Swalec League results

12 JANUARY 2013

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

League 2 East

Bedlinog 20-13 Nelson

Llanishen 13-0 Abercynon

Llantrisant P-P Pill Harriers

Rhymney 13-16 Garndiffaith

Senghenydd 13-12 Llantwit Fardre

Tylorstown 10-23 Fleur De Lys

League 2 West

Crymych 6-3 Builth Wells

Dunvant 18-28 Maesteg Quins

Felinfoel 15-20 Aberystwyth

Haverfordwest 17-10 Seven Sisters

Taibach 19-6 Maesteg

League 2 North

Colwyn Bay 10-7 Shotton Steel

Denbigh 28-13 COBRA

Llangollen 30-30 Rhyl

Llanidloes 21-7 Abergele

Machynlleth P-P Llandudno

League 3 East

Abercarn 6-0 Caerphilly

Abertillery B G P-P Brynmawr

Croesyceiliog 10-12 Gwernyfed

Newport HSOB 21-5 Risca

Pontypool United P-P Abergavenny

Tredegar Ironsides 5-36 Talywain

League 3 West

Amman United 39-20 Tumble

Gorseinon 49-3 Milford Haven

Llandeilo 10-6 Tenby Utd

Llanelli Wanderers 12-10 Lampeter

Newcastle Emlyn 29-6 Cardigan

Pontarddulais 22-7 Pontyberem

League 3 North

Benllech 19-24 Bangor

Flint 3-55 Wrexham

Newtown 36-7 Rhosllanerchrugog

Welshpool 59-0 Porthmadog

League 3 South East

Aberdare 3-31 Brecon

Cardiff Quins 14-21 Penarth

Fairwater 25-0 Tonyrefail

Pentyrch P-P Dowlais

Porth Harlequins 22-31 Pontyclun

St Peters 32-17 Nantymoel

League 3 South West

Brynamman 6-13 Mumbles

Maesteg Celtic 31-0 Neath Athletic

Pencoed 24-13 Morriston

Trebanos 42-0 Aberavon Green Stars

Vardre 20-13 Resolven

Ystalyfera 16-10 Bryncoch

League 4 East

Blaina 0-108 Cilfynydd

Chepstow 22-15 New Tredegar

Cwmbran 12-36 Blaenavon

Hafodyrynys 3-12 Oakdale

Monmouth 22-8 Machen

Ynysddu 22-15 Caldicot

League 4 West

Aberaeron 3-8 Llanybydder

Betws 5-23 Fishguard

Burry Port 6-28 Furnace United

Nantgaredig 6-0 Laugharne

Trimsaran 43-0 Neyland

Tycroes 40-3 Hendy

League 4 South East

CRC Caerdydd 13-18 Barry

Llandaff North 6-0 Abercwmboi

Llantwit Major P-P Old Illtydians

Pontycymmer 35-3 Penygraig

Taffs Well 10-13 Cowbridge

Wattstown 27-22 Llandaff

League 4 South West

Abercrave 8-31 Pontardawe

Birchgrove 3-14 Cefn Cribbwr

Bridgend Sports 6-10 Pyle

Bryncethin P-P Briton Ferry

Glyncorrwg 14-9 Cwmavon

Penlan 31-0 Nantyffyllon

League 5 East

Caerleon 8-3 Brynithel

Nantyglo 19-0 RTB Ebbw Vale

Newport Saracens 19-15 Crumlin

Rogerstone 7-38 Bettws

Trinant 12-31 Beaufort

Usk 15-28 Llanhilleth

League 5 West

Bynea 19-0 St Clears

New Dock Stars 11-15 Gowerton

Pembroke 54-0 St Davids

Penygroes 23-6 Llangwm

Pontyates 25-20 Pembroke Dock Quins

Swansea Uplands 36-11 Cefneithin

League 5 South East

Abertysswg P-P Cefn Coed

Caerau Ely 15-0 Blackwood Stars

Canton 50-0 Old Penarthians

Markham 5-0 St Albans

Pontllanfraith 3-56 Deri

St Josephs (Cardiff) 12-16 Ynysowen

League 5 South West

Baglan 0-49 Penybanc

Banwen 3-13 Cwmgwrach

Cwmgors 36-0 Alltwen

Glais 20-17 Crynant

Llandybie 0-40 Cwmtwrch

Llangadog 17-22 Ystradgynlais

League 5 South Central

Blaengarw P-P Pontrhydyfen

Dinas Powys 8-3 Ogmore Vale

Glyncoch 36-0 Hirwaun

Porthcawl 5-7 Rhigos

Tonna 35-19 Ferndale

League 6 South Central

Aberbargoed 13-26 Crickhowell

Cefn Fforest 25-3 Llandrindod Wells

Wick 10-32 Treharris

League 6 East

Blaina Utd 0-18 Trefil

Forgeside 34-3 Cwmcarn

Hollybush 10-18 New Panteg

Malpas 3-24 Girling

League 6 West

Blaenau 18-16 Tregaron

Fall Bay 14-15 South Gower

Pantyffynnon 17-18 Mynydd y Garreg

League 6 South East

Llanrumney 39-0 CIACS

St Julians HSOB P-P STAR

Sully Sports 33-0 Whiteheads

Division 7

Abersychan 27-3 Rhayader

Old Tylerians 0-26 West Mon

Sea View P-P Newbridge Utd

Whitchurch P-P Cathays

Top Stories