Çin'de bir restoranda göğüs büyüdükçe hesap küçülüyor

Trendy Shrimp restoranının reklamı Telif hakkı Qianjiang Evening Post
Image caption En küçük ölçü yüzde 5 indirim alırken, en büyük boy göğüslere sahip kadınlara indirim oranı yüzde 65'i buluyor.

Çin'de bir restoranın kadın müşterilerine, göğüslerinin büyüklüğü ölçüsünde indirim yapıyor.

Qianjiang Evening Post gazetesinin haberine göre, bazı kişiler Zheijiang bölgesinin en büyük kenti Hangzou'daki Trendy Shrimp adlı restorandaki uygulamayı belediyeye şikâyet etti.

Restoranın vitrinindeki reklam panosunda ise iç çamaşırlarıyla dizilmiş kadın karikatürlerinin üzerinde "Tüm bir şehir meme arıyor" deniyor. Ayrıca kadınların göğüs ölçülerine göre ne kadar indirim alacakları belirtiliyor ve ölçüler büyüdükçe indirim oranı da artıyor.

Vitrindeki posterlerin şikâyetler üzerine kaldırıldığı bildirildi.

'Müşterimiz yüzde 20 arttı'

Restoranın genel müdürü Lan Shenggang ise satış stratejilerini savundu.

Lan Shenggang "Promosyonumuz başladığından bu yana müşterimiz yüzde 20 arttı ve tanıştığımız bazı kızlar çok gururluydu, saklayacak hiçbir şeyleri yoktu" dedi.

Shenggang ayrıca indirimlerini erkek garsonlardan talep etmek istemeyen kadınların, kadın garsonlardan da indirim alabileceğini vurguladı.

Çin'de daha önce de Henan'daki bir restoran "iyi görünümlü" diye değerlendirdiği müşterilerine indirim yapmış, daha sonra da Chongqing'deki bir restoran da aşırı kilolu erkekler ve zayıf kadınların hesaplarında indirime gitmişti.

İlgili Konular