Swalec League results

WRU Swalec Leagues

12 OCTOBER 2013

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

League 2 East

Abertillery B G 45-20 Abercynon

Fleur De Lys 22-32 Llantrisant

Llantwit Fardre 29-12 Garndiffaith

Mountain Ash 9-25 Dowlais

Senghenydd 10-22 Rhiwbina

Tredegar 24-40 Llanishen

League 2 West

Aberystwyth 14-27 Maesteg Quins

Amman United48-5 Aberavon Quins

Felinfoel 48-28 Seven Sisters

Maesteg 14-13 Trebanos

Mumbles 15-17 Dunvant

Skewen 35-25 Newcastle Emlyn

League 2 North

Colwyn Bay 15-34 Llangefni

Llandudno 21-12 Mold

Newtown 37-10 Wrexham

Rhyl 20-22 Machynlleth

Shotton Steel 43-32 Abergele

League 3 East

Brynmawr 25-36 Newport HSOB

Caerphilly 25-7 Cilfynydd

Pill Harriers 32-27 Talywain

Pontypool United 19-10 Abergavenny

Rhymney 14-54Blaenavon

Risca 16-3 Croesyceiliog

League 3 West

Cardigan 7-12 Tenby Utd

Haverfordwest 14-9 Tumble

Llanelli Wanderers 28-14 Pontyberem

Penclawdd 21-7 Llanybydder

Pontarddulais 25-14 Llandeilo

Tycroes 24-20 Gorseinon

League 3 North

Bangor 27-18 Welshpool

Bangor University 27-22 Benllech

Flint 22-25 Llangollen

Harlech 40-5 Rhosllanerchrugog

League 3 South East

Aberdare 38-19Pentyrch

Cardiff Quins 12-19 Fairwater

Pontyclun 32-15 Gwernyfed

Porth Harlequins 35-44 Brecon

Tylorstown 13-27 Penarth

Wattstown 33-15 St Peters

League 3 South West

Brynamman 47-18 Resolven

Glyncorrwg 16-28 Ystalyfera

Maesteg Celtic 21-31 Penlan

Neath Athletic 39-15 Morriston

Pencoed 15-17 Pontycymmer

Taibach 25-17 Bryncoch

League 4 East

Caldicot 20-13 Nantyglo

Cwmbran 5-13 Abertysswg

Hafodyrynys 7-76 Oakdale

Monmouth 20-25 Chepstow

New Tredegar 5-15 Abercarn

Old Illtydians 29-28 Ynysddu

League 4 West

Furnace United 14-42 Swansea Uplands

Hendy 48-18 Aberaeron

Laugharne 25-21 Fishguard

Nantgaredig 11-17 Gowerton

Penybanc 50-0 Milford Haven

Trimsaran 17-26 Lampeter

League 4 South East

Abercwmboi 28-17 Cowbridge

Barry 12-8 Llandaff North

Bryncethin 17-14 Tonyrefail

CRC Caerdydd 16-13 Llandaff

Glyncoch 5-13 Nantymoel

Llantwit Major 13-26 St Josephs (Cardiff)

League 4 South West

Betws 17-52 Nantyffyllon

Bridgend Sports 33-39 Cwmgors

Cwmavon 36-12 Briton Ferry

Cwmtwrch 7-34 Aberavon Green Stars

Pontardawe 17-58 Cefn Cribbwr

Pyle 38-8 Vardre

League 5 East

Beaufort 9-10 Llanhilleth

Blackwood Stars 22-17 Caerleon

Crumlin 21-61 RTB Ebbw Vale

Trefil 18-15 Usk

League 5 West

Bynea 31-8 Llangadog

Pantyffynnon 10-49 New Dock Stars

Pembroke Dock Quins 17-10 Neyland

Penygroes 6-35 Cefneithin

Pontyates 15-3 Pembroke

St Clears 43-3 Llangwm

League 5 South Central

Cefn Coed 21-41 Cambrian Welfare

Hirwaun 0-52 Treherbert

Ogmore Vale 27-15 Penygraig

Porthcawl 30-14 Ferndale

Rhigos 16-22 Ynysowen

Treharris 17-41 Dinas Powys

League 5 South East

Bettws P-P Sully Sports

Caerau Ely 35-11 Cardiff Saracens

New Panteg 19-13 Taffs Well

Old Penarthians 31-22 Newport Saracens

Rogerstone 17-24 Canton

St Albans 32-10 Machen

League 5 South West

Alltwen 10-23 Birchgrove

Baglan 12-0 Cwmgwrach

Glais 58-0 Tonna

Ystradgynlais 10-16 Pontrhydyfen

League 6 East

Hollybush 20-17 Llandrindod Wells

Rhayader 5-43 Aberbeeg

Tredegar Ironsides 38-5 Crickhowell

Trinant 52-12 Markham

League 6 West

Burry Port 75-5 St Davids

Llandybie 29-14 South Gower

Llansawel P-P Mynydd y Garreg

League 6 South Central

Cathays35-14 Wick

Cefn Fforest 39-5 Sea View

CIACS 30-22 Aberbargoed

Llanrumney 59-7 Whitchurch

Tongwynlais 25-5 Blaengarw

League 6 South East

Cwmcarn P-P Hartridge

Girling 55-12 Malpas

Newbridge Utd 8-60 Whiteheads

St Julians HSOB 22-23 Abersychan

West Mon 22-26 Forgeside

Top Stories