WRU National League and Cup results

Welsh rugby

26 January, 2019

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Also see details for the Celtic Cup (external site)

Also see details for the National Cup, Plate & Bowl (external site)

Swalec Championship

View full National Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

TWO EAST

Abercarn 7 - 27 Senghenydd

Abertillery B G 12 - 19 Pill Harriers

Blackwood 10 - 10 Caerphilly

Croesyceiliog 3 - 27 Caldicot

Monmouth 21 - 10 Newport HSOB

Talywain 15 - 10 Ynysddu

TWO EAST CENTRAL

Abercynon 10 - 0 Abercwmboi

Barry 30 - 5 Cilfynydd

Heol y Cyw 35 - 0 Llanishen

Llanharan 0 - 19 St Peters

Llantwit Fardre 19 - 10 Cardiff Quins

Taffs Well 17 - 27 Aberdare

TWO NORTH

Abergele 10 - 38 COBRA

Colwyn Bay 21 - 6 Newtown

Dolgellau 55 - 3 Bangor

Llanidloes 8 - 5 Nant Conwy II

Wrexham 39 - 7 Welshpool

TWO WEST CENTRAL

Birchgrove 27 - 9 Porthcawl

Morriston 3 - 17 Seven Sisters

Nantyffyllon 34 - 0 Cwmavon

Nantymoel 0 - 7 Resolven **Abandoned after 45 mins - weather**

Pencoed 15 - 21 Builth Wells

Ystradgynlais 15 - 14 Taibach

TWO WEST

Burry Port P - P Pontarddulais

Fishguard 14 - 12 Mumbles

Loughor 16 - 0 St Clears

Pontyberem 15 - 5 Carmarthen Athletic

Tumble 3 - 36 Pembroke

Tycroes 3 - 28 Penclawdd

THREE EAST A

Blaina 30 - 11 Fleur De Lys

Garndiffaith 0 - 0 Abertysswg **Abandoned after 10 mins - weather**

Machen P - P Deri

Nantyglo 10 - 22 Tredegar Ironsides

Oakdale 27 - 0 Abergavenny

RTB Ebbw Vale 23 - 10 Usk

THREE EAST CENTRAL A

Cefn Coed 11 - 32 Tylorstown

Fairwater 10 - 6 Cowbridge

Old Illtydians 19 - 10 CR Cymry Caerdydd

Penarth 15 - 33 Treharris

Pentyrch 27 - 0 Gwernyfed

Penygraig 10 - 10 Pontyclun

THREE WEST CENTRAL A

Abercrave 22 - 16 Aberavon Green Stars

Bridgend Sports 24 - 5 Tonmawr

Cwmgors 9 - 20 Vardre

Glais P - P Neath Athletic

Penlan 12 - 19 Bryncoch

Pyle 8 - 28 Swansea Uplands

THREE WEST A

Aberaeron 33 - 3 Haverfordwest

Cardigan P - P Pembroke Dock Quins

Laugharne 57 - 0 St Davids

Neyland 39 - 7 Llangwm

Tregaron 3 - 22 Milford Haven

THREE EAST B

Blackwood Stars 0 - 38 Chepstow

Llanhilleth 16 - 0 Rhymney

Markham 12 - 5 Hafodyrynys

New Panteg 12 - 31 Aberbargoed

St Julians HSOB 5 - 29 Whitehead

THREE EAST CENTRAL B

Canton 50 - 7 Llandaff North

Llantwit Major 34 - 6 Ynysowen

Old Penarthians 15 - 7 Llandaff

Tonyrefail 16 - 14 Caerau Ely

Treherbert P - P Glyncoch

Wattstown 12 - 18 St Albans

THREE NORTH

Flint 34 - 19 Menai Bridge

Holyhead P - P Mold II

Llangefni II 8 - 8 Dinbych II

Rhosllanerchrugog 5 - 12 Machynlleth

THREE WEST CENTRAL B

Alltwen 23 - 3 Briton Ferry

Baglan 15 - 8 Cefn Cribbwr

Banwen 12 - 15 Crynant

Cwmllynfell 20 - 32 Bryncethin

Pontrhydyfen 5 - 32 Glyncorrwg

Rhigos 15 - 7 Pontycymmer

THREE WEST B

Betws P - P Nantgaredig

Bynea 11 - 18 Trimsaran

Cefneithin 10 - 0 Llandybie

Lampeter Town 8 - 13 Amman United

New Dock Stars 0 - 17 Llandeilo

Penybanc 0 - 33 Llangadog

THREE EAST C

Crumlin 26 - 12 Brynithel

Newport Saracens 40 - 10 West Mon

Pontllanfraith 10 - 23 Malpas

Rogerstone P - P Trefil

THREE EAST CENTRAL C

Cardiff Saracens 31 - 0 Cardiff Internationals

Hirwaun 42 - 7 Brackla

Llandrindod Wells 0 - 23 Ferndale

Llanrumney 25 - 12 Maesteg

Whitchurch 8 - 7 Sully View

THREE WEST CENTRAL C

Cwmgwrach 3 - 29 Furnace United

Ogmore Vale 5 - 0 South Gower

Pantyffynnon 7 - 17 Cwmtwrch

Pontyates 10 - 28 Pontardawe

Tonna 3 - 27 Penygroes

THREE EAST D

Cwmcarn United P - P Rhayader

Girling 14 - 47 Beaufort

Old Tyleryan 19 - 10 Abersychan

Tref y Clawdd 6 - 15 Bettws (Newport)

Top Stories