BBC News, Türkçe - Ana sayfa

Manşet haber

Diğer haberler

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali

Koronavirüs ve Omicron varyantı

İklim krizi

Seçtiklerimiz

  • 'Dezenformasyonla mücadele' tasarısı neleri öngörüyor? Neden tartışılıyor?

    İktidar partisi, uzun süredir üzerinde çalıştığı yasa teklifini önümüzdeki günlerde Meclis'e sunmaya hazırlanıyor. Son şekli verilen yasa teklifi, yalan haber ve dezenformasyon amacı taşıdığına mahkemece karar verilen paylaşımlarla ilgili yaptırımların yolunu açacak. Ayrıntıları BBC Türkçe'den Ayşe Sayın aktarıyor.

  • Kaftancıoğlu'na siyasi yasak getirilmesi ne anlama geliyor?

    İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na Yargıtay 3. Dairesi'nin üç ayrı suçunu onaması dolayısıyla siyasi yasak getirildi. Kaftancıoğlu hakkındaki siyasi yasak kararı ne anlama geliyor, CHP nasıl bir strateji izleyecek?

ABD'nin Buffalo şehrinde silahlı saldırı: Özellikle siyahlar hedef alındı

ABD'nin New York eyaletine bağlı Buffalo şehrinde Cumartesi günü düzenlenen ve 10 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırının ardından belediye başkanı, saldırganın özellikle siyahları hedef aldığını açıkladı. Daha önce soruşturma geçiren şüphelinin böyle bir saldırıyı düzenleyebilmesi tepkilere neden oldu.

Kinder çikolatalarında ortaya çıkan Salmonella bakterisi Belçika'da en az 62 kişiye bulaştı

Çikolata üreticisi Ferrero'nun Kinder Sürpriz ve diğer bazı ürünlerinde ortaya çıkan Salmonella bakterisinin Belçika'da şu ana kadar en az 62 kişiye bulaştığı belirlendi.

Stabil kripto para Terra UST'nin çöküşü piyasaları nasıl sarstı?

Dünyada en çok kullanılan kripto para birimlerinden Terra Luna'nın yere çakılması ve düşerken sabit kripto paraları da aşağı çekmesi sonrası piyasalarda yaşanan depremin etkileri sürüyor.

Eurovision 2022'nin kazananı Ukrayna oldu

Cumartesi akşamı İtalya'nın Torino kentinde düzenlenen 66. Eurovision Şarkı Yarışması'nda kazanan, Kalush Orchestra grubunun, "Stefania" adlı şarkısı ile temsil ettiği Ukrayna oldu.

Burun damlasıyla verilen kök hücreler bebeklerdeki beyin hasarını tedavi edebilir

Hollandalı bilim insanları, felç geçirdikten sonra beyin hasarı yaşayan yeni doğmuş bebekleri, burun damlası yoluyla verilen kök hücre sayesinde tedavi eden yeni bir yöntem geliştirdi.

Spor

Trabzonspor şampiyonluk kupasını kaldırdı

Süper Lig 2021-2022 sezonunda bitime üç hafta kala şampiyon olmayı garantileyen Trabzonspor, dün akşam Medical Park Stadı'nda gerçekleştirilen törenle şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını askıya aldı

Milyarder iş insanı Twitter'ı satın almadan önce sahte ve spam hesap sayısına açıklık getirilmesini istiyor.

Fotoğraf Albümleri

BBC Arşivlerinde Türkiye