Swalec League and Cup results

27 OCTOBER 2012

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 3 South West

Ystalyfera 27-10 Neath Athletic

Division 3 North

Welshpool 30-24 Bangor

Division 7

Cathays Old 72-5 Tylerians

SWALEC Plate Round 1

Abergavenny 41-13 Talywain

Abertillery B G 35-30 Tredegar

Bedlinog 42-10 Penarth

Brynamman 13-31 Cwmllynfell

Builth Wells W/O Tonyrefail SCR

Caerphilly 12-54 Rumney

Carmarthen Athletic 89-3 Pontyberem

Crymych 43-3 Cardigan

Dolgellau 21-37 Pwllheli

Dunvant 8-13 Morriston

Garndiffaith 26-12 Newport HSOB

Gorseinon 20-31 Loughor

Gwernyfed 5-25 Croesyceiliog

Haverfordwest 14-85 Kidwelly

Kenfig Hill 30-24 Glynneath

Lampeter 22-21 Tenby Utd

Llandeilo 10-47 Ammanford

Llanelli Wanderers 3-51 Felinfoel

Llantrisant 47-8 St Peters

Llantwit Fardre 15-10 Maesteg Quins

Milford Haven 18-32 Aberystwyth

Mold 8-9 Caernarfon

Mumbles 27-8 Tumble

Nant Conwy 23-13 Bethesda

Penallta 37-17 Ynysybwl

Penclawdd 11-17 Waunarlwydd

Pencoed 0-53 Heol y Cyw

Pill Harriers 64-0 Tredegar Ironsides

Pontarddulai 19-12 Amman United

Pontyclun 12-34 Maesteg

Porth Harlequins SCR Mountain Ash W/O

Rhiwbina 15-10 Fleur De Lys

Rhymney 18-6 Llanishen

Risca 6-22 Pontypool United

Ruthin 23-27 Llangefni

Senghenydd 19-21 Rhydyfelin

Skewen 28-6 Resolven

Trebanos 26-39 Bryncoch

Treorchy 51-0 Abercynon

Vardre 17-39 Aberavon Quins

Ystrad Rhondda W/O Pentyrch SCR

SWALEC Bowl Round 2

Aberbargoed 18-16 Cardiff Saracens

Abersychan 7-76 Monmouth

Abertysswg 16-14 Blackwood Stars

Alltwen 36-15 Birchgrove

Beaufort 12-29 Chepstow

Blaina 10-43 RTB Ebbw Vale

Bridgend Sports 10-29 Pontrhydyfen

Burry Port 34-25 Hendy

Bynea 17-17 Abercrave

Caerleon 14-26 Caldicot

Cambrian Welfare 46-19 Sully Sports

Cardiff University 26-7 Treherbert

Cefn Coed 12-41 Abercwmboi

Cefneithin 47-5 Pembroke Dock Quins

CIACS SCR Wattstown W/O

COBRA W/O Rhyl SCR

Colwyn Bay 29-20 Wrexham

Cowbridge 14-18 Bryncethin

CRC Caerdydd 19-25 Canton

Crumlin 29-19 Deri

Crynant 15-5 Pontardawe

Cwmavon 26-3 Porthcawl

Cwmbran 11-29 Nantyglo

Cwmtwrch 12-32 Penlan

Denbigh 34-18 Abergele

Fall Bay 29-15 Ystradgynlais

Flint 24-24 Newtown (Newtown win on try count)

Glyncoch 27-14 Barry

Glyncorrwg 33-0 Cefn Cribbwr

Gowerton 20-34 Furnace United

Hafodyrynys 25-0 Crickhowell

Harlech 33-17 Menai Bridge

Hartridge W/O Pontllanfraith SCR

Hirwaun 31-12 Penygraig

Hollybush 7-39 New Tredegar

Llandaff 6-27 Cilfynydd

Llangollen W/O Holyhead SCR

Llansawel 17-24 Llangadog

Llantwit Major 21-15 Caerau Ely

Llanybydder 22-11 Laugharne

Nantgaredig 42-13 Tregaron

New Dock Stars W/O Penygroes SCR

New Panteg 31-6 University of Wales Newport

Newport Saracens 42-17 Trinant

Ogmore Vale 6-34 Baglan

Old Illtydians 45-7 St Albans

Pantyffynnon 32-38 Fishguard

Pembroke 15-5 Llandybie

Penybanc 27-6 Betws

Pontycymmer 27-15 Tonna

Porthmadog 0-52 Shotton Steel

Rhigos 67-0 Tongwynlais

Rhosllanerchrugog 39-19 Llanidloes

Rogerstone 47-5 St Julians HSOB

Sea View 3-29 STAR

South Gower 0-24 Trimsaran

St Clears 8-10 Aberaeron

Taffs Well 38-8 Old Penarthians

Trefil 20-26 Bettws

Treharris 15-6 Machen

Tycroes 55-19 Neyland

West Mon 0-61 Brynithel

Ynysddu 0-8 Blaenavon

Ynysowen 10-48 Cardiff Medicals

Top Stories