آخرین روز مبارزات انتخابات پارلمانی روسیه

حق نشر عکس RIA Novosti
Image caption در این انخابات رایدهندگان ۴۵۰ نمیانده را برای دوما، پارلمان ملی این کشور برای یک دوره پنج ساله انتخاب می کنند

در روسیه آخرین روز مبارزات انتخاباتی برای انتخاب نمایندگان پارلمان و شورا های محلی تا چند لحظه دیگر به پایان می‌رسد.

برخی از سایت‌های روسی این انتخابات را "کسل کننده‌ترین" انتخابات در تاریخ کشور شان توصیف کرده‌اند.

در این انتخابات رای دهندگان ۴۵۰ نماینده دوما، پارلمان فدرال روسیه را برای یک دوره پنج ساله انتخاب می‌کنند.

انتخابات پارلمانی دوره قبل در سال ۲۰۱۱ با اتهام تقلب و اعتراضات گسترده‌ نسبت به نتایج اعلام شده آن همراه بود. این تظاهرات با واکنش تند دولت سرکوب شد.

نسبت به دوره قبلی، در انتخابات کنونی، به تعداد بیشتری نامزدهای "واقعا مخالف دولت" اجازه داده شده اما هنوز هم انتظار می‌رود احزاب وفادار به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری، همچنان اکثریت پارلمانی خود را حفط کنند. طرفداران دولت بسیاری از رسانه‌ها را در اختیار دارند و از منابع قابل توجه و امکانات وسیع تبلیغاتی برخوردار بوده‌اند.

این انتخابات در حالی برگزار می‌شود که روابط روسیه با غرب به بدترین وضع از زمان پایان جنگ سرد تا کنون رسیده است. اقدام روسیه به تجزیه شبه جزیره کریمه از اوکراین و انضمام آن به خاک خود و حمایت از شورشیان مخالف دولت اوکراین باعث تنش بین روسیه و کشورهای غربی شده است.

همزمان، کندی رشد اقتصاد کشور به دلیل تحریم اقتصادی غرب و کاهش بهای نفت خام و ادامه عملیات نظامی روسیه در سوریه، شرایط دشواری را برای اقتصاد این کشور ایجاد کرده است.

موضوعات مرتبط