යාපන සරසවි සිසු වර්ජනය දිග් ගැසේ

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2012 දෙසැම්බර් 27 බ්‍රහස්පතින්දා - 17:09 GMT

යාපන විශ්ව විද්‍යාලය වැසී මාසයක් ගතවී ඇතත් තවමත් විශ්ව විද්‍යාලයේ අධ්‍යයන කටයුතු ආරම්භ කල නොහැකි තත්වයක් ඇතැයි යාපනය විශ්ව විද්‍යාලයේ ආචාර්යවරුන්ගේ සංගමයේ ආචාර්ය එම්.සිවදාසන් ප්‍රකාශ කරයි.

අත්අඩංගුවට ගත් සිසුන් සිව් දෙනකු වැලිකන්ද රැඳවුම් මධ්‍යස්ථානයේ රඳවා ගෙන පුනරුත්ථාපනය කරන බව තමන්ට ආරක්ෂක ලේකම් ගෝඨාභය රාජපක්ෂ දැන්වූ බව ආචාර්ය සිවදාසන් පැවසුවේය.

මෙම සිසුන් කොටි සංවිධානයේ නායක වේලුපිල්ලේ ප්‍රභාකරන් තමන්ගේ නායකයා ලෙස පිළිගන්නා බව ආරක්ෂක බලධාරීන් ප්‍රකාශ කල බව ආරක්ෂක ලේකම්වරයා තමන්ට දැන්වූ නමුත් ආචාර්ය ශිවදාසන් කියා සිටියේ සිසුන් එසේ තමන්ට ප්‍රකාශ නොකළ බවයි.

සිසුන් හට පුනරුත්තාපන කදවුරේ සිට විභාගවලට පෙනී සිටීමට ඉඩ ලබා දී ඇති නමුත් විභාගයකට පෙනී සිටීම සඳහා එම පරිසරය සුදුසු නැති හෙයින් සිසුන් එම අවස්තාව ප්‍රතික්ෂේප කල බව ආචාර්ය ශිවදාසන් වැඩිදුරටත් ප්‍රකාශ කළේය.

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.