Swalec League results

27 APRIL, 2013

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 2 East

Llanishen 23-14 Pill Harriers

Llantrisant 39-24 Fleur De Lys

Rhiwbina 63-6 Abercynon

Rhymney 16-29 Nelson

Senghenydd 71-18 Garndiffaith

Tylorstown 0-63 Bedlinog

Division 2 West

Aberystwyth 22-5 Penclawdd

Crymych 33-13 Seven Sisters

Maesteg 62-10 Haverfordwest

Maesteg Quins 29-46 Felinfoel

Division 2 North

Colwyn Bay 17-27 COBRA

Llanidloes 25-24 Llangollen

Machynlleth 86-0 Llandudno

Division 3 East

Abercarn 19-26 Newport HSOB

Abertillery B G 42-5 Pontypool United

Brynmawr 16-20 Abergavenny

Risca 38-12 Gwernyfed

Talywain 18-7 Croesyceiliog

Division 3 West

Cardigan 47-11 Milford Haven

Gorseinon 27-7 Lampeter

Llanelli Wanderers 29-24 Tumble

Newcastle Emlyn 59-24 Pontyberem

Pontarddulais 19-16 Tenby Utd

Division 3 North

Flint 12-39 Harlech

Holyhead 5-50 Wrexham

Menai Bridge 45-14 Welshpool

Newtown P-P Porthmadog

Division 3 South East

Aberdare 6-34 Pontyclun

Brecon8-31 Dowlais

Fairwater 20-3 St Peters

Penarth 19-17 Porth Harlequins

Division 3 South West

Maesteg Celtic 16-12 Brynamman

Pencoed 5-29 Mumbles

Vardre34-31 Aberavon Green Stars

Division 4 East

Blaenavon 36-8 Chepstow

Blaina 0-74 Hafodyrynys

New Tredegar 43-5 Cilfynydd

Ynysddu 30-11 Monmouth

Division 4 West

Burry Port 26-17 Neyland

Hendy31-21 Trimsaran

Laugharne 15-40 Tycroes

Llanybydder 71-12 Betws

Nantgaredig 32-14 Fishguard

Division 4 South East

Abercwmboi 17-8 Llantwit Major

Barry 10-38 Wattstown

Llandaff 55-6 Cowbridge

Llandaff North 3-11 Pontycymmer

Penygraig 41-18 Taffs Well

Division 4 South West

Briton Ferry 14-57 Penlan

Glyncorrwg 156-0 Birchgrove

Nantyffyllon 56-3 Bridgend Sports

Pontardawe 18-21 Bryncethin

Division 5 East

Beaufort 8-22 Newport Saracens

Bettws 21-21 Caerleon

RTB Ebbw Vale 16-21Usk

Trinant 5-44 Nantyglo

Brynithel P-P Rogerstone

Division 5 West

Cefneithin 13-25 Bynea

Gowerton 78- 5 Pembroke

Penygroes 5-43 New Dock Stars

St Clears 33-5 Llangwm

Swansea Uplands 33-10 Pembroke Dock Quins

Division 5 South Central

Dinas Powys 33-5 Porthcawl

Ferndale 12-17 Rhigos

Hirwaun 35-5 Blaengarw

Ogmore Vale 21-25 Glyncoch

Pontrhydyfen 20-22 Treherbert

Division 5 South East

Abertysswg 15-13 Cefn Coed

Blackwood Stars 17-29 St Josephs (Cardiff)

Caerau Ely 20-13 Ynysowen

Deri 19-19 Canton

St Albans 29-26 Markham

Division 5 South West

Baglan 39-50 Cwmgors

Cwmgwrach 19-16 Glais

Penybanc 60- 10 Cwmtwrch

Ystradgynlais 12-24 Alltwen

Division 6 South Central

Llandrindod Wells 24-20 Wick

Tongwynlais 0-36 Aberbargoed

Treharris 3-33 Cambrian Welfare

Division 6 South East

Sully Sports 64-14 St Julians HSOB

Division 7

Cathays 42-22 Aberbeeg

Whitchurch 49-10 West Mon

Top Stories