Swalec League results

26 OCTOBER 2012

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

League 2 West

Amman Utd 59-22 Aberystwyth

League 6 East

Aberbeeg 29-34 Trinant

Swalec Plate - Round 1

Abercynon 3-13 Treorchy

Aberdare 15-23Mountain Ash

Ammanford 18-13 Tycroes

Bala 15-22 Caernarfon

Brecon 29-0 St Peters

Bro Ffestiniog 29-22 Pwllheli - played 24/10

Bryncoch 0-51 Glynneath

Cardigan 42-12 Llanelli Wanderers

Carmarthen Athletic 23-25 Newcastle Emlyn

Cilfynydd 14-10 Glyncorrwg

COBRA 14-20 Denbigh

Dowlais 12-17 Glamorgan Wanderers

Dunvant 42-20 Pontarddulais

Fairwater P-P Gwernyfed

Garndiffaith 7-31 Abertillery B G

Gorseinon 23-24 Mumbles

Kenfig Hill 15-11 Skewen

Llandeilo 8-21 Loughor

Llanishen 24-51 Cardiff Quins

Llantrisant w/o Pontycymmer

Llanybydder 17-31 Tenby Utd

Neath Athletic 10-17 Penlan

Newport HSOB21-19 Blaenavon

Penallta 8-16 Nelson

Penarth 3-38 Rhydyfelin

Pill Harriers w/o Brynmawr

Pontyberem 0-84 Kidwelly

Pontyclun 24-17 Pencoed

Pontypool United 18-0 Croesyceiliog

Resolven 13-47 Ystalyfera

Rhiwbina 37-22 Ynysysbwl

Rhymney 18-24 Abergav enny

Ruthin 43-11 Dolgellau

Senghenydd 24-3 Caerphilly

Seven Sisters 44-8 Aberavon Quins

Tylorstown 3-27 Heol y Cyw

Wattstown 16-15 Gilfach Goch

Waunarlwydd 43-15 Brynamman

Whitland 13-13 Crymych (*Whitland go through via try count)

Swalec Bowl - Round 2

Aberavon Green Stars 51-0 Porthcawl

Abercrave 20-13 New Dock Stars

Abercwmboi 5-10 Llandaff

Alltwen P-P Nantyffyllon

BaglanP-P Cefn Cribbwr

Bangor12-70 Colwyn Bay

Barry5-9 Dinas Powys

Beaufort 26-17 Chepstow

Bettws w/o Rogerstone

Betws 13-30 Burry Port

Blackwood Stars 20-0 RTB Ebbw Vale

Blaenau - Cwmgors w/o

Blaengarw 0-63 Canton

Blaina3-20 Nantyglo

Bridgend Sports 44-12 Pontardawe

Briton Ferry 24-28 Cowbridge

Brynithel 17-8 St Julians HSOB

Bynea 6-25 Trimsaran

Caerau Ely 5-35 Cardiff University

Caldicot P-P Trefil

Cambrian Welfare 20-29 Llantwit Major

Cardiff Medicals 24-3Llanrumney

Carmarthen Trinity 16-26 Lampeter Town

Cefn Fforest 38-3 Cwmcarn

Cefneithin 9-15Nantgaredig

Crynant6-48 Cwmavon

Cwmbran w/o Hafodyrynys

Cwmtwrch 18-18 (*Hendy away side go through on try count)

Fall Bay 0-49 Ystradgynlais

Fishguard 40-7 Pembroke Dock Quins

Flint 30-50 Wrexham

Forgeside P-P Caerleon

Hollybush 10-45 Hartridge

Llandaff North 45-3 Cardiff Saracens

Llandudno w/o Machynlleth

Llandybie 21-15 Llangadog

Llangefni 42-0 Bangor Uni ersity

Llangwm 10-20 Tregaron

Malpas - Crumlin w/o

Menai Bridge 48-10 Benllech

Milford Haven w/o St Davids

Mold 68-7 Llangollen

Monmouth 14-32 Ynysddu

Nantymoel 39-12 Penygraig

New Tredegar P-P Abertysswg

Oakdale P-P Newport Saracens

Old Illtydians P-P St Albans

Pembroke 26-29 Laugharne

Penybanc 19-20Glais

Porthmadog 22-23 Welshpool

Pyle 34-16 Tonmawr

Rhayader v Machen w/o

Shotton Steel 31-22 Abergele

South Gower 17-13 Swansea Uplands

St Clears 32-3 Llansawel

St Josephs (Cardiff) 5-15 CRC Caerdydd

Sully Sports 12-13 Rhigos

Tredegar Ironsides 25-5 Llanhilleth

Tref y Clawdd 0-72 Treharris

Treherbert w/o Tongwynlais

Usk 31-29 New Panteg

Vardre w/o Tonna

Whitchurch P-P Glyncoch

Ynysowen 18-21 Taffs Well

Top Stories