BBCPersian.com
  •    راهنما
تاجيکستان
پشتو
عربی
آذری
روسی
اردو
 
به روز شده: 18:17 گرينويچ - چهارشنبه 04 ژوئيه 2007 - 13 تیر 1386
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد صفحه بدون عکس
ترمیم بکارت: روسپیان باکره و روسپیدان شب زفاف
 

 
 
حلقه نقره ای نشانه بکارت
به انگشت کردن حلقه نقره ای درغرب نماد پایبندی به حفظ بکارت قبل از ازدواج به شمار می رود و به حلقه عفت مشهور است
طی حکمی بی سابقه، دادگاه عالی بریتانیا به نفع دختر دانش آموز شانزده ساله ای رأی داده که به خاطر به انگشت کردن حلقه نقره ای از دبیرستان اخراج شده بود.

این ماجرا از این جهت توجه رسانه ها را به خود جلب کرده که به انگشت کردن حلقه نقره ای نماد پایبندی به حفظ بکارت قبل از ازدواج به شمار می رود و به حلقه عفت مشهور است.

خیلیها در ایران تصور می کنند که سکس و بکارت در غرب مسئله ای حل شده است و مراسمی از قبیل جشن تکلیف دختران تازه بالغ و تبلیغ عفت تنها به جوامع اسلامی محدود می شود.

اما چنین نیست.

در سالهای اخیر بویژه در پی افزایش نفوذ گروههای مسیحی در آمریکا، مسئله عفت و اهمیت بکارت بار دیگر در جهان غرب خبرساز شده است.

در سال 1996، کنگره آمریکا بودجه ای بالغ بر نیم میلیارد دلار برای تشویق دانش آموزان مدارس دولتی به پرهیز از فعالیتهای جنسی اختصاص داد و در حال حاضر، تقریبا ً در همه ایالات کلاسهایی در مدارس دولتی به تبلیغ خویشتنداری جنسی اختصاص یافته است.

کشیش رابرت ری بورن، مبلغ مشهور کلیسای انجیلی آمریکا که از مدافعان این سیاست آموزشی است می گوید: " انجیل به ما حکم می کند که با عفت و پارسایی زندگی کنیم، این کتاب هرگونه ارتباط جنسی پیش از ازدواج و زنای محصنه را حرام می داند و در محکومیت افرادی که چنین گناهانی مرتکب شوند، هیچ اغماضی روا نمی دارد".

همزمان با افزایش تبلیغ پارسایی از سوی مسیحیان محافظه کار در غرب و بویژه آمریکا، گزارشها از افزایش تقاضا برای عمل جراحی ترمیم پرده بکارت در اروپا نیز حکایت می کند، تقاضایی که عمدتا ً از جانب زنان جوان مهاجر یا نسل دومیها، عمدتاً در کشور فرانسه مطرح می شود.

 الآن خیلی از دخترها در ایران رابطه جنسی را قبل از ازدواج تجربه می کنند ولی پس ذهنشان هنوز نگرانی از دست دادن بکارت وجود دارد، یعنی بکارت همچنان برایشان مهم است
 
لیلا موری

اخیراً روزنامه بربتانیایی تایمز در گزارشی به اختلاف نظر پزشکان فرانسوی در خصوص اخلاقی یا موجه بودن جراحی ترمیم پرده براکت پرداخته است.

آدام سیج، نویسنده این گزارش، در مورد علت افزایش تقاضا برای جراحی ترمیم بکارت می گوید: "پزشکان و کسانی که من با ایشان صحبت کردم معتقدند که تقاضای ترمیم پرده بکارت نتیجه تداخل دو تمایل است؛ یکی شاید افزایش گرایش به بازگشت به سنتهای نسلهای قدیمی تر مسلمانان و دیگری اینکه دختران نسلهای جوانتر به دلیل ارتباط با دوست پسرشان و زندگی به شیوه غربی بکارت خود را از دست داده اند و ممکن است هنگام ازدواج با مشکلاتی روبرو شوند".

