Swalec League results

6 APRIL, 2013

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

WRU Swalec Leagues

View full Division 1 West details

League 2 East

Bedlinog 40-3 Llanishen

Fleur De Lys 24-38 Pill Harriers

Garndiffaith 45-35 Llantwit Fardre

Llantrisant 40-23 Rhymney

Nelson 29-17 Rhiwbina

Tylorstown 22-19 Abercynon

League 2 West

Aberystwyth 6-34 Builth Wells

Dunvant 26-0 Haverfordwest

Felinfoel 54-29 Taibach

Maesteg Quins 34-10 Maesteg

Penclawdd 43-8 Seven Sisters

League 2 North

Abergele 16-11 Llangollen

Llandudno 46-18 Denbigh

Machynlleth 29-25 Colwyn Bay

Shotton Steel 17-17 COBRA

League 3 East

Abergavenny 23-26 Newport HSOB

Abertillery B G 26-20 Croesyceiliog

Brynmawr 27-17 Risca

Caerphilly 30-33 Gwernyfed

Pontypool United 15-13 Talywain

League 3 West

Amman United 61-12 Pontyberem

Lampeter P-P Milford Haven

Llandeilo 31-16 Gorseinon

Llanelli Wanderers 21-7 Pontarddulais

Tenby Utd 28-24 Cardigan

Tumble P-P Newcastle Emlyn

League 3 North

Flint P-P Harlech

Newtown 122-0 Holyhead

Porthmadog 29-12 Bangor

Welshpool 6-21 Rhosllanerchrugog

Wrexham 22-8 Menai Bridge

League 3 South East

Cardiff Quins 57-32 Porth Harlequins

Fairwater 34-18 Pentyrch

Nantymoel 15-19 Aberdare

Penarth 22-27 Dowlais

St Peters 32-10 Pontyclun

Tonyrefail 10-46 Brecon

League 3 South West

Aberavon Green Stars 17-25 Resolven

Bryncoch 15-16 Brynamman

Morriston 13-31 Mumbles

Pencoed 48-20 Vardre

Trebanos 51-18 Maesteg Celtic

League 4 East

Blaina 0-134 Ynysddu

Chepstow 23-21 Caldicot

Cwmbran 16-3 Hafodyrynys

Machen 5-46 Blaenavon

Monmouth 6-30 Cilfynydd

New Tredegar 23-36 Oakdale

League 4 West

Aberaeron 8-18 Hendy

Betws 22-41 Furnace United

Burry Port 10-31 Nantgaredig

Fishguard 33-10 Neyland

Llanybydder 34-5 Laugharne

Trimsaran 21-12 Tycroes

League 4 South East

Abercwmboi 25-23 Cowbridge

Llandaff North 16-15 Barry

Llantwit Major 23-24 Llandaff

Old Illtydians 30-22 Penygraig

Pontycymmer 34-20 CRC Caerdydd

Wattstown 55-8 Taffs Well

League 4 South West

Abercrave 7-38 Penlan

Birchgrove 0-65 Pyle

Bridgend Sports 10-31 Bryncethin

Cwmavon 57-29 Briton Ferry

Glyncorrwg 24-8 Nantyffyllon

League 5 East

Beaufort 17-22 Crumlin

Nantyglo 31-16 Brynithel

Newport Saracens 19-14 Caerleon

RTB Ebbw Vale 14-67 Bettws

Trinant 38-43 Llanhilleth

Usk 16-17 Rogerstone

League 5 West

Bynea 13-45 Gowerton

Llangwm 23-15 St Davids

Pembroke 5-16 New Dock Stars

Penygroes 28-3 Cefneithin

St Clears 54-10 Pembroke Dock Quins

Swansea Uplands 29-5 Pontyates

League 5 South Central

Blaengarw 0-111 Glyncoch

Dinas Powys 20-19 Treherbert

Ferndale 17-50 Pontrhydyfen

Porthcawl P-P Hirwaun

Tonna 27-27 Ogmore Vale

League 5 South East

Abertysswg 30-12 Caerau Ely

Blackwood Stars 31-10 Old Penarthians

Canton 24-3 St Albans

Pontllanfraith 3-8 Markham

St Josephs (Cardiff) 20-12 Cefn Coed

Ynysowen 34-21 Deri

League 5 South West

Baglan P-P Alltwen

Banwen 59-26 Llangadog

Crynant 5-75 Cwmtwrch

Cwmgors 91-7 Llandybie

Glais 45-5 Ystradgynlais

Penybanc 71-21 Cwmgwrach

League 6 East

Girling 48-14 Forgeside

League 6 West

Fall Bay P-P Llansawel

Pantyffynnon 41-5 Blaenau

South Gower 15-10 Tregaron

League 6 South Central

Cambrian Welfare 135-3 Tongwynlais

Cefn Fforest P-P Wick

Crickhowell 19-18 Treharris

Llandrindod Wells 21-10 Tref y Clawdd

League 6 South East

Hartridge 5-27 Cardiff Saracens

St Julians HSOB 0-106 Sully Sports

Division 7

Abersychan 45-24 Sea View

Cathays 77-7 Newbridge Utd

Rhayader 7-15 Aberbeeg

West Mon 17-19 Whitchurch

Top Stories