Boxing Calendar

Other dates

Past dates

  • January2023

Back to current content

Content

    Saturday 4th February Richard Torrez Jr.-James Bryant 02:00

    Desert Diamond Arena, USA

    Heavyweight

    Saturday 4th February Emiliano Vargas-Francisco Duque 02:00

    Desert Diamond Arena, USA

    Lightweight

    Saturday 4th February Nico Ali Walsh-Eduardo Ayala 02:00

    Desert Diamond Arena, USA

    Middleweight

    Saturday 4th February Andres Cortes-Luis Melendez 02:00

    Desert Diamond Arena, USA

    Super Featherweight

    Saturday 4th February Xavier Augustine Martinez-Yohan Vazquez 02:00

    Desert Diamond Arena, USA

    Super Featherweight

    Cancelled

    Saturday 4th February Arnold Barboza Jr.-Jose Pedraza 02:00

    Desert Diamond Arena, USA

    Super Lightweight

    Saturday 4th February Lindolfo Delgado-Clarence Booth 02:00

    Desert Diamond Arena, USA

    Super Lightweight

    Saturday 4th February Emanuel Navarrete-Liam Wilson 03:00

    Desert Diamond Arena, USA

    Super Featherweight: WBO

    Sunday 5th February Skye Nicolson-Tania Alvarez 02:00

    Madison Square Garden, USA

    Featherweight

    Sunday 5th February Yankiel Rivera-Fernando Diaz 02:00

    Madison Square Garden, USA

    Flyweight

    Sunday 5th February Harley Mederos-Julio Madera 02:00

    Madison Square Garden, USA

    Lightweight

    Sunday 5th February Ramla Ali-Avril Mathie 02:00

    Madison Square Garden, USA

    Super Bantamweight

    Sunday 5th February Aaron Aponte-Joshua David Rivera 02:00

    Madison Square Garden, USA

    Super Flyweight

    Sunday 5th February Richardson Hitchins-John Bauza 02:00

    Madison Square Garden, USA

    Super Lightweight

    Sunday 5th February Shadasia Green-Elin Cederroos 02:00

    Madison Square Garden, USA

    Super Middleweight

    Sunday 5th February Amanda Serrano-Erika Cruz 03:00

    Madison Square Garden, USA

    Featherweight: WBA, IBF, WBC, WBO

    Sunday 5th February Alycia Baumgardner-Elhem Mekhaled 03:00

    Madison Square Garden, USA

    Super Featherweight: WBA, IBF, WBC, WBO

    Friday 10th February Sean McGoldrick-Scott Allan 22:00

    Vale Sports Arena, England

    Bantamweight: Commonwealth

    Saturday 11th February Dan Azeez-Thomas Faure 22:00

    Wembley Stadium, Great Britain

    Light Heavyweight: EBU

    Cancelled

    Sunday 12th February Rey Vargas-O'Shaquie Foster 03:00

    Alamodome, USA

    Super Featherweight: WBC

    Saturday 18th February Leigh Wood-Mauricio Lara 22:00

    Nottingham Arena, England

    Featherweight: WBA

    Saturday 25th February Dina Thorslund-Debora Anahi Lopez 13:00

    Graakjaer Arena, Denmark

    Bantamweight: WBO

    Saturday 25th February Connor Butler-Craig Derbyshire 22:00

    Hilton Hotel Portomaso, Malta

    Flyweight: Commonwealth

    Sunday 26th February Subriel Matias-Jeremias Ponce 03:00

    Minneapolis Armory, USA

    Super Lightweight: IBF

    All times are UK and subject to change. BBC is not responsible for any changes.