Swalec League results

28 NOVEMBER 2015

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Also see details from the British & Irish Cup

Also see details from the Foster's Challenge Cup

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

Division 2 East

Abergavenny 33 - 17 Fleur de Lys

Abertysswg 15 - 21 Croesyceiliog

Caerleon 14 - 7 Abertillery/BG

Cwmbran 13 - 10 Pill Harriers

Garndiffaith 17 - 27 Pontypool Utd

Ynysddu P - P Talywain

Division 2 East Central

Barry 27 - 7 Llantrisant

CR Cymry Caerdydd P - P Treherbert

Dinas Powys 5 - 5 St Peters

Gwernyfed 10 - 22 Penarth

Pontyclun 21 - 19 Abercynon

Porth Quins 18 - 14 Dowlais

Division 2 North

Bro Ffestiniog P - P Shotton Steel

Colwyn Bay 53 - 7 Harlech

Flint 14 - 5 Denbigh

Llanidloes 19 - 13 Wrexham

Menai Bridge P - P Machynlleth

Division 2 West Central

Aberavon Green Stars 8 - 8 Nantymoel

Brynamman 6 - 23 Aberavon Quins

Cwmavon P - P Cwmllynfell

Maesteg Celtic 15 - 15 Taibach

Penlan 48 - 5 Cwmgors

Ystradgynlais 26 - 22 Neath Ath

Division 2 West

Aberystwyth 7 - 0 Hendy

Amman Utd 3 - 23 Penclawdd

Camarthen Ath 8 - 0 Llanybydder

Fishguard & Goodwick 19 - 6 Tregaron

Mumbles 22 - 36 Pontyberem

Pontarddulais 10 - 22 Tycroes

Division 3 East A

Abercarn 26 - 0 RTB Ebbw Vale

Caerphilly 34 - 13 Llanhilleth

Caldicot 55 - 10 Blackwood Stars

New Tredegar P - P Monmouth

Newport HSOB P - P Tredegar

Oakdale 15 - 9 Chepstow

Division 3 East Central A

Cilfynydd 17 - 15 Llandaff North

Old Illtydians 44 - 7 Cambrian Welfare

Pentyrch 12 - 44 Aberdare

Treharris 31 - 26 Llandaff

Wattstown 46 - 0 Llantwit Major

Ynysowen 21 - 14 Fairwater

Division 3 North

Benllech P - P Rhyl & District

Llangollen 9 - 15 Newtown

Porthmadog P - P Bangor

Rhosllanerchrugog P - P Holyhead

Division 3 West Central A

Briton Ferry 24 - 19 Pontycymmer

Bryncethin 27 - 0 Glyncorrwg

Morriston 17 - 17 Resolven

Pyle 28 - 29 Bryncoch

Swansea Uplands 15 - 3 Nantyffyllon

Division 3 West A

Laugharne P - P Pembroke Dock Quins

Milford Haven P - P Cardigan

Pembroke 5 - 21 Haverfordwest

St Clears 27 - 29 Neyland

St Davids 17 - 12 Llangwm

Division 3 East B

Beaufort 8 - 32 Hafodyrynys

Crumlin 29 - 20 Blaina

Rhymney P - P Machen

Rogerstone 38 - 15 Brynithel

Tredegar Ironsides 8 - 33 Hartridge

Usk 39 - 0 Bettws (Newport)

Division 3 East Central B

Caerau Ely P - P Abercwmboi

Glyncoch P - P Cefn Coed

St Albans 27 - 12 Llandrindod Wells

Taffs Well 33 - 14 Cowbridge

Tonyrefail 12 - 15 Penygraig

Tylorstown 31 - 25 Canton

Division 3 West Central B

Alltwen 21 - 7 Tonmawr

Banwen 13 - 7 Vardre

Birchgrove P - P Rhigos

Bridgend Sports P - P Cwmgwrach

Glais 30 - 12 Porthcawl

Division 3 West B

Burry Port 24 - 24 Llangadog

Llandeilo 6 - 10 Lampeter Town

Nantgaredig 30 - 6 Furnace Utd

Trimsaran 23 - 17 Penybanc

Tumble 30 - 10 Aberaeron

Division 3 East C

Aberbargoed P - P Trefil

Hollybush P - P Whiteheads

New Panteg 15 - 20 Deri

St Julians 77 - 3 Pontllanfraith

Division 3 East Central C

Hirwaun 10 - 3 Cardiff Saracens

Old Penarthians 47 - 0 CIACS

Tongwynlais 12 - 18 Sully Sports

Whitchurch P - P Ferndale

Division 3 West Central C

Crynant 43 - 0 Pontardawe

Cwmtwrch P - P Pontrhydyfen

Ogmore Vale 3 - 50 Cefn Cribbwr

Tonna 35 - 7 South Gower

Division 3 West C

Bynea 26 - 5 Mynydd-y-Garreg

Cefneithin 19 - 0 Llansawel

Penygroes 5 - 8 New Dock Stars

Pontyates 23 - 5 Pantyffynon

Division 3 East D

Aberbeeg 24 - 24 West Mon

Abersychan P - P Cwmcarn Utd

Cefn Fforest 17 - 5 Girling (abandoned after 60 minutes)

Malpas P - P Rhayader

Old Tylerians 3 - 82 Markham

Tref y Clawdd 12 - 17 Forgeside

Top Stories