Swalec League results

10 MAY, 2014

Also see details from the Principality Welsh Premiership

View full Swalec Championship details

View full Division 1 East details

View full Division 1 West details

View full Division 1 North details

British & Irish Cup qualifiers

Ospreys region: Bridgend 19-20 Aberavon

Scarlets region: Carmarthen Quins 37-13 Llandovery

Dragons regions: Cross Keys 31-12 Newport

Cardiff Blues region: Pontypridd 40-12 Cardiff

League 2 East

Abergavenny 74-19 Talywain

Abertillery B G 17-9 Pill Harriers

Abertysswg 20-18 Pontypool United

Caerphilly 13-18 Brynmawr

Croesyceiliog P-P Tredegar

Nantyglo 18-3 Newport HSOB

League 2 East Central

Brecon 36-13 Pentyrch

CRC Caerdydd 36-15 Abercynon

Fairwater 22-16 Penarth

Porth Harlequins 25-10 Gwernyfed

St Josephs 17-20 Pontyclun

St Peters 34-5 Wattstown

League 2 West Central

Aberavon Green Stars 17-21 Cwmgors

Aberavon Quins 21-16 Resolven

Glyncorrwg 5-41 Maesteg Celtic

Maesteg 56-8 Pontycymmer

Neath Athletic 33-7 Taibach

Pencoed 47-23 Brynamman

League 2 North

Colwyn Bay 32-10 Rhyl

Harlech P-P Menai Bridge

Llangefni 23-17 Machynlleth

Newtown 22-13 Wrexham

Shotton Steel 10-31 Abergele

League 2 West

Aberystwyth 78-12 Cardigan

Haverfordwest 15-21 Llanelli Wanderers

Llandeilo 18-30 Hendy

Llanybydder 18-17 Pontarddulais

Penlan 19-8 Penclawdd

Tycroes 22-19 Gowerton

League 3 North

Bangor University P-P Welshpool

Flint P-P Benllech

Holyhead 21-24 Porthmadog

Llangollen 24-14 Rhosllanerchrugog

Llanidloes 29-11 Bangor

League 3 East A

Chepstow 5-44 Cwmbran

Llanhilleth 6-5 New Tredegar

Monmouth 13-17 Blackwood Stars

Oakdale 12-11 Rhymney

RTB Ebbw Vale 33-31 Caldicot

Ynysddu 10-21 Caerleon

League 3 East Central A

Barry 48-19 Cowbridge

Llandaff 17-35 Old Illtydians

Llantwit Major 17-18 Llandaff North

Old Penarthians 13-44 Canton

St Albans 21-13 Caerau Ely

Taffs Well 13-31 Dinas Powys

League 3 West Central A

Bridgend Sports 12-21 Nantyffyllon

Bryncethin 36-16 Pontrhydyfen

Nantymoel 50-15 Cefn Cribbwr

Ogmore Vale 12-27 Porthcawl

Pyle 50-13 Tonmawr

League 3 West A

Cefneithin 9-37 Burry Port

Lampeter Town 25-27 Pontyberem

New Dock Stars 37-31 Nantgaredig

Trimsaran 27-17 Bynea

Tumble 25-12 Llandybie

League 3 East B

Abercarn 28-14 Hafodyrynys

Beaufort 15-21 Bettws

Rogerstone 38-18 Crumlin

Tredegar Ironsides 19-10 Machen

Trefil 20-13 Brynithel

League 3 East Central B

Abercwmboi 8-24 Cambrian Welfare

Cefn Coed 31-10 Tonyrefail

Hirwaun 5-52 Glyncoch

Penygraig 5-50 Aberdare

Treherbert 12-0 Treharris

Tylorstown 12-14 Cilfynydd

League 3 West Central B

Baglan 16-19 Rhigos

Briton Ferry 30-10 Tonna

Bryncoch 15-35 Cwmavon

Cwmgwrach 22-12 Crynant

Glais 17-25 Birchgrove

League 3 West B

Aberaeron 52-5 Pembroke Dock Quins

Fishguard 40-14 Milford Haven

Pembroke 48-10 Llangwm

St Clears 13-20 Neyland

St Davids 3-74 Laugharne

League 3 East C

Aberbargoed 25-18 Whiteheads

Deri 3-21 Crickhowell

New Panteg 27-7 Hollybush

Pontllanfraith P-P Hartridge

Trinant 46-8 Aberbeeg

League 3 East Central C

Blaengarw P-P CIACS

Ferndale 3-17 Llanrumney

Llandrindod Wells 32-13 Whitchurch

Sully Sports 55-0 Wick

Tongwynlais 13-22 Cardiff Saracens

Ynysowen 55-0 Cathays

League 3 West Central C

Banwen 17-15 Cwmtwrch

Pontardawe 32-56 Morriston

South Gower 7-32 Abercrave

Swansea Uplands 33-10 Alltwen

Vardre 78-5 Fall Bay

League 3 West C

Blaenau 30-23 Llansawel

Llangadog 32-20 Betws

Mynydd y Garreg 22-33 Pantyffynnon

Penygroes 18-24 Furnace United

Tregaron 14-9 Pontyates

League 3 East D

Girling 66-3 Old Tyleryan

Malpas 0-42 Newport Saracens

Newbridge United P-P Abersychan

Rhayader 15-21 West Mon

St Julians HSOB 48-17 Forgeside

Tref y Clawdd 47-3 Cwmcarn United

Top Stories