حزب الله لبنان 'گروههای تکفیری' را مسئول کشتن مصطفی بدرالدین معرفی کرد

حق نشر عکس Reuters

حزب الله لبنان "گروههای تکفیری" را مسبب کشتن مصطفی بدرالدین، از فرماندهان ارشد شاخه نظامی این گروه معرفی کرده است.

حزب الله در بیانیه ای گفته است براساس تحقیق انجام شده مصطفی بدرالدین پس از اینکه یکی از مواضع این گروه در نزدیکی فرودگاه دمشق هدف آتشبار توپخانه قرار گرفت، کشته شد.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

روز گذشته جمعه ۱۳ مه ( ۲۴ اردیبهشت) شبکه تلویزیونی المنار، وابسته به حزب الله، اعلام کرد که این فرمانده در سوریه کشته شده است.

این شبکه تلویزیونی همچنین گزارش کرد که هواپیماهای اسرائیلی به محل اقامت این عضو حزب‌الله در نزدیکی فروگاه دمشق حمله کردند و در این عملیات، تعدادی از همراهان او نیز کشته شدند. این شبکه تلویزیونی در بخش‌های بعدی خبری به نقش اسرائیل در این عملیات اشاره نکرد.

مصطفی بدرالدین متولد سال ۱۹۶۱ میلادی بود و برخی منابع خبری او را فرمانده کل شاخه حزب‌الله لبنان معرفی کرده‌اند. خبرگزاری ایرنا با یادآوری اینکه مصطفی بدرالدین سابقه و جایگاه ویژه‌ای در حزب‌الله داشت، از او با عنوان جانشین عماد مغنیه نام برد.

مصطفی بدرالدین در اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی به اتهام توطئه برای منفجر کردن سفارت آمریکا در کویت و ترور امیر آن کشور برای مدتی زندانی شد اما با اشغال کویت توسط عراق،به لبنان بازگشت و همکاری با حزب الله لبنان را آغاز کرد.