Swalec League and Cup results

24 JANUARY 2014

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Bowl Round 4

Burry Port 11-21 Ystradgynlais

Cefn Coed 6-17 Abercarn

Oakdale 24-6 Aberbargoed

Tonyrefail 26-32 Treharris

League 2 East

Abergavenny 29-22 Brynmawr

Abertillery B G 11-12 Talywain

Abertysswg 24-10 Newport HSOB

Caerphilly 8-15 Tredegar

Croesyceiliog v Pontypool United *Abandoned after 59mins

Nantyglo 18-7 Pill Harriers

League 2 East Central

Brecon 17-11 Gwernyfed

CR Cymry Caerdydd P-P Pontyclun

Fairwater 10-13 Pentyrch

Porth Harlequins 13-12 Wattstown

St Josephs (Cardiff) 22-21 Penarth

St Peters 34-26 Abercynon

League 2 North

Abergele 122-5 Shotton Steel

Machynlleth 7-38 Llangefni

Menai Bridge 15-18 Harlech

Rhyl 6-22 Colwyn Bay

Wrexham 15-15 Newtown

League 2 West Central

Aberavon Green Stars 10-24 Maesteg Celtic

Aberavon Quins 35-14 Pontycymmer

Glyncorrwg 10-16 Taibach

Maesteg 13-9 Brynamman

Neath Athletic 21-17 Resolven

Pencoed 33-14 Cwmgors

League 2 West

Aberystwyth 37-22 Hendy

Haverfordwest 5-34 Gowerton

Llandeilo 17-24 Llanelli Wanderers

Llanybydder 20-7 Cardigan

Penlan 11-17 Pontarddulais

Tycroes 28-20 Penclawdd

League 3 East A

Blackwood Stars 0-28 Monmouth

Caerleon 20-14 Ynysddu

Caldicot 59-5 RTB Ebbw Vale

Cwmbran 47-17 Chepstow

New Tredegar 16-39 Llanhilleth

League 3 East Central A

Caerau Ely P-P St Albans

Canton 38-14 Old Penarthians

Cowbridge 12-31 Barry

Dinas Powys 48-5 Taffs Well

Llandaff North 5-13 Llantwit Major

Old Illtydians 26-23 Llandaff

League 3 North

Bangor 0-29 Llanidloes

Benllech 17-27 Flint

Porthmadog 77-0 Holyhead

Welshpool P-P Bangor University

League 3 West Central A

Nantyffyllon 47-0 Cefn Cribbwr

Ogmore Vale 18-3 Tonmawr

Pontrhydyfen 3-48 Nantymoel

Porthcawl 3-37 Bridgend Sports

Pyle 31-10 Bryncethin

League 3 West A

Bynea 35-20 Trimsaran

Llandybie 11-24 Tumble

Nantgaredig 18-15 New Dock Stars

Pontyberem 14-10 Lampeter Town

League 3 East B

Bettws 5-6 Beaufort

Brynithel 0-0 Trefil

Crumlin 15-35 Rogerstone

Machen 14-14 Tredegar Ironsides

League 3 East Central B

Aberdare 31-6 Penygraig

Cambrian Welfare 55-0 Abercwmboi

Cilfynydd 42-5 Tylorstown

Glyncoch 44-0 Hirwaun

League 3 West Central B

Birchgrove 17-15 Glais

Crynant 3-42 Cwmgwrach

Cwmavon 41-3 Bryncoch

Rhigos 43-3 Baglan

Tonna 20-22 Briton Ferry

League 3 West B

Laugharne 59-5 St Davids

Llangwm 14-14 Pembroke

Milford Haven 31-15 Fishguard

Neyland 20-15 St Clears

Pembroke Dock Quins 5-21 Aberaeron

League 3 East C

Aberbeeg 21-33 Trinant

Crickhowell 62-3 Deri

Hartridge 89-5 Pontllanfraith

Hollybush 34-12 New Panteg

League 3 East Central C

Cardiff Saracens 5-6 Tongwynlais

Llanrumney 15-27 Ferndale

Whitchurch 14-32 Llandrindod Wells

Ynysowen 52-3 Cathays

League 3 West Central C

Abercrave 30-25 South Gower

Alltwen 12-23 Swansea Uplands

Cwmtwrch 20-33 Banwen

Fall Bay 0-22 Vardre

Morriston 52-0 Pontardawe

League 3 West C

Betws 33-15 Llangadog

Furnace United 34-18 Penygroes

Llansawel 40-11 Blaenau

Pantyffynnon 24-10 Mynydd y Garreg

Pontyates 17-25 Tregaron

League 3 East D

Cwmcarn United 14-12 Tref y Clawdd

Forgeside 20-3 St Julians HSOB

Newport Saracens 27-5 Malpas

Old Tyleryan 0-36 Girling

West Mon 76-3 Rhayader

Top Stories