Swalec Leagues results

WRU Swalec Leagues

29 SEPTEMBER 2012

Also see details from the Principality Welsh Premiership

CHAMPIONSHIP

Cardiff Met 20-21 Bargoed

Ebbw Vale 37-7 Newbridge

Glamorgan Wanderers 20-20 Whitland

Llanharan 15-10 Beddau

Narberth 35-15 Bonymaen

Pontypool 22-23 Bridgend Athletic

Tata Steel 38-9 Blackwood

DIVISION ONE WEST

Ammanford 30-23 Waunarlwydd

Cwmllynfell 28-13 Loughor

Glynneath 23-13 Carmarthen Athletic (Abandoned after 60 minutes)

Kenfig Hill 23-19 Llangennech

Kidwelly 17-16 Skewen

Tondu 57-0 Aberavon Quins

DIVISION ONE EAST

Heol Y Cwy 29-14 Mountain Ash

Rhydyfelin 17-35 RGC1404

Rumney 16-40 Ystrad Rhondda

Tredegar 17-39 Merthyr

Treorchy 31-27 Penallta

Ynysybwl 25-32 Gilfach Goch

DIVISION ONE NORTH

Bethesda 13-18 Bro Ffestiniog

Bala 16-17 Caernarfon

Mold 9-5 Llangefni

Pwllheli 37-6 Dolgellau

Ruthin 10-25 Nant Conwy

DIVISION TWO WEST

Aberystwyth P-P Penclawdd

Builth Wells 50-0 Haverfordwest

Crymych 19-13 Taibach

Maesteg 28-23 Dunvant

Seven Sisters 29-22 Felinfoel

DIVISION TWO EAST

Bedlinog 35-33 Abercynon

Fleur De Lys 31-27 Garndiffaith

Llanishen 26-20 Rhiwbina

Llantrisant 29-30 Llantwit Fardre

Nelson 38-20 Pill Harriers

Tylorstown 3-42 Senghenydd

DIVISION THREE WEST

Cardigan 15-24 Pontarddulais

Lampeter 26-27 Tumble

Milford Haven 29-15 Llanelli Wanderers

Newcastle Emlyn 43-12 Gorseinon

Pontyberem 11-7 Llandeilo

Tenby Utd 20-6 Amman United

DIVISION THREE SOUTH WEST

Aberavon Green Stars 16-27 Bryncoch

Brynamman 41-14 Vardre

Morriston 11-7 Ystalyfera

Mumbles 23-9 Maesteg Celtic

Neath Athletic 29-29 Pencoed

Resolven 19-35 Trebanos

DIVISION THREE EAST

Brynmawr 13-34 Pontypool United

Caerphilly 27-24 Abergavenny

Gwernyfed 58-3 Abercarn

Newport HSOB 35-10 Croesyceiliog

Risca P-P Tredegar Ironsides

Talywain 10-26 Abertillery BG

DIVISION THREE SOUTH EAST

Aberdare 41-0 Pentyrch

Brecon 34-19 Porth Harlequins

Dowlais 51-8 Cardiff Quins

Penarth 33-25 Nantymoel

Pontyclun 41-8 Fairwater

Tonyrefail 5-16 St Peters

DIVISION FOUR WEST

Llanybydder 38-12 Trimsaran

SWALEC BOWL ROUND ONE

Bangor 3-107 Abergele

Bangor University 11-20 Flint

Banwen 12-57 Furnace United

Birchgrove 22-14 Briton Ferry

Brynithel 25-24 Llanhilleth

Bynea 18-15 Glais

Caerleon P-P Whiteheads

Cilfynydd 60-8 Llanrumney

CRC Caerdydd 34-15 St Josephs (Cardiff)

Cwmgwrach 21-23 Pontardawe

Laugharne 62-0 Llangwm

Llandaff North 17-41 Abercwmboi

Llandrindod Wells 15-45 St Albans

Llantwit Major Dinas Powys

Markham 24-51 Crumlin

Nantgaredig 75-13 St Davids

New Tredegar 63-0 Tref Y Clawdd

Newtown 45-24 Machynlleth

Ogmore Vale 18-15 Nantyffyllon

Pembroke P-P Pontyates

Pyle 8-13 Cowbridge

Rhayader 24-48 RTB Ebbw Vale

St Julians HSOB W/O Girling SCR

Swansea University 10-13 Ystradgynlais

Swansea Uplands 33-34 Betws

Tongwynlais 22-0 Whitchurch

Usk 12-23 Chepstow

Wick P-P Wattstown

Top Stories