پاکستان بیش از ۹۰ عضو القاعده و لشکر جنگوی را دستگیر کرد

حق نشر عکس Reuters
Image caption عکس آرشیوی است- به گفته فرمانده ارشد پاکستان افراد بازداشت شده در چندین حمله مهم در این کشور دست داشتند

ارتش پاکستان از دستگیری بیش از ۹۴ عضو القاعده و لشکر جنگوی از جمله سه فرمانده این دو گروه در بندر کراچی در جنوب کشور خبر داده است.

براساس این گزارش در جریان عملیات ارتش همچنین حمله طراحی شده برای آزاد کردن خالد عمر شیخ، قاتل دانیل پرل، خبرنگار آمریکایی وال استریت ژورنال، خنثی شده است. خالد عمر شیخ در حیدرآباد زندانی است.

ژنرال عاصیم باجوه، از فرماندهان ارشد پاکستان در کنفرانسی خبری بدون اشاره به جزئیات و زمان عملیات ارتش اعلام کرد که نعیم بخاری و صابرخان، از فرماندهان لشکر جنگوی به همراه فاروق بهاتی، معاون القاعده شبه قاره هند در جریان حملات اخیر نیروهای پاکستانی دستگیر شده اند.

به گفته فرمانده ارشد پاکستانی افراد بازداشت شده در چندین حمله مهم به پایگاه‌های هوایی این کشور، یک فرودگاه و همچنین تاسیسات پلیس دخالت داشتند.

حق نشر عکس Reuters
Image caption حمله به زندان حیدرآباد از جمله اهداف افراد بازداشت شده بود

ژنرال باجوه گفت که "نتیجه گیری ما این است که همه گروه‌های تروریستی در تلاشند تا برای انجام حملات با همدیگر همکاری کنند."

او همچنین در این کنفرانس خبری افزود که چندین نفر از بازداشت شدگان از جمله نعیم بخاری در حال برنامه‌ریزی برای حمله به زندانی در حیدرآباد بود.

این فرمانده پاکستانی همچنین گفت که خالد عمر شیخ که در سال ۲۰۰۲ میلادی دانیل پرل را پس از ربودن به قتل رساند، در این زندان بسر می برد و قرار بود در جریان حمله به این زندان آزاد شود.