علاوه بر زنان جوان مسلمان، زنان هندی تبار غیرمسلمان نیز از دیگر مشتریان این نوع جراحی ترمیمی محسوب می شوند و شماری از آنان برای این عمل، رنج سفر به هندوستان را بر خود هموار می کنند.

سوبرا پریادار شینی، روزنامه نگار حوزه زنان در شهر کلکته هند که مقالاتی تحقیقی در این باره در روزنامه های هند منتشر کرده است می گوید علاوه بر هندیان مقیم خارج، دخترهای نوجوان عرب نیز همراه با یکی از بستگانشان برای سقط جنین و سپس عمل جراحی ترمیم بکارت به هند سفر می کنند.

به گفته خانم شینی، علت سفر به هند برای ترمیم پرده بکارت این است که این جراحی در هند ارزانتر تمام می شود و در محل زندگی آنان نیز کسی متوجه نمی شود که پرده بکارتشان را ترمیم کرده اند.

به گفته این روزنامه نگار هندی، علاقه به ترمیم بکارت در هند منحصر به خانواده های سنتی نمی شود: "این جراحی در میان زنانی که بین دو رابطه هستند یا آنهایی که دنبال لذت جنسی اند متداولتر است، زنانی هم هستند که در شرایط سختی قرار گرفته اند، مثل روسپیهایی که می خواهند ازدواج کنند و خانواده تشکیل دهند یا قربانیهای تجاوز جنسی که می خواهند ضربه عاطفی که دیده اند را پشت سر بگذارند و زندگی معمولی داشته باشند".

 بنابر آماری که در نشریه مصری الفکر به چاپ رسیده، هشتاد درصد زنانی که در مصر به روسپی گری مشغولند هنوز باکره اند
 

روسپیان باکره مصری

در کشورهای عربی نیز تأکید بسیار زیادی بر بکارت وجود دارد و اساساً اگر دختری بکارت نداشته باشد دختر خوبی به شمار نمی رود و احتمال اینکه آن دختر بتواند ازدواج کند و زندگی آبرومندانه ای داشته باشد از بین می رود.

در مصر، مروه رخا نویسنده و تحلیلگر رفتار جنسی مقاله ای با عنوان "روسپی باکره" منتشر کرده که بازتاب آن از مطبوعات این کشور فراتر رفته است.

نخستین باری که وجود روسپیان باکره در مصر به رسانه ها راه یافت زمانی بود که هلا سرحان، مجری یکی از شوهای تلویزیونی پربیننده این کشور با تعدادی خانم روبنده پوش که روسپی معرفی شدند مصاحبه کرد.

تعدادی از این خانمها پس از پخش برنامه با طرح شکایت در دادگاه مدعی شدند که روسپی نیستند و تنها در مقابل دریافت پول حاضر به ایفای نقش در برنامه تلویزیونی شده اند.

نتیجه معاینات پزشکی قانونی نشان داد که این زنان باکره اند اما آثار و جراحات ناشی از شیوه های دیگر فعالیت جنسی در بدن آنها مشاهده می شود.

بنابر آماری که در نشریه مصری الفکر به چاپ رسیده، هشتاد درصد زنانی که در مصر به روسپی گری مشغولند هنوز باکره اند.

مروه رخا با استناد به این آمار می گوید که خبرنگاران نشریه الفکر برای کسب چنین آماری به بخش مبارزه با فساد پلیس مراجعه کرده اند.

اما چرا زنی که به کار خودفروشی مشغول است، از بکارت خود این گونه محافظت کرده است؟

خانم رخا در پاسخ به این پرسش می گوید: "بسیاری از کسانی که در این نوع فعالیتها شرکت دارند خودشان می گویند که مثلاً به مدت پنج سال وارد این کار می شوند، پول زیادی جمع می کنند و بعد گذشته را کنار می گذارند و سعی می کنند زن و مادر خوبی شوند، این زنها فکر می کنند که خوب، مردها زن باکره می خواهند، باشد آنها هم باکره اند، اما درباره کارهایی که در گذشته از آنها کرده اند سؤال نشود".

