Manchester saldırısı: Kentte mahsur kalanlar için barınma ve ulaşım seferberliği

Saldırının ardından kurtulanlar Telif hakkı Reuters

Manchester'daki bombalı saldırının hemen ardından kentte yaşayanlar, konser için geldikleri Manchester'da mahsur kalanlara yardım etmek için seferber oldu.

Kentteki Victoria Tren İstasyonu'nun saldırı nedeniyle kapatılmasının ardından çok sayıda kişi Manchester'da mahsur kalmıştı.

Telif hakkı Twitter
Image caption "#roomformanchester bu akşam kalacak bir yere ihtiyacı olan varsa iki kişilik boş bir yatağımız ve iki kanepemiz var. Salford bölgesinde, stada taksiyle 5 dakika uzaklıkta"
Telif hakkı Twitter
Image caption "Bir araca veya kalacak bir yere ihtiyacı olanlar #roomformanchester etiketini kullanın. Bunu retweet edin ve trending yapın."

21 bin kişinin katıldığı konsere şehir dışından da çok sayıda insan gelmişti.

Şehrin yerlileri, Twitter'da #roomformanchester (#manchesteriçinoda) etiketini kullanarak şehirde kalacak bir yeri olmayanlara evlerini açtı, sıcak içecekler verdi ve ihtiyacı olanları arabalarıyla taşıdı.

Telif hakkı Twitter
Image caption Manchester Arena'dan 5 dakika uzakta yaşıyorum. Yardıma ihtiyacı olanlar için kanepem, yiyecek/içeceğim ve cep telefonu şarj aletlerim var #roomformanchester

Manchester'daki taksiler de saldırıdan etkilenenleri ücretsiz olarak taşımak için şehir merkezine akın etti.

Manchester Kent Konseyi Üyesi Bev Craig, Twitter'da insanların gösterdiği dayanışma için "İşte benim sevdiğim Manchester" paylaşımında bulundu.

İlgili Konular

İlgili haberler