دونالد ترامپ 'حمایت کافی برای نامزدی جمهوری‌خواهان را کسب کرده است'

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که دونالد ترامپ موفق شده حمایت شماری کافی از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه را برای نامزدی نهایی این حزب در رقابت‎های اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کسب کند.

برآورد آسوشیتدپرس نشان می‌دهد که آقای ترامپ حمایت ۱۲۳۸ نماینده را - یعنی بیش از تعدادی که به آن نیاز دارد - در گردهمایی حزب جمهوری‌خواه در ماه ژوئیه را کسب می‌کند.

آقای ترامپ که یک تاجر میلیونر اهل نیویورک است از شانزده رقیب خود پیشی گرفت و اکنون به عنوان نامزد اصلی حزب جمهوری‌خواه برای ریاست جمهوری آمریکا مطرح است.

آنتونی زورکر، خبرنگار بی‌بی‌سی در آمریکای شمالی می‌گوید که جلب حمایت لازم برای نامزدی نهایی آقای ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری بدیهی بود اما زمان آن مشخص نبود.

آقای ترامپ با توجه به کنار کشیدن رقبای اصلی خود، تد کروز، جان کیسیک و مارکو روبیو، در مبارزات مقدماتی درون حزبی، عملا تنها فرد باقی مانده بود و ناظران پیش‎بینی کرده بودند که به احتمال زیاد در مجمع انتخاباتی حزب جمهوری‌خواه به عنوان نامزد نهایی معرفی خواهد شد.

این در حالی است که پیشتر چندین چهره ارشد جمهوری‌خواه با نامزدی آقای ترامپ مخالفت کرده بودند زیرا در توانایی او برای رقابت با دموکرات‌ها در انتخابات سراسری و صلاحیت او برای رسیدن به مقام ریاست جمهوری آمریکا تردید داشتند.

بسیاری از آنها به نحوه رفتار و کردار آقای ترامپ اعتراض داشتند. از جمله جان مک کین سناتور برجسته آریزونا او را "بی‌ اطلاع و خطرناک برای امنیت ملی" دانسته است.