ترمیم بکارت در ایران

در ایران موضوع بکارت و سکس قبل از ازدواج هنوز چندان رسانه ای نشده و کمتر روزنامه نگاری در بیست و هشت سال گذشته این جرأت را به خود داده که در این باره قلم بزند.

اما لیلا موری، وبلاگ نویس و فعال حقوق زنان با درج مقاله ای انتقادی دراین باره در سایت زنان ایران، بکارت را تابو قلمداد کرده و آن را به چالش کشیده است.

به گفته خانم موری، برخی خانواده های ایرانی بکارت دختران را با شیوه ای مدرنتر از گذشته تحقیق می کنند و پیش از ازدواج، خانواده پسر از خانواده دختر می خواهد که از پزشک نامه ای بیاورند که بکارت دختر را تأييد کند.

او می گوید: "نمی توانیم همه پسرهای ایرانی را به یک چشم نگاه کنیم، پسرها طرز فکرهای مختلف دارند ولی می توانم بگویم اکثریت هنوز با کسانی است که دلشان می خواهد شب ازدواجشان همسرشان باکره باشد و اصلاً دلشان نمی خواهد بدانند که با کسی می خواهند ازدواج کنند که قبلاً با کس دیگری رابطه جنسی را تجربه کرده است".

لیلا موری می گوید در وبلاگ خود نظرهایی از خوانندگان مرد دریافت کرده که نوشته اند باید چیزی بوده باشد که در طبیعت خداوند چنین پرده ای را برای زنان گذاشته، حتماً برای این بوده که زنان قبل از ازدواج رابطه جنسی نداشته باشند.

به عقیده لیلا موری، افزایش سطح تحصیلات عمومی و دسترسی فزاینده به رسانه ها و محصولات فرهنگی جهانی در ایران، نگاه نسل جدید مردان جوان ایرانی را شاید نسبت به بکارت متحول کرده باشد اما نمی توان گفت که چنین تحولی خیلی گسترده است.

حالا اگر دختر دم بختی احیاناً به هر دلیلی بکارت خود را از دست داده باشد، آیا می تواند در ایران با توسل به تیغ جراح، این "ضایعه" را جبران کند و آن گونه که جامعه از او می طلبد، شب زفاف "رو سپید" شود؟

به گفته دکتر ایرج خسرونیا، پزشک متخصص در ایران، عمل جراحی ترمیم بکارت در ایران انجام می شود اما غیرقانونی است.

دکتر خسرونیا می گوید: "دولت تصورش بر این است که کسی که ترمیم بکارت می کند می خواهد بر سر داماد آینده کلاه بگذارد، این گونه عملها جایی ثبت نمی شود و در بیمارستان انجام نمی گیرد، بلکه ممکن است در مطبهای خصوصی و درجاهای غیرقانونی انجام بگیرد".

پس سکس قبل از ازدواج برای دختران ایرانی هنوز امری مخاطره آمیز و در بهترین حالت، هزینه ساز محسوب می شود.

آیا این دغدغه ها، دختران ایرانی را از تجربه جنسی قبل از ازدواج باز داشته است؟

خانم موری می گوید: "الآن خیلی از دخترها رابطه جنسی را قبل از ازدواج تجربه می کنند ولی پس ذهنشان هنوز نگرانی از دست دادن بکارت وجود دارد، یعنی بکارت همچنان برایشان مهم است".

شما هم اگر در زمینه ترمیم بکارت دیدگاه یا تجربه ای دارید از طریق پنجره ای که در سمت چپ قرار دارد برای ما بنویسید


دیدگاههای شما:

