ශ්‍රී ලංකා හමුදාවට පුහුණුව ලබාදීමට එරෙහිව තමිල්නාඩුවේ උද්ඝෝෂණ

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2012 අගෝස්තු 26 ඉරිදා - 15:06 GMT
Protest in Coonoor

ශ්‍රී ලංකා හමුදා නිලධාරීන්ට පුහුණුව ලබාදීමට එරෙහිව තවත් උද්ඝෝෂණ පැවැත්වෙනු ඇතැයි අපේක්ෂිත බවයි, වාර්තාකරුවන් පවසන්නේ

වෙලින්ටන් හි ආරක්ෂක සේවා කාර්ය මණ්ඩල විද්‍යායතනයේ ශ්‍රී ලංකා හමුදා නිලධාරීන් දෙදෙනකු පුහුණුව ලබමින් සිටින බව අනාවරණය වීමෙන් අනතුරුව තමිල්නාඩුව පුරා යලිත් වරක් උද්ඝෝෂණ හටගෙන තිබේ.

ශ්‍රී ලාංකික හමුදා නිලධාරීන්ට තමිල්නාඩුවේ පුහුණුව ලබාදීමට විරෝධය පළ කරමින් මහ ඇමතිනී ජයලලිතා විසින් ඉන්දීය අගමැති ආචාර්ය මන්මෝහන් සිං වෙත යලිත් වරක් ප්‍රසිද්ධ ලිපියක් යැවීමෙන් අනතුරුවයි, ශ්‍රී ලංකා හමුදාවේ මේජර් ඩීඑම් වෙන්ග්‍රා සහ නාවික හමුදාවේ කපිතාන් හේවාවසම් කඳාඋඩගේ එහි මාස එකොළහක පුහුණුවක් ලබමින් සිටින බව හෙළිදරවු වූයේ.

උද්ඝෝෂණයේ යෙදුන දේශපාලන පක්ෂ නායකයකු වන කූ රාමක්‍රිෂ්ණන් ඇතුළු පිරිසක් සෙනසුරාදා කොයිම්බතූර්හිදී පොලිස් අත් අඩංගුවට පත්වූ අතර, කුනූර් හි දුම්රියක මග හරස් කිරීමට තැත් කළ එකොලොස් දෙනකු අද ඉරිදාවේ අත් අඩංගුවට ගන්නා ලදි.

මේ අතර ආරක්ෂක සේවා කාර්ය මණ්ඩල විද්‍යායතනය දෙසට පෙළපාලියකින් ගමන් කිරීමට තැත් කළ එම්ඩීඑම්කේ පක්ෂයේ ආධාරකරුවන් 73 දෙනකු ද අත් අඩංගුවට ගෙන තිබේ. ශ්‍රී ලංකා හමුදා නිලධාරීන්ට පුහුණුව ලබාදීමට එරෙහිව තවත් උද්ඝෝෂණ ඉදිරි දින කිහිපයේ දී පැවැත්වෙනු ඇතැයි අපේක්ෂිත බවයි, වාර්තාකරුවන් පවසන්නේ.

දිල්ලි අගනුවර පුහුණුව ලබමින් සිටියදී එක දින පුහුණුවක් සඳහා මේජර් ජනරාල් ජගත් ඩයස් සහ රියර් අද්මිරාල් එස්එස් රණසිංහ නිල්ග්රිස් දිස්තික්කයේ වෙලින්ටන් හි ආරක්ෂක සේවා කාර්ය මණ්ඩල විද්යායතනයට පැමිණීම ට එරෙහිව මීට ඉහතදීද තමිල්නාඩුවේ උද්ඝෝෂණ හට ගත්තේය.

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.