وبسایت همسر ترامپ به خاطر درج 'اطلاعات نادرست تحصیلی' حذف شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption ملانیا ترامپ و همسرش - خانم ترامپ به دادن اطلاعات نادرست در زندگینامه خود متهم است

وبسایت حرفه‌ای ملانیا ترامپ، همسر نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پی گزارش‌هایی در مورد وجود اطلاعات نادرست درباره سابقه تحصیلی او برچیده شده است.

در این وبسایت، در بخش مربوط به زندگینامه خانم ترامپ، همراه اطلاعاتی در مورد تولد او در اسلونی و نحوه شروع به کار به عنوان مدل لباس، آمده بود که او "مدرک کارشناسی در رشته طراحی و معماری" را از دانشگاهی در اسلونی دریافت کرده است.

در توضیح حذف این وبسایت، خانم ترامپ در توئیتر خود گفته است که این وبسایت در سال ٢٠١٢ درست شد اما "به دلیل اینکه به طور دقیق خصوصیات تجاری و حرفه‌ای کنونی مرا منعکس نمی‌کند، حذف شده است."

حق نشر عکس
Image caption توئیتر خانم ترامپ در توضیح دلیل حذف وبسایت

چند روز پیش، تعدادی از رسانه‌های خبری گفتند که در مورد دریافت مدرک کارشناسی معماری خانم ترامپ تردیدهای جدی وجود دارد. برخی از رسانه‌ها اظهار داشتند که ذکر دستاورد تحصیلی ملانیا ترامپ قطعا با تایید مشاوران آقای ترامپ صورت گرفته تا نشان دهند که جذابیت همسر نامزد انتخابات ریاست جمهوری، که انتظار دارد بانوی اول آمریکا شود، صرفا ظاهری نیست بلکه او فردی باهوش و تحصیلکرده است.

حق نشر عکس
Image caption زندگینامه ملانیا ترامپ حاوی سابقه تحصیلات دانشگاهی او

تردید در مورد جزئیات زندگی ملانیا ترامپ پس از آن شدت بیشتری گرفت که سخنرانی هفته گذشته او در همایش حزب جمهوریخواه خبرساز شد. بخشی از این سخنرانی کمابیش به قسمتی از یک سخنرانی میشل اوباما، همسر رئیس جمهوری فعلی آمریکاشباهت داشت و اتهام "سرقت" از این سخنرانی را به دنبال آورد.

سخنرانی‌نویس ملانیا ترامپ بعدا گفت که این بخش از سخنرانی به خاطر احترامی که خانم ترامپ برای خانم اوباما قایل است، از سخنرانی میشل اوباما اقتباس شده بود.

ملانیا ترامپ در سال ١٩٩٦ با دونالد ترامپ، که بیست و چهار سال از او بزرگتر است، آشنا شد و آنها در سال ٢٠٠٥ ازدواج کردند.

خانواده ترامپ دارای پنج فرزند است که چهار فرزند از ازدواج قبلی دونالد ترامپ و یک فرزند از همسر فعلی اوست.