ترمیم بکارت بزرگترین خیانت در حق یک پسر اگر سکس قبل از ازدواج موردی ندارد ، پس دیگر چرا نگران باکره بودن و ترمیم آن هستیم ، و اگر سکس قبل از ازدواج خلاف است پس چرا این عمل را انجام می دهیم. در نهایت دختر و پسر در هنگام ازدواج می توانند این مسئله را با یکدیگر مطرح کنند ، یا به توافق میرسند ، یا منجر به جدای آنها می شود . اما بدترین حالت این است که دختری با ترمیم بکارت خود بزرگترین خیانت را در مورد یک پسر انجام می دهد ، چرا که صداقت و راستی را در ابتدای بالا ترین عهد و پیمان دنیا زیر پا می گذارد و کلاه گشادی بر سر شریک زندگی خود ، که اگر روزی آن پسر متوجه چنین مسئله شود پایه و اساس زندگی مشترکشان به سرعت باد و به قدرت سونامی از هم می پاشد { ماه هیچوقت پشت ابر نمی ماند } . پس بهتر آن است که به جای پرداخت هزینه های گزاف و خطرات جراحی و نگرانیهای باکره نبودن و ........ یا قبل از ازدواج سکس در کار نباشد و یا اگر هم بود با پسر مورد علاقه خود مطرح شود و بعد ، ازدواج صورت گیرد { که اگر عشق و انسانیت در کار باشد به احتمال 90 در صد ، چه باکره و چه غیر باکره پسر و دختر با هم کنار خواهند آمد . در انتها بهتر است انسانیت را فدای ترمیم بکارت نکنیم. کیا - تهران

ترميم بكارت توسط زنان يعني اينكه آنها به سنتها باور دارند ولي جلوي مدرن بودن خود را نتوانسته اند بگيرن! محمد - تهران

در اظهار نظراتی که آقایان راجع به مسئله پرده بکارت کرده بودند. این سوال مطرح شده بود که چرا پدیده بکارت در خانمها وجود دارد. به عنوان یک دامپزشک باید بگویم که این پدیده نه فقط در انسان بلکه در دیگر موجودات پستاندار هم وجود دارد. من فکر نمیکنم که برای یک گاو داشتن پرده بکارت یا نداشتنش مسئله مهمی باشد ولیکن در گاوهای ماده هم این پرده وجود دارد که ما دامپزشکان از روی آن در مییابیم آیا جفت گیری انجام شده یا نه.از لحاظ علمی عقیده بر این است که این پرده تا قبل از سنین بلوغ و فعال شدن سیستم پاک سازی و دفاعی بدن، برای محافظت از ورود زیاد باکتری ها به این ناحیه است. فریبا - مونیخ

داشتن يا نداشتن پرده بكارت براي خانمها از نظر من مهم نيست. آنكه مهم است اينكه مرد و زن به هم دروغ نگويند و خيانت نكنند، حتي از لحاظ فكري. سیاوش آریا - تهران

در قران آيه ای است که مي فرمايد: مردان پاک برای زنان پاک و زنان پاک برای مردان پاک، مردان ناپاک برای زنان ناپاک و زنان ناپاک برای مردان ناپاک هستند. علی - تهران

درست است كه باكره بودن و داشتن بكارت دختران در اسلام مهم است اما من مي خواهم بدانم اين چه عدالتي است كه بين دختر و پسر اين همه تفاوت قائل است چرا يك دختر بايد تا شب ازدواج خود را كنترل كند و باكره بماند در حالي كه همان پسر تا آن شب هر كاري خواسته انجام داده چه بسا ممكن است چندين بكارت را از بين برده باشد .به نظر من اگر قرار است بكارتي وجود داشته باشد هر دونفر بايد باكره باشند. بهار - کیش

عجیبه: با طبیعت جنگ می کنند وبعد دنبال آن میروند. بهتر است که به طبیعت تسلیم شوند وخدای خود را بشناسند که چگونه زن ومرد را برای یکدیگر خلق کرد تاازراه درست وبهتر بایک دیگر همبستر شوند. فکر می کنم جهان دارد بسوی شهوت پرستی سخت گام میگزارد که مثال هایش هم همین است. خداوند رحم کند. حامد - ملبورن

من که حالم از این ژست های روشنفکری بد می شه.به نظر من آدم ها یا باید وجود خدا ودستورات دین را بپذیرندویا هر جور که می خواهندزندگی کنند.چون اعتقاد دارم اگر خدا را از میان برداری همه چیز قابل توجیه می شه از همجنس گرایی و روسپی گری گرفته تا...... مهدی - روسیه

