دونالد ترامپ تماس تلفنی با هویت دروغین را رد کرد

حق نشر عکس EPA
Image caption دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوری خواه ایالات متحده تجربه قبلی سیاسی ندارد

دونالد ترامپ، نامزد احتمالی از حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تماس تلفنی با هویت دروغین با خبرنگاران در دهه ۱۹۹۰ را رد کرده است.

روزنامه واشنگتن پست در صفحه اینترنتی خود صدایی را نشر کرده که گویا به یک سخنگوی ترامپ به نام "جان میلر" به هنگام صحبت او با یک خبرنگار تعلق دارد. این صدا شبیه صدای آقای ترامپ است.

آقای ترامپ گفته است این صدای او نیست.

خبرنگارانی که در اوایل شهرت آقای ترامپ با سخنگوی وی به صورت مکرر صحبت کرده اند می گویند صدای سخنگوی او دقیقا شبیه صدای آقای ترامپ است.

آنها زمانی که درخواست مصاحبه با آقای ترامپ را می کردند از دو نفر به نام های جان میلر و جان بارون که خود را "سخنگوی" آقای ترامپ معرفی می کردند، پاسخ می گرفتند.

آقای ترامپ که از رقبای خود پیشی گرفته است، نامزد احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانسته می شود.

جمهوری خواهان سنتی برای حفظ وحدت در حزب و شکست هیلاری کلینتون نامزد احتمالی از حزب دموکرات به آقای ترامپ دل گرمی نشان داده اند.

در واکنش به گزارش روز جمعه واشنگتن پست آقای ترامپ گفت: "نه، من چیزی در مورد آن نمی دانم. اولین بار در مورد آن شما به من می گویید و آن کاملا مثل صدای من نیست."

"من بسیاری از مردم را می شناسم که تلاش می کنند از صدایم تقلید کنند و شما می توانید این را تصور کنید. این هم مثل یکی از این حقه بازی ها است. این صدا مانند صدای من نیست."

"این مکالمه تلفنی متعلق به من نیست. و صدای در این مکالمه تلفنی مثل صدای من نیست. این را من به شما می گویم."

اما بسیاری از خبرنگاران درنیویورک معتقدند که این صدا متعلق به آقای ترامپ است.