මරණ බවට තර්ජනය කළා - මාධ්‍යවේදී කපිල්නාත්

Image copyright Navarathinam Kapilanath

දුරකතන පණිවුඩ ඔස්සේ තමාට මරණ තර්ජන එල්ල වන බව වන්නි මාධ්‍යවේදීන්ගේ සංගමයේ උපසභාපති නවරත්නම් කපිල්නාත් පවසයි.

ඔහු ඒ සම්බන්ධයෙන් වවුනියාව පොලිසියට පැමිණිලි කර තිබේ.

මාධ්‍ය පුහුණු වැඩමුළුවකට සහභාගී වීම සඳහා යාපනයේ සිට කොළඹ බලා පැමිණෙමින් සිටි මාධ්‍යවේදීන් පිරිසක් ඕමන්තේදී පොලිස් රැඳවුම් භාරයට පත් වූ අවස්ථාවේ එම මාධ්‍යවේදීන් නිදහස් කර ගැනීම සඳහා මැදිහත් වීම මරණ තර්ජන එල්ල වීමට ප්‍රධාන හේතුව බව තමා විශ්වාස කරන බවයි නවරත්නම් කපිල්නාත් වැඩි දුරටත් පවසන්නේ.

අවස්ථා කිහිපයකදී යම් කිසි පිරිසක් විසින් දුරකතන අංක දෙකකින් තර්ජනය කළ බව පොලිසියට කළ පැමිණිල්ලේ සඳහන්.

තර්ජනය

මාධ්‍යවේදියකු වශයෙන් රැකියාව කිරීමට අමතරව වෙනත් මැදිහත් වීම් වලට නොයන ලෙසත් නැතහොත් ජීවිතයට විශාල අනතුරක් සිදු විය හැකි බවට තර්ජනය කළ පිරිස දිගින් දිගටම කියා සිටි බවයි කපිල්නාත් බීබීසීයට ප්‍රකාශ කළේ.

මෙම තර්ජන හේතුවෙන් ඔහු ඇතුළු පවුලේ සාමාජිකයන් දැඩි කම්පනයකට පත්ව සිටින බව කපිල්නාත් පවසයි.

මේ පිළිබඳ සංදේශය කළ විමසීමකදී පොලිස් මාධ්‍යය ප්‍රකාශක අජිත් රෝහණ පැවසුවේ තර්ජනය කලේ යැයි කියන දුරකතන අංක අධිකරණය වෙත ඉදිරිපත් කර එම දුරකතන අංක හිමි පුද්ගලයන් සොයා ඔවුන්ට එරෙහිව නීතිමය පියවර ගන්නා බවයි.

යාපනයේ මාධ්‍යවේදීන්ගේ නිදහස සම්බන්ධයෙන් කටයුතු කිරීම මත කපිල්නාත්ට මරණ තර්ජන එල්ල වූ බවට පොලිසියට තොරතුරු ලැබී නැති බව පැවසූ පොලිස් මාධ්‍යය ප්‍රකාශකවරයා කපිල්නාත්ට දුරකතනයෙන් ඇමතූ පිරිස තර්ජනය කර ඇත්තේ දෙමළ භාෂාවෙන් බවත් ප්‍රකාශ කළේය.

මේ පුවතට සම්බන්ධ තවත් විස්තර