باتوجه به گفته هاي دوستان ديگر سه نكته دراين مورد قابل اهميت است: 1-مردي مي تواند دنبال بكارت باشدكه خودش باكره باشد. 2-درهرصورت اين چيزيست كه از طرف خداوند در وجود زن قرارداده شده است و براي هر مردي حتي انكار كنندگان اهميت دارد. 3-در ايران هم با معرفي دادگاه و مجوز پزشگي قانوني اين كاربراي كساني كه در حادثه بكارت خودراازدست داده اند انجام مي شود. هادی - تهران

مسئله مهمی که معمولا بهش توجه نمی شه، درصد زنانی است که بطور مادر زاد پرده بکارت ندارند ومعمولا نه خودشون و نه خانواده هاشون از اين موضوع خبر ندارن،.يا کسانی که پرده های نوع حلقوی يه ارتجاعی دارند که حتی با سکس کامل هم آسيبی نمی بينندو حتی ممکنه تا زمان زايمان اول هم باقی بمونند. در صد اين اشخاص هم کم نيست (حدود ۱۵-۲۰ درصد). پس اين استدلال که خدا اين پرده رو جهت باکره موندن زنها ايجاد کرده کاملا احمقانه هست. حالا جمعيت زنهايی رو تصور کنيد که تو کل تاريخ قربانی اعتقادات احمقانه بقيه شدند و به گناه ناکرده مجازات وچه بسا از جبر زمانه سر از روسپی خانه ها دراوردند. اعتماد يک امر روحی است نه فيزيکی و با عشق بوجود مياد نه با کنترل. محمد - هامبورگ

بله همانطور که گفتيد بکارت در ايران بسيار جدی هست. ما چون اعتقاد داريم پس طبق اعتقادمان پيش مي رويم. وخدای ناکرده اگر دختر ايرانی مسلمان مرتکب چنين کاری شود و پسر بعد از اينکه متوجه شد که زنش بکارت ندارد می تواند از او گذشت کند که گذشت در اين امر و بازگو نکردن جهت حفظ آبرو بسيار ثواب دارد . توصيه من : کسانی که ميخواهند زندگی سالمی داشته باشند حال از هر دينی که هستند چون دين رابطه مستقيم با روحيه و روان انسان دارد، طبق دستورات آن پيش بروند. من به شخصه دين اسلام را بهترين و کاملترين می دانم اگر وارد شويم می بينيم و گوش به عرف ندهيم بسيار جالب است. اميد - رشت

بکارت در ايران نيز مانند ديگر مسلمانانی که درمقاله از آنها نام برده شده دارای اهميت است . ولی باتوجه به ارتباطاتی که دارم، تعداد کسانی که پرده بکارت خود را از دست داده اند بيشتر و بيشتر شده است. من خودم شخصا اگر همسرم را کاملا بشناسم و به او عقيده داشته باشم در مورد نداشتن بکارتش ناراحت نخواهم شد. همانگونه که من رابطه جنسی داشته ام او هم حق داشته که اين ميل جنسی خود را ارضا کند. آرش - تهران

خب طرز تفکرها کاملا باهم فرق ميکنه. هر کسی چيزی دوست داره. اين مثلا معروفه که لااوبالی ترين پسرهم دنبال دختر نجيب ميگرده که همه ميدونيم اين مثل خيلی معروفی بين ما ايرانيها هست. با توجه به گزارشی که خود بی بی سی از تلاش برای حفظ بکارت در کشورهای غربی نوشته نشون دهنده اين هست که پرده بکارت تقريبا يکی از نشانه های عفاف هست. نظر شخصی بنده اينه که کسانی که ذره ای از عفت و پاکدامنی در اونها وجود داشته باشه قطعا به دنبال دختری عفيف ( حالا ميتونه پرده بکارت هم يکی از نشانه های عفت باشه) ميگردند. من که نميتونم به دختری که قبلا با کسی ديگه همبسترشده اطمينان کنم که بعد از همبستر شدن با من و احتمالا خوشش نياد بعدش نره با کسی ديگه همبستر بشه. حسين - قم

