වැඩ බලන විනිසුරුවරයකු පත්කිරීමට ඉඩ කඩ නැහැ - ෆ්‍රී මාර්ච් නීතිඥ සංවිධානය

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2012 නොවැම්බර් 17 සෙනසුරාදා - 13:48 GMT

වත්මන් අගවිනිසුරු ආචාර්ය ශිරානි බණ්ඩාරනායක සේවයේ යෙදී සිටියදී වැඩ බලන විනිසුරුවරයකු පත්කිරීමට ශ්‍රී ලංකා ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාවට අනුව ඉඩ කඩ නැති බව ෆ්‍රී මාර්ච් (Free March) නීතිඥ සංවිධානය ප්‍රකාශ කරයි.

දෝෂාභියෝග චෝදනා විභාග කිරීම ආරම්භ කිරීමෙන් පසු වත්මන් අගවිනිසුරුවරිය වෙනුවට වැඩ බලන අගවිනිසුරුවරයකු පත් කිරීමට සූදානමක් පවතින බවට ඇතැම් මාධ්‍ය වාර්තා පල කොට ඇති බව ෆ්‍රී මාර්ච් නීතිඥ සංවිධානයේ කැඳවුම්කරු ගුණරත්න වන්නිනායක ප්‍රකාශ කළේය.

නීතිමය වශයෙන් හෝ සාම්ප්‍රදායික වශයෙන් හෝ එවැනි පත්කිරීමක් සිදු කිරීමට පූර්වාදර්ශයක් නොමැති බව නීතිවේදී ගුණරත්න වන්නිනායක තවදුරටත් සඳහන් කළේය.

සබැඳි තේමා

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.