Фудбал, Србија и квалификације: Пиксијев деби - преокрет, мајсторије Митровића и победа над Ирском

Фудбалска репрезентација Србије победила је у Београду Републику Ирску са 3:2 на почетку квалификација за Светско првенство 2022. године, а некадашњи прослављени репрезентативац Драган Стојковић Пикси дебитовао је на месту селектора.

Драган Стојковић Пикси

Аутор фотографије, Fonet

Потпис испод фотографије,

Двоструки стрелац за репрезентацију Србије био је Александар Митровић који је у другом полувремену ушао у игри, а један погодак дао је Душан Влаховић.

Митровић је дао укупно 38 голова у националном тиму и изједначио се по броју постигнутих погодака за репрезентацију са Стјепаном Бобеком на првом месту.

Голове за Ирску дали су Алан Браун и Џејмс Колинс.

„Увек је прва утакмица најтежа, имали смо мало времена да се спремимо и презадовољан сам великом жељом код играча иако је било потешкоћа у првом делу.

Нису се предали, веровали су и после 0:1 су смогли снаге и знања да преокрену резултат", рекао је Стојковић за телевизију Спортклуб после утакмице.

Репрезентација Србије ће у наредном колу у суботу дочекати Португал.

Урош Рачић, везни играч Србије, водио је бројне дуеле са противницима на средини терена

Одбрамбени фудбалер Србије Страхиња Павловић зауставља Ирца Робинсона

Ирска је повела у 18. минуту голом Алана Брауна, а у 40. је изједначио Душан Влаховић

Колинс је, поготово у првом полувремену, задавао доста проблема играчима Србије

Леви бек репрезентација Србије Филип Младеновић замењен је на почетку другог полувремена

Други гол за Ирску у 86. минуту дао је Џејмс Kолинс

Стефан Митровић (лево) у завршници меча је понео капитенску траку уместо Душана Тадића

Публике на стадиону Рајко Митић није било због епидемиолошких мера

Током играчке каријере, Стојковић је за репрезентацију Југославије одиграо 84 утакмице и дао 15 голова

Поред Србије и Ирске, у овој групи квалификација за Мундијал су Португал, Азербејџан и Луксембург

Досадашњи први нападач репрезентације Александар Митровић почео је као резерва и ушао у 63. минуту и дао два гола за победу Србије.