Çukurca'da saldırı: Sekiz asker hayatını kaybetti

Telif hakkı HURRİYET.COM.TR

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine düzenlenen saldırıda sekiz asker hayatını kaybetti, sekiz asker yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığı, yaralı 3 askerin daha kurtarılamaması sonucu şehit olan asker sayısının 8'e yükseldiğini, 8 PKK'lının da ele geçirildiğini açıkladı.

Genelkurmay'ın açıklamasında şöyle denildi:

"İlk anda irtibat kurulamayan bir silah arkadaşımız yaralı olarak bulunmuş, ayrıca çatışmaların devamında 19 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgedeki söz konusu çatışmada yaralanan toplam 25 kahraman silah arkadaşımızın hastanede tedavilerine devam edilmektedir. Müteakiben bölgede icra edilen hava destekli operasyonda, 8 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz."

'Toplam 35 PKK'lı öldürüldü'

Bu arada, yine Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamaya göre "Hakkari Yüksekova'daki Beybuta T. Üs Bölgesine, 3 ayrı grup halinde sızma girişiminde bulunan PKK'lıların keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilmesi üzerine düzenlenen hava harekatı sonucunda 23, kara harekatında ise 4 olmak üzere toplam 27 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. "