Swalec League results

12 APRIL, 2014

Also see details from the Principality Welsh Premiership

View full Swalec Championship details

View full Division 1 East details

View full Division 1 West details

View full Division 1 North details

Swalec Cup semi-finals

Cross Keys 29-27 Llandovery

Pontypridd 32-3 Aberavon

Swalec Plate semi-finals

Glynneath 10-66 Merthyr

Llantwit Fardre 6-16 Rhiwbina

Swalec Bowl semi-finals

Llandudno 0-20 CRC Caerdydd

Llantwit Major 18-15 Old Illtydians

League 2 East

Abercynon 17-36 Garndiffaith

Abertillery B G 24-10 Tredegar

Fleur De Lys 20-37 Mountain Ash

Llanishen 37-17 Senghenydd

League 2 West

Amman United 40-22 Maesteg

Dunvant 18-20 Seven Sisters

Mumbles 14-18 Skewen

Newcastle Emlyn 25-14 Aberystwyth

Trebanos 46-6 Maesteg Quins

League 2 North

Abergele 40-20 Machynlleth

Mold 29-7 Newtown

Rhyl 18-17 Colwyn Bay

Shotton Steel 7-31 Llangefni

League 3 East

Blaenavon 32-15 Croesyceiliog

Brynmawr 32-10 Pill Harriers

Caerphilly 38-7 Rhymney

Cilfynydd 17-14 Pontypool United

Newport HSOB 32-10 Abergavenny

Talywain 11-25 Risca

League 3 West

Cardigan 11-17 Penclawdd

Gorseinon 36-5 Llandeilo

Tenby Utd 26-16 Pontarddulais

Tumble 26-58 Llanelli Wanderers

Tycroes 41-10 Haverfordwest

League 3 North

Flint 28-47 Bangor

Holyhead v Bangor University

Llangollen P-P Porthmadog

Llanidloes 29-14 Benllech

Menai Bridge 28-12 Harlech

Rhosllanerchrugog 29-31 Welshpool

League 3 South East

Brecon 41-45 Cardiff Quins

Gwernyfed 31-29 Pentyrch

Penarth 17-23 Aberdare

Porth Harlequins 15-10 Pontyclun

St Peters 23-19 Fairwater

Wattstown 30-3 Tylorstown

League 3 South West

Bryncoch 10-34 Maesteg Celtic

Glyncorrwg 14-8 Taibach

Morriston 20-42 Brynamman

Neath Athletic 25-17 Pencoed

Pontycymmer 11-8 Penlan

Ystalyfera P-P Resolven

League 4 East

Caldicot 20-19 Monmouth

Chepstow 6-10 Oakdale

Nantyglo v Cwmbran

New Tredegar 11-34 Hafodyrynys

Ynysddu 35-30 Abertysswg

League 4 West

Aberaeron 0-33 Fishguard

Gowerton 71-7 Furnace United

Milford Haven 10-41 Swansea Uplands

Nantgaredig 29-36 Hendy

Trimsaran 7-12 Laugharne

League 4 South East

Abercwmboi 39-19 Barry

Llandaff North 9-29 Llandaff

Nantymoel 20-38 St Josephs (Cardiff)

Tonyrefail 13-17 Glyncoch

League 4 South West

Aberavon Green Stars 22-16 Cwmgors

Briton Ferry 21-15 Nantyffyllon

Cefn Cribbwr 13-10 Bridgend Sports

Pontardawe 17-34 Cwmavon

Pyle 48-5 Betws

Vardre 90-17 Cwmtwrch

League 5 East

Blaina 19-5 Trefil

Brynithel 17-28 Beaufort

Caerleon 13-31 Llanhilleth

Crumlin 32-27 Blackwood Stars

Usk 83-5 Pontllanfraith

League 5 West

Bynea 61-10 Penygroes

Cefneithin 6-17 Pembroke

Llangadog 23-22 St Clears

New Dock Stars 48-10 Llangwm

Neyland 23-20 Pantyffynnon

League 5 South Central

Dinas Powys 47-10 Cambrian Welfare

Ferndale 3-41 Cefn Coed

Ogmore Vale 21-7 Hirwaun

Penygraig 15-64 Treharris

Porthcawl 26-17 Rhigos

Ynysowen 7-16 Treherbert

League 5 South East

Caerau Ely 61-0 Old Penarthians

Canton P-P Newport Saracens

Cardiff Saracens 0-33 Bettws

Machen 34-13 New Panteg

St Albans 55-0 Rogerstone

League 5 South West

Alltwen 15-29 Ystradgynlais

Baglan 18-35 Glais

Birchgrove 20-9 Tonmawr

Cwmgwrach 42-10 Crynant

Tonna 19-38 Pontrhydyfen

League 6 East

Hollybush 61-0 Tref y Clawdd

Tredegar Ironsides P-P Rhayader

Trinant P-P Aberbeeg

Markham 15-15 Old Tylerians

League 6 West

Llandybie 7-28 Burry Port

Llansawel 20-7 St Davids

Tregaron 54-7 Blaenau

League 6 South Central

Cefn Fforest 41-5 Ciacs

Llanrumney 116-7 Blaengarw

Whitchurch 32-11 Sea View

League 6 South East

Girling 10-38 Hartridge

Top Stories