اين موضوع کم کم دارد ارزش خود را از دست ميدهد .حداقل من و دوستانم اگر دختری را مناسب ازدواج بدانيم به روابط گذشته او نيز به اندازه اهميتش در زندگی آينده توجه ميکنيم. توجه داشته باشيد نداشتن بکارت به معنای حذف يک گزينه نيست .شايد امتياز منفی داشته باشد اما همه چيز نيست.اين موضوع تا به اين صورت برای مردم حل شود هنوز راه درازی در پيش دارد. همانطور که هر مردی مختار به سکس قبل از ازدواج است زنان نيز بايستی اين اختيار را داشته باشند. حال اگر با مذهب منافات دارد از راه مذهبی نظير ازدواج موقت قابل انجام است. بزرگترين ترس مردان از اين موضوع ترس از باقی ماندن مزه سکس قبلی با زنان است. حسين - تهران

به عنوان يک مرد تحصيل کرده ايرانی من به خودم اجازه نمی دهم وقتی که با دختری سکس داشته ام از همسرم انتظار بکارت داشته باشم. اگر مردی چنين انتظاری داشته باشد نهايت پستی اوست . من خود تا به حال سکس نداشتم و به نظر من زن و مرد پاکدامن می توانند زندگی بهتری را بسازند. نکته جالب آن جا است که اين موضوع برای اکثريت جامعه يک ارزش است حتی برای زن ومردهايی که در اين مورد بسيار آزاد هستند . من پيشنهاد ميکنم دوستان سوره نور را مطالعه کنند . مخصوصا آيه ۲۶ را. سينا ۲۴ ساله - تهران

به نظر من در اصل خلقت و آفرينش زن و مرد تفاوت زيادی وجود دارد. مثلا همين پرده بکارت که فقط يک بار ميتوان آنرا بصورت طبيعی برداشت. پس خيلی واضح است که خداوند اين حق را برای زنان يک بار قائل شده است (در صورتی که مردان چنين محدوديت طبيعی را ندارند) ولی در دنيای امروز همواره سعی بر اين است که زن و مرد را در کليه امور يکسان نشان دهند (در صورتی که در نظام آفرينش چنين نيست) پس به نظر من بهتر است به جای نظريه پردازيهای شخصی و متفاوت به قوانين موجود در مهندسی خلقت احترام قائل شده و به آن عمل نماييم . مهرداد - تهران

موضوع بکارت به طور سنتی وطبيعی از گذشته های دور درهمه جوامع پذيرفته شده است والبته اين به معنی داشتن حرمسرا برای مردان ويا لجام گسيختگی جنسی برای آنان نيست. به همين دليل رابطه جنسی خارج از ازدواج توسط همه اديان الهی ممنوع شده است چه مرد وچه زن. ولی از دهه های اخير فمينيستهای ليبرال درسدد طبيعی کردن ازاله بکارت وسکس قبل از ازدواج هستند که هنوز چنان عالمگير نشده است. تجربه جنسی قبل از ازدواج چه برای زن وچه مرد تاثيرات منفی برروی زندگی دايمی آنها خواهد داشت. به هرحال به نظر من اگر کسانی دوست دارند که طور ديگر زندگی کنند لااقل صادق باشند وهمه چيز را با شهامت در لحظه ازدواج خودشان با طرفشان درميان بگذارند وگرنه درزندگی مشترکشان دچار بحران خواهند شد. سبک شمردن عفت وپاکدامنی نتيجه فرهنگ مصرف زدگی ماديگرايی است ولی انسان صددرصد مادی نيست. من تمدن غرب را محکوم نمی کنم چون درغرب هم گرايشات معنوی قوی وجود داره و اخيرا مردم گرايشات به معنويت را برای پناه بردن ازماديگرايی بی حد و مرز انتخاب می کنند. گرايش مردم امريکا به مثنوی معنوی وحاد شدن موضوع آزادی سقط جنين وهمجنس گرايی در انتخابات اين کشور ازموضوعات کليدی وتعيين کننده به شمار ميروند. از طرف ديگه مگر در کشورهای شرقی و اسلامی چه خبره؟ همه ريا کار و نامرد شده اند و جرات ابرازنظر وعقيده خودشان را ندارند. و با سانسور و خيانت زندگی می کنند. ولی تا کی؟ گرگ وميش همه دريک رده و صف قراردارند. من که واقعاً ازشنيدن اين چيزها حالم به هم می خوره. سهيل - پونا، هند

