Светско првенство у Кини: Србија победила Америку, али осећања су помешана

Image copyright Fonet
Натпис на слици Богдановић је током читавог турнира убедљиво најбољи играч Србије.

Кошаркашка репрезентација Србија победила је Америку у разигравању за пето место на Светском првенству, али љубитељи кошарке нису баш еуфорични.

Сви су месецима чекали тај дуел и у глави креирали савршени сценарио.

Нерешено, последњих пет секунди, Богдановић се диже и погађа за победу - Американци су пали, Србија је првак света.

До победе над Американцима је заиста дошло, али не у финалу, већ у разигравању од петог до осмог места.

Зато су осећања љубитеља кошарке прилично помешана.

Јовић Image copyright Fonet
Натпис на слици Василије Мицић је остао уз екипу и поред тога што му је током турнира умрла мајка.

Србија је фантастично отворила меч против Американаца - успело им је све што су покушали, погађали су из разних позиција и семафор је на крају прве четвртине показивао невероватних 32:7.

Наравно, Американци су се у другој четвртини вратили, па се на полувреме отишло са плус четири за Србију.

У другом полувремену није било толико осцилација у игри, па је Србија успела да одржи предност и победи.

Најбољи на терену је опет био Богдан Богдановић, који је убацио 28 поена.

Сале Image copyright Fonet
Натпис на слици Ђорђевић се суочава са великим критикама након пораза од Аргентине у четвртфиналу.

Ипак, жал за бољим резултатом остаје.

Очекивања су била велика, али је Србија након одличне прве фазе турнира изгубила од Шпаније, што их је послало на тежи пут до финала - преко САД.

Међутим, до тога није дошло, пошто су плави у међувремену изгубили оштрину и игру, па је у четвртфиналу Аргентина била боља.

Зато је ова победа код многих пробудила болна осећања.

Ипак неке ствари ће остати упамћене.

Бели Image copyright Fonet
Натпис на слици Бјелица је био прилично самокритичан после Аргентине, али је сада пружио веома добру партију.

Неки су имали и савет за Ђорђевића.

Или се подсетили Индијанополиса, када је Бодирога обрисао руке о пешкир Реџија Милера, што се НБА звезди нимало није свидело.

У борби за пето место Србија ће у суботу играти са бољим из дуела Пољске и Чешке.

Победа Француске над Америком значи да се Србија није директно квалификовала на Олимпијске игре 2020, па ће визу за Токио морати да траже на квалификацијама почетком јула следеће године.

Велики број навијача, наравно, не одустаје од подршке.

Чекамо Токио, да Земља кошарке покаже шта заиста зна.