ගුරු සංගම් උද්ඝෝෂණයේ

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2012 ඔක්තෝබර් 24 බදාදා - 18:31 GMT

රාජ්‍ය නිදහස් අධ්‍යාපනය සුරැකීම සහ වෙනත් ගුරු ගැටළු විසඳා ගැනීම සඳහා පෙළපාලියෙන් අධ්‍යාපන අමාත්‍යාංශය කරා ගිය ගුරුවරුන්ට හා විදුහල්පතිවරුන්ට සම්මුඛ සාකච්ජාවක් ලබා දීම අධ්‍යාපන ඇමති බන්දුල ගුණවර්ධන ප්‍රතික්ෂේප කල බව ගුරු සංගම් නායකයෝ ප්‍රකාශ කළහ.

වෙනත් කැබිනට් ඇමතිවරයකු සමඟ සාකච්ජා කිරීමට තමන් සුදානම් බවත් ප්‍රශ්න වලට නිසි පිළිතුරු නොලැබුනොත් දීප ව්‍යාප්ත වර්ජනයකට අවතීර්ණවන බවත් ලංකා ගුරු සංගමයේ සභාපති ජෝශප් ස්ටාලින් ප්‍රකාශ කළේය.

පාසල් මිලිටරි කරණය කිරීම වහාම නතර කල යුතු බවත් උද්ඝෝෂකයෝ කියා සිටියහ.

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.