همان طور که مرد احتياج به سکس داره زن هم احتياج داره. به طور مثال اگه دختری در سن ۳۰ سالگی می خواهد ازدواج کند بايد ۱۵ سال از سکس محروم باشد چون بايد باکره باشد. چه کسی اين قانون من درآوردی را گذشته ودخترها را از حق سکس محروم کرده و برای آقايان هيچ محدوديتی قايل نشده. آرش

جالبه که هنوز آدمها فکر ميکنن که با يک دختر باکره بايد مثل يک وسيله نو برخورد کرد که ميخواهند تازه افتتاحش کنن! در ضمن اگر تجربه جنسی قبل از ازدواج چيز خوبی نيست پس چه فرقی بين زن و مرد وجود داره؟ اگر بده برای هر دو جنس خوب نيست. جالبه که ما مردها هم ميخواهيم شريک زندگيمون خيلی حرفه ای و وارد در مسائل جنس عمل کنه و هم ميخواهيم باکره باشه! به نظر شما ميشه؟ نظر من اينه که اين موضوع صرفا يک وسيله است که مردها باهاش زنها رو ميخواهند تحت کنترل داشته باشند و چيزی غير از اين به نظر من نميرسه.حامد - تهران

به عنوان مرد ايرانی با دختری که باکره باشد ازدواج نخواهم کرد و کاملاً موافقم که او هم قبل از ازدواج تجربه جنسی داشته باشد تا با ديد بهتری برای ازدواج تصميم بگيرد. کورش - تهران

مسئله ترميم بکارت بحث تازه ای نيست. اين مسئله اخيراً در کشورهای مهاجرپذير بيشتر بين زنان عرب و خصوصاً کشورهای جهان سوم ديده می شود. در ايران نيز به دليل فرهنگ غلط و باورهای دينی و مهمتر از همه ممنوعيتهای اجتماعي موجب گرايشهای فراوان جنسی بين جوانان و در نتيجه ترس از رسوايی ترميم بکارت را پديد آورده است تا اقايانی که داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج را حق مسلم خود می دانند و خدا می داند که تا شب ازدواج چند پرده بکارت را از بين برده اند با همسری باکره زندگی خود را شروع کنند. هر زمان که انسانها در سراسر جهان قدرت درک واقعيتهای اجتماعی را پيدا کنند اين مسائل پيش پا افتاده حل می شود و بازار کار افراد سودجو از بين می رود. البته اين را اضافه کنم که پاک بودن و سالم ماندن کار انسانهای والاست و در آخر مهمترين مسئله اين است که در اجتماع هيچ چيز را نمی توان بدون تحقيق يا بدون دليل محکوم کرد چراکه واقعيتهای اجتماعی خود جوابگوی همه چيز است حتی جوابگوی کار يک روسپی. سهیلا - پاریس

چند سال قبل یکی از دوستان به من مراجعه کرد و از من خواست تا دوست او را که به دلیل ارتباط با چوانی که از اقوام من بود بکارتش را از دست داده بود برای ترمیم به دکتر معرفی کنم. من از خانم یکی از دوستانم خواهش کردم و ایشان این عمل را در هتل انجام داد و در مقابل آن فقط دویست هزار تومان از من گرفت. آن خانم تا دو روز ظاهراً به سختی راه می رفته ولی به هر حال ارزشش را داشت. نداشت؟ مهران - تهران

بکارت اصلاً معنی نداره وقتی که نداشتنش قابل ترميمه. مثل اينه که مشروب بنوشه و بعد دهنشو بشوره چون نجسی نوشيده. کاوه - تهران

خیلی از پسرها با این که دختر قبلاً سکس داشته کنار اومدن. الآن برای من و بسیاری از دوستانم اینکه دختر ثبات شخصیتی داشته باشه خیلی مهمتره تا بکارتش. دوران این تفکرات سنتی گذشته. الآن همه دخترها و پسرهایی که با هم دوست هستن سکس دارن و این موضوع کاملاً پذیرفته شده. البته من بیشتر آدمهای دوروبر خودم رو می بینم. شاید هنوز تو شهرهای دیگه موضوع فرق کنه اما به هر حال دیر یا زود بشر به این نتیجه می رسه که دخترها هم حق دارند مثل پسرها سکس قبل از ازدواج داشته باشند. این حتی باعث می شه که بتونن شریک زندگی خوشون رو از لحاظ ارتباط جنسی نیز انتخاب کرده باشن. ک - تهران

پرده بکارت در صورتی خوبه که مرد هم پیش از ازدواج با کسی همخوابی نکرده باشه یعنی هر دو باکره باشن وگرنه اگر مرد باکره نباشه به نظر من هیچ دلیلی وجود نداره که زن هم باکره باشه. رضا

موضوع اینه که درسته که خانمها اختیار بدن خود را دارند و کالا نیستند ولی در مورد امر ازدواج آقایان این حق را دارند که اگر دوست داشته باشند ( که دارند و انکار آن دروغ گفتن به خود است) می توانند دنبال همسر باکره بگردنند. خانمها هم می توانند اول ازدواج بگویند که باکره نیستند و دوست نداری خوش آمدی ولی همیشه خانمهایی هستند که برای پیدا کردن جفت مناسبتر با شرایط بهتر حاضرند هر امتیازی را بدست آورند از عمل جراحی بینی گرفته تا مدرک تحصیلی بالا و اگر لازم باشد حفظ بکارت یا تظاهر به حفظ بکارت. موضوع فرهنگ مرد سالار نیست و لطفا این موضوع را از دریچه تبعیض جنسیتی نگاه نکنید. همین مطلب بی بی سی و اینکه این موضوع در غرب هوادارانی دارد نشان میدهد که جنس مرد به این موضوع توجه داشته و در نتیجه باعث می شود جنس مخالف از آن به عنوان وسیله ای برای بدست آوردن همسر استفاده کند. ضمناً هنوز این سوال در ذهن من باقی است که چرا طبیعت چنین پدیده ای را در بدن زنان قرار داده و به چه علت مرد تا این اندازه نسبت به این موضوع حساس است. مسعود - تهران

این عمل در ایران کاملاً به صورت سرپایی انجام می شود و عملاً پزشکان زنان آن را انجام می دهند، یا با بیهوشی کامل یا با بی حسی، قیمت آن هم آن چنان بالا نیست. سینا - واشنگتن دی سی (آمریکا)

مردی که رابطه سکسی قبل از ازدواج دارد نباید انتظار دختر باکره داشته باشد. کاش هیچ امری توی این زمینه پنهانی نبود و کاش این قدر آشکار شدنش زشت نبود. مرتضی - دزفول، خوزستان

 
 

نام
شهر
نشانی الکترونيکی
تلفن*
* اختياری
اظهار نظر
 
  
اطلاعات شخصی شما تنها برای بررسی اظهارنظرتان توسط بی بی سی استفاده خواهد شد
 
اخبار روز
 
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد صفحه بدون عکس
 
 
   
 
BBC Copyright Logo بالا ^^
 
  صفحه نخست|جهان|ايران |افغانستان |تاجيکستان |ورزش |دانش و فن |اقتصاد و بازرگانی |فرهنگ و هنر |ویدیو
روز هفتم |نگاه ژرف |صدای شما |آموزش انگليسی
 
  BBC News >>|BBC Sport >>|BBC Weather >>|BBC World Service >>|BBC Languages >>
 
  راهنما | تماس با ما | اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر | نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران