Swalec League results

18 OCTOBER 2014

Also see details from the Principality Welsh Premiership

And see here for British & Irish Cup results

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

League 1 East

Blaenavon11-25Rhiwbina

Cardiff Quins 27-28 Risca

Fleur De Lys16-40 Nelson

Llanishen19-40 Glamorgan Wands

Penallta 31-6Senghenydd

Rumney 37-10Garndiffaith

League 1 East Central

Beddau 40-14 Mountain Ash

Dowlais 0-5Treorchy

Llantrisant 11-12Heol y Cyw

Llantwit Fardre17-37 Rhydyfelin

Ynysybwl 13-20Gilfach Goch

Ystrad Rhondda 38-26 Bedlinog

League 1 North

Bala 14-16 Pwllheli

Bethesda 27-23Caernarfon

Denbigh14-36 Ruthin

Dolgellau6-5Mold

Llandudno 18-24COBRA

Nant Conwy 34-5 Bro Ffestiniog

League 1 West Central

Bonymaen 47-3Builth Wells

Cwmllynfell 8-13Kenfig Hill

Dunvant19-12 Mumbles

Skewen 38-25Seven Sister

Waunarlwydd19-14 Maesteg Quins

Ystalyfera 17-16 Trebanos

League 1 West

Carmarthen Ath 26-31 Llangennech

Crymych 28-18 Amman United

Felinfoel 17-19 Kidwelly

Gorseinon 11-21 Ammanford

Newcastle Emlyn 34-10 Tenby United

Whitland 18-9 Loughor

League 2 East

Abertysswg6-16Talywain

Brynmawr14-27Pill Harriers

Caerphilly17-29Abergavenny

Croesyceiliog18-21Abertillery B G

Pontypool Utd28-14Nantyglo

Tredegar21-45Newport HSOB

League 2 East Central

Abercynon13-31St Josephs (Cardiff)

CR Cymry Caerdydd35-20Pentyrch

Gwernyfed18-19Penarth

Porth Harlequins12-24Brecon

St Peters27-25Fairwater

Wattstown9-10Pontyclun

League 2 North

Abergele13-13Machynlleth

Harlech0-31Colwyn Bay

Menai Bridge13-19Wrexham

Rhyl12-48Llangefni

Shotton Steel36-6Newtown

League 2 West Central

Aberavon Quins 28-0Neath Athletic

Brynamman34-7Aberavon Green Stars

Maesteg85-0Glyncorrwg

Pencoed41-3Taibach

Pontycymmer10-31Cwmgors

Resolven22-20Maesteg Celtic

League 2 West

Gowerton40-27Pontarddulais

Haverfordwest49-0Llandeilo

Llanelli Wands31-23Cardigan

Penclawdd27-0Llanybydder

Penlan32-9Hendy

Tycroes15-18Aberystwyth

League 3 East A

Caerleon25-8New Tredegar

Caldicot24-47Cwmbran

Oakdale17-17Blackwood Stars

Rhymney10-32Chepstow

RTB Ebbw Vale9-30Llanhilleth

Ynysddu14-10Monmouth

League 3 East Central A

Caerau Ely15-0Cowbridge

Canton3-32Llandaff

Llandaff North26-22Old Illtydians

Llantwit Major16-25Barry

Old Penarthians 3-41Dinas Powys

St Albans5-3Taffs Well

League 3 North

Benllech10-68Llanidloes

HolyheadP-PFlint - Holyhead unable to field side

Llangollen51-36Bangor University

Porthmadog20-30Welshpool

Rhosllanerchrugog 24-5Bangor

League 3 West Central A

Bryncethin27-12Bridgend Sports

Ogmore Vale8-27Nantymoel

Porthcawl5-39Nantyffyllon

Pyle44-8Cefn Cribbwr

Tonmawr44-8Pontrhydyfen

League 3 West A

Burry Port 19-30Pontyberem

Bynea20-17Nantgaredig

Cefneithin5-12Tumble

Penybanc22-3New Dock Stars

Trimsaran15-34Lampeter Town

League 3 East B

Abercarn34-7Trefil

Beaufort22-44Usk

Bettws6-8Tredegar Ironsides

Crumlin14-6Brynithel

Hafodyrynys13-8Machen

Rogerstone17-9Blaina

League 3 East Central B

Abercwmboi27-3Hirwaun

Cambrian Welfare 20-13 Aberdare

Cefn Coed17-3Tylorstown

Tonyrefail22-21Glyncoch

Treharris29-13Penygraig

Treherbert32-20Cilfynydd

League 3 West Central B

Baglan10-46Bryncoch

Birchgrove12-12Cwmavon

CrynantP-PBriton Ferry* WATERLOGGED PITCH

Glais21-12Cwmgwrach

Rhigos5-3Tonna

League 3 West B

Aberaeron57-7St Clears

Laugharne46-21Neyland

Llangwm14-76Fishguard

Pembroke Dock Quins3-53Milford Haven

St Davids19-46Pembroke

League 3 East C

Aberbargoed14-24Hartridge

Aberbeeg3-22Crickhowell

New PantegP-PDeri* DIDN'T SHOW UP

Trinant21-10Pontllanfraith

WhiteheadsP-PCefn Fforest* DIDN'T SHOW UP

League 3 East Central C

Cardiff Saracens 13-36Ynysowen

CIACS3-28Cathays

Ferndale13-22Sully Sports

Llanrumney36-3Whitchurch

Tongwynlais12-35Llandrindod Wells

League 3 West Central C

Fall Bay17-62Abercrave

MorristonP-PCwmtwrch* COULDN'T FIELD A TEAM

Pontardawe12-65Swansea Uplands

Vardre29-13Banwen

Ystradgynlais107-12South Gower

League 3 West C

Betws20-0Llansawel

LlangadogP-PMynydd y Garreg* COULDN'T FIELD A TEAM

Pantyffynnon5-14Penygroes

Pontyates7-16Furnace United

TregaronP-PBlaenau*COULDN'T FIELD A TEAM

League 3 East D

Abersychan0-95Newport Saracens

Forgeside34-0Cwmcarn United

Rhayader7-13Old Tyleryan

Tref y Clawdd18-6St Julians HSOB

West Mon12-12Malpas

Top Stories