නීතිවේදී ගුණරත්න වන්නිනායකගේ නිවසට 'ප්‍රහාරයක්'

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2012 දෙසැම්බර් 17 සඳුදා - 12:54 GMT

කොළඹ පිහිටි නීතිවේදී ගුණරත්න වන්නිනායකගේ නිවසට ඇතුළු වීමට මඳ වේලාවකට පෙර ආයුධ සන්නද්ධ කණ්ඩායමක් දරූ උත්සාහයක් අසාර්ථක වූ බව නීතිවේදීන්ගේ එකමුතුව පවසයි.

'ෆ‍්‍රී මාර්ච්' සංවිධානයේ කැඳවුම්කරු වන නීතිඥ ගුණරත්න වන්නිනායක සේවය නිමවා ‍මෝටර් රථයෙන් නිවසට යමින් සිටියදී, ඒ පිටුපස පැමිණි පුද්ගලයින් 4 සිව්දෙනෙකු වාහනයේ වීදුරුව පහත් කරන ලෙස පවසා තර්ජනය කර පහරදීමට තැත් කළ බව ශ්‍රී ලංකා මිරර් වෙබ් අඩවිය පවසයි.

ඔහුගේ බොරලැස්ගමුව පිරිවෙන පාරේ පිහිටි නිවස ඉදිරිපිටදීයි මෙම තර්ජනය සිදුව තිබෙන්නේ.

ගුණරත්න වන්නිනායක, අගවිනිසුරු ශිරාණි බණ්ඩාරනායකට එරෙහිව පැවැත්වුණු දෝෂාභියෝගයට එරෙහිව ප්‍රබල හඬක් නැගූ විපක්ෂ ක්‍රියාකාරිකයෙක්.

වැඩි තොරතුරු සඳහා

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.