Swalec League results

22 October 2016

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Also see details from the British & Irish Cup

Also see details from the Foster's Challenge Cup

Also see details for the Swalec Cup, Plate & Bowl

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

British & Irish Cup

View full details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

Division Two East

Abercarn 25 - 7 Abergavenny

Abertysswg 12 - 23 Garndiffaith

Blackwood 48 - 7 Talywain

Caldicot 21 - 20 Cwmbran

Croesyceiliog 7 - 10 Pontypool Utd

Ynysddu 31 - 8 Pill Harriers

Division Two East Central

Aberdare 45 - 15 Penarth

CR Cymry Caerdydd 30 - 39 Old Illtydian

Gilfach Goch 21 - 34 Barry

Llantrisant 24 - 17 Dinas Powys

Pontyclun 29 - 14 Llanishen

St Peters 20 - 8 Abercynon

Division Two West Central

Brynamman 14 - 18 Ystradgynlais

Cwmavon 26 - 21 Penlan

Cwmgors 36 - 19 Aberavon Green Stars

Maesteg Celtic 3 - 32 Resolven

Nantymoel 22 - 15 Pencoed

Tondu 10 - 8 Morriston

Division Two West

Fishguard & Goodwick 16 - 24 Llanybydder

Haverfordwest 23 - 20 Pontyberem

Mumbles 10 - 17 Pontarddulais

Tenby 45 - 13 Tycroes

Tumble 13 - 27 Hendy

Division Two North East

Llangollen 46 - 0 Flint

Rhosllanerchrugog 14 - 18 Llanidloes

Welshpool 8 - 49 Newtown

Wrexham 71 - 10 Machynlleth

Division Two North West

Bangor 7 - 36 Denbigh

Dolgellau 14 - 9 Llangefni

Harlech P - P Holyhead

Menai Bridge 35 - 5 Benllech

Division Three East A

Blackwood Stars 18 - 5 Monmouth

Caerphilly 36 - 22 Oakdale

Chepstow 12 - 17 Hartridge

Llanhilleth 7 - 34 Fleur de Lys

New Tredegar 22 - 23 RTB Ebbw Vale

Newport HSOB 22 - 17 Usk

Division Three Central A

Abercwmboi 31 - 13 Taffs Well

Cambrian Welfare 28 - 6 Treharris

Fairwater 35 - 13 Ynysowen

Llandaff 16 - 6 Treherbert

Llandaff North 18 - 29 Cilfynydd

Pentyrch 5 - 22 Gwernyfed

Division Three West Central A

Birchgrove 24 - 36 Swansea Uplands

Nantyffyllon 61 - 0 Briton Ferry

Neath Ath 27 - 27 Abercrave

Pontycymmer 39 - 6 Bryncoch

Pyle 10 - 14 Taibach

Division Three West A

Cardigan 15 - 10 St Clears

Milford Haven 22 - 24 Pembroke

Neyland 41 - 0 Llangwm

St Davids 0 - 78 Laugharne

Tregaron 74 - 17 Pembroke Dock Quins

Division Three East B

Beaufort 23 - 38 Crumlin

Blaina 17 - 33 Aberbargoed

Brynithel 7 - 27 Rhymney

Hafodyrynys 52 - 14 Rogerstone

St Julians HSOB 7 - 70 Machen

Division Three East Central B

Canton 30 - 9 Cardiff Saracens

Cefn Coed 18 - 7 Wattstown

Cowbridge 15 - 22 Tylorstown

Llantwit Major 47 - 21 Tonyrefail

Old Penarthians 31 - 19 Caerau Ely

Penygraig P - P St Albans

Division Three West Central B

Banwen 20 - 17 Tonmawr

Bridgend Sports 36 - 3 Glyncorrwg

Porthcawl 15 - 7 Crynant

Vardre 10 - 16 Baglan

Division Three West B

Amman Utd 45 - 5 Llandeilo

Betws 18 - 8 Lampeter Town

Burry Port 40 - 0 Nantgaredig

New Dock Stars 20 - 26 Trimsaran

Penybanc P - P Llangadog

Division Three East C

Markham 22 - 12 Deri

Pontllanfraith 0 - 18 Trefil

Trinant 6 - 13 Newport Saracens

West Mon 27 - 39 Malpas

Whiteheads 78 - 3 Forgeside

Division Three East Central C

Cathays 5 - 34 Tongwynlais

CIACS 0 - 84 Sully View

Llandrindod Wells 15 - 17 Whitchurch

Llanrumney 3 - 5 Ferndale *Abandoned at half-time due to injury to referee

Division Three West Central C

Alltwen 40 - 10 Cwmtwrch

Cefn Cribbwr 25 - 19 Ogmore Vale

Pontardawe 74 - 0 Brackla

Rhigos 12 - 13 Tonna

South Gower 25 - 13 Pontrhydyfen

Division Three West C

Cefneithin 28 - 15 Furnace Utd

Llandybie 16 - 12 Pontyates

Division Three East D

Abersychan Alex 10 - 31 Cwmcarn Utd

Crickhowell 87 - 0 Rhayader

Girling 31 - 29 Old Tylerian

Tredegar 46 - 14 Hollybush

Tref y Clawdd p - p Cefn Fforest

Top Stories