BBC Türkçe esnek tasarımla cep ve tabletlerde

BBC Türkçe'ye akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar üzerinden ulaşan okurlar ve izleyiciler, artık bbcturkce.com'un yazılı ve görsel içeriğini çok daha etkin bir şekilde görebilecekler.

BBC Türkçe de, BBC'nin esnek tasarım teknolojisi kullanan dil servislerine katıldı.

'Esnek tasarım' teknolojisi, okurları doğrudan taşınabilir cihazlar için oluşturulan sayfaya yönlendiriyor.

'Esnek tasarım' sayesinde okurlar kullanılan cihaz, yazılım ve internet tarayıcısı ne olursa olsun mümkün olan en zengin içeriğe kolayca erişebiliyor.

BBC Türkçe'nin bu tasarıma geçişi BBC'nin içeriğine taşınabilir cihazlarla ulaşan okur ve izleyicileriyle daha etkin bir hizmet sunma stratejisinin bir parçası.

BBC Türkçe Editörü Murat Nişancıoğlu, ''bbcturkce.com'u taşınabilir cihazlarla, yani tablet ve akıllı cep telefonlarıyla ziyaret eden okurlarımızın aylık sayısında son bir yılda yüzde 160 artış yaşandı. Bu yeni tasarımın sayfamıza ilgiyi arttıracağına ve okurlarımızın kullandıkları cihaz ne olursa olsun bbcturkce.com'un haber, analiz ve videolara en etkin şekilde ulaşmalarını sağlayacağına inanıyoruz.'' dedi.

BBC Dünya Servisi, esnek tasarım teknolojisinin masa üstü görünümde de elverişli olacak şekilde güncellenmesi çalışmalarını sürdürüyor.