سارا پیلین از نامزدی دونالد ترامپ حمایت می کند

سارا پیلین فرماندار سابق ایالت آلاسکا که در سال ۲۰۰۸ نامزد معاونت ریاست جمهوری بود می گوید از مبارزات دونالد ترامپ که برای کسب نامزدی حزب جمهوری خواه می کوشد حمایت خواهد کرد.

خانم پیلین گفت که "مفتخر" است می تواند بر مبارزات آقای ترامپ، که در نظرسنجی ها از سایر رقبای حزب پیش است، مهر تایید بزند.

خانم پیلین و سناتور جان مک کین در انتخابات سال ۲۰۰۸ از باراک اوباما و جو بایدن شکست خوردند.

او علیرغم کناره گیری از عالم سیاست، همچنان صدایی با نفوذ در میان محافظه کاران است.

او پس از انتشار بیانیه در حمایت از آقای ترامپ، در یک گردهمایی در ایالت آیووا در کنار این میلیاردر عالم تجارت ظاهر شد.

خانم پیلین در میان هواداران شادمان ترامپ گفت: "آیا حاضرید پایتان را برای ترامپ به زمین بکوبید؟"

سرمایه گذار اهل نیویورک در مقابل ضمن اشاره به "نفوذ" خانم پیلین گفت حمایت او امتیازی است که خیلی ها برای کسب آن تلاش می کنند.

آقای ترامپ همچنین گفت که خانم پیلین "محافظه کاری قابل اعتماد" با "کارنامه ای درخشان در زمینه اداره دولت با مخارج کم، شدیدا مخالف سقط جنین و معتقد به کوچک بودن دولت است که امکان و آزادی لازم برای رشد و نمو کسب و کارها را فراهم می کند."

توضیح تصویر،

جان مک کین و سارا پیلین در جریان مبارزات انتخاباتی ۲۰۰۸

فقط دو سال از شروع دوره فرمانداری خانم پیلین در آلاسکا می گذشت که سناتور مک کین او را نامزد معاونت کرد.

او به سرعت به چهره محبوب محافظه کاران بدل شد و در مرکز توجه شدید رسانه ها قرار گرفت. اما در مقابل به خاطر حملات لفظی تند به باراک اوباما به همان اندازه از سوی دموکرات ها و نیروهای متمایل به چپ در آمریکا مورد سرزنش قرار گرفت.

او پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۹ از فرمانداری آلاسکا استعفا داد و از آن زمان به عنوان نویسنده و صاحب نظر سیاسی درآمد فوق العاده ای داشته.

دختر خانم پیلین پیشتر مقاله ای در انتقاد از سناتور تد کروز، رقیب اصلی آقای ترامپ، نوشته بود. خانم پیلین پیشتر لینک این مقاله را توییت کرد.

سناتور کروز اما در ستایش خانم پیلین سخن گفت:‌ "بدون حمایت او، من به سنا راه پیدا نمی کردم. صرف نظر از اینکه او در سال ۲۰۱۶ چه می کند، من هوادار بزرگ او خواهم بود."

این اشاره ای به پیروزی غیرمنتظره آقای کروز در انتخابات سنا در سال ۲۰۱۲ از جمله با حمایت خانم پیلین است.

اولین انتخابات ایالتی به زودی در آیووا برگزار خواهد شد.

توضیح تصویر،

تد کروز - نفر وسط - گفت همیشه مدیون خانم پیلین خواهد بود