روسیه: ادعاهای فساد مالی ولادیمیر پوتین جعلی و افترا آمیز است

حق نشر عکس AP

دفتر ریاست‌جمهوری روسیه به اتهامات مطرح شده در مورد فساد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه که در یک مستند خبری بی‌بی‌سی پخش شده، واکنش نشان داد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی آقای پوتین، چنین ادعاهایی را جعلی و افتراآمیز خوانده است.

یک مقام وزارت دارایی آمریکا به بی‌بی‌سی گفته است که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه از نظر مالی فاسد است.

سخنگوی آقای پوتین گفته است وزارت دارایی آمریکا هیچ سند و مدرکی برای اثبات این ادعای خود ارائه نکرده که و چنین ادعایی بر اعتبار این نهاد سایه می‌افکند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه اذعان کرده که کشورش با مشکل فساد مواجه است. آقای پوتین این اظهارات را در نشست شورای ویژه مقابله با فساد در مسکو عنوان کرده است. او گفته است که مقابله با فساد مالی در کشور، به کار بسیار زیاد دولت نیاز دارد.

آقای پوتین بدون اشاره به اتهاماتی که علیه او مطرح شده، گفت نهاد مبارزه با فساد در روسیه در حد استاندادرهای جهانی است و از ابرازهای مناسب برای مقابله با فساد برخوردار است.

آدام زوبین، که بر تحریم های وزارت دارایی آمریکا نظارت دارد، شب گذشته به برنامه پانورامای بی‌بی‌سی گفت که رئیس‌جمهوری روسیه فاسد است و دولت آمریکا "سال‌های سال است" که به این موضوع واقف است.

آقای زوبین در مورد یک گزارش محرمانه سال ۲۰۰۷ سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، که میزان ثروت آقای پوتین را حدود ۴۰ میلیارد دلار رقم زده بود، اظهارنظری نکرد اما گفت که رئیس‌جمهوری روسیه به طور مخفیانه درحال ثروت اندوزی بوده است.

مطالب مرتبط