Huddersfield'deki Suriyeli çocuğun kızkardeşi de saldırıya uğradı
Cihazınızda ses/video gösterim programı bulunamadı

Huddersfield'de Suriyeli çocuğun kızkardeşine de saldırıldığını gösteren video ortaya çıktı

Huddersfield kentinde, Suriyeli bir göçmen gencin okulda bir öğrenci tarafından saldırıya uğradığını gösteren görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından, 16 yaşındaki genç hakkında, hukuki süreç başlatıldı.

Sosyal medyada yaygın şekilde paylaşılan görüntülerde, 15 yaşındaki Suriyeli gencin Huddersfield şehrindeki bir okulda önce yere yatırıldığı, ardından yüzüne su döküldüğü görünüyor.

Yerel polis, görüntülerin 25 Ekim'de Almondbury Mahalle Okulu'ndaki öğle yemeği arasında çekildiğini duyurdu.

Polis, ilk yaptığı açıklamada, "ırkçı bir saldırı iddiasının" araştırıldığını söylemişti.

Polis, ismi açıklanmayan ve saldırıyla suçlanan gencin, mahkemeye çıkarılmayı beklediğini de kaydetti.

Bu arada, saldırıya uğrayan Suriyeli çocuğun kızkardeşinin de benzer bir saldırıya maruz kaldığın gösteren görüntüler ortaya çıktı.

Yeni görüntülerde pembe bir başörtüsü takan kız çocuğunun arkadan itildiği, çim bölüme gitmeye zorlandığı ve sonra yere düştüğü görülüyor.

Aileye yardım için 100 bin sterlinden fazla para toplandı

Öte yandan 15 yaşındaki çocuğa ve ailesine yardım amacıyla kurulan bir internet sitesi aracılığıyla ise 100 bin sterlinden fazla para toplandı.

Guardian gazetesi, Suriyeli gencin ve ailesinin, iki yıl önce Birleşmiş Milletler yardımıyla İngiltere'de yaşamaya başladığını aktardı. Gazete, ailenin bu kararı, akrabalarının Beşar Esad yönetimi altında işkence uğradıktan ve öldürüldükten sonra aldıklarının iddia edildiğini yazdı.

Huddersfield Examiner gazetesine konuşan bir kişi, gencin ve kız kardeşinin sürekli olarak kötü muameleye maruz kaldıkları için ailenin yeniden taşınmayı düşündüğünü söyledi.

Huddersfield şehrinden milletvekili Barry Sheerman, Twitter'dan paylaştığı mesajında, çocuğun ve ailesinin yanında olