Swalec League results

5 APRIL 2014

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

League 2 East

Abertillery B G 5-17Fleur De Lys

Garndiffaith 25-15Dowlais

Llantwit Fardre 22-3Abercynon

Mountain Ash 43-17Llanishen

Senghenydd 13-11Llantrisant

Tredegar P-PRhiwbina (*Tredegar unable to field team)

League 2 West

Aberystwyth 20-17Aberavon Quins

Felinfoel 7-13Dunvant

Maesteg 19-0Newcastle Emlyn

Mumbles 34-10Amman United

Seven Sisters 16-19Trebanos

Skewen 10-13Maesteg Quins

League 2 North

Colwyn Bay 5-31Abergele

Llangefni 22-3Machynlleth

Newtown 6-36Llandudno

Rhyl 29-31Shotton Steel

Wrexham 0-52Mold

League 3 East

Abergavenny 7-12Blaenavon

Brynmawr 26-15Caerphilly

Pill Harriers 5-24Croesyceiliog

Pontypool United P-PNewport HSOB

Rhymney 15-12Talywain

Risca 50-5Cilfynydd

League 3 West

Haverfordwest 20-24Pontyberem

Llandeilo 13-18Llanybydder

Llanelli Wanderers 3-12Tenby Utd

Penclawdd 91-0Tumble

Pontarddulais 15-19Gorseinon

Tycroes 22-5Cardigan

League 3 North

Bangor 93-5Holyhead

Bangor University 5-21Llanidloes

Benllech 19-15Rhosllanerchrugog

Harlech P-PFlint

Porthmadog 12-45Menai Bridge

Welshpool 12-15Llangollen

League 3 South East

Aberdare 10-16Brecon

Cardiff Quins 21-27St Peters

Fairwater 13-11Gwernyfed

Pontyclun 18-17Penarth

Tylorstown 8-22Pentyrch

Wattstown 6-6Porth Harlequins

League 3 South West

Brynamman 16-20Ystalyfera

Glyncorrwg 7-6Neath Athletic

Maesteg Celtic 13-10Morriston

Pencoed 40-12Bryncoch

Resolven 16-17Pontycymmer

Taibach 8-43Penlan

League 4 East

Abertysswg 32-13Chepstow

Cwmbran 11-21Ynysddu

Hafodyrynys 16-22Nantyglo

Monmouth 35-34New Tredegar

Oakdale 15-3Abercarn

Old Illtydians 19-13Caldicot

League 4 West

Fishguard 3-11Lampeter

Furnace United 21-0Milford Haven

Hendy 34-10Trimsaran

Laugharne 17-48Gowerton

Penybanc 24-17Nantgaredig

Swansea Uplands 10-5Aberaeron

League 4 South East

Barry 39-8Bryncethin

CRC Caerdydd 34-10Cowbridge

Glyncoch 0-6Abercwmboi

Llandaff 41-21Tonyrefail

Llantwit Major 12-0Nantymoel

St Josephs (Cardiff) 52-18 Llandaff North

League 4 South West

Betws 10-13Cefn Cribbwr

Bridgend Sports 8-13Aberavon Green Stars

Cwmavon 37-7Pyle

Cwmgors P-PBriton Ferry*UNABLE TO FIELD A SIDE

Cwmtwrch 19-21Pontardawe

Nantyffyllon 26-7Vardre

League 5 East

Beaufort 0-10RTB Ebbw Vale

Blackwood Stars 43-0Brynithel

Llanhilleth 32-12Blaina

Pontllanfraith 3-59Caerleon

Trefil 3-13Crumlin

League 5 West

Llangwm 0-33Cefneithin

Pantyffynnon 5-28Bynea

Pembroke 44-20Neyland

Penygroes 23-21Pembroke Dock Quins

Pontyates 32-11Llangadog

St Clears P-PNew Dock Stars

League 5 South Central

Cambrian Welfare 26-3Ynysowen

Cefn Coed 10-3Dinas Powys

Hirwaun 11-10Ferndale

Rhigos 12-8Ogmore Vale

Treharris 74-0Porthcawl

Treherbert 26-0Penygraig

League 5 South East

Bettws 21-12Taffs Well

Machen 22-12Canton

New Panteg 15-15Caerau Ely

Old Penarthians 0-31St Albans

Rogerstone 19-10Cardiff Saracens

Sully Sports P-PNewport Saracens (*Newport unable to field team)

League 5 South West

Crynant 0-28Abercrave

Glais 31-5Alltwen

Pontrhydyfen 6-14Birchgrove

Tonmawr 31-10Baglan

Ystradgynlais 86-17Cwmgwrach

League 6 East

Aberbeeg 7-31Crickhowell

Llandrindod Wells 53-0Old Tylerians

Markham 10-10Hollybush

Rhayader 5-5Tref y Clawdd

Trinant 12-44Tredegar Ironsides

League 6 West

Llansawel 10-11Fall Bay

Mynydd y Garreg 0-13Tregaron

South Gower 17-8Blaenau

St Davids 7-48Llandybie

League 6 South Central

Blaengarw 0-60Aberbargoed

Llanrumney 15-6CIACS

Tongwynlais 0-17Cefn Fforest

Wick 29-12Sea View

League 6 South East

Forgeside 3-28Hartridge (*Abandoned after 49mins)

Girling 45-0Cwmcarn

West Mon 0-15St Julians HSOB

Whiteheads 54-11Abersychan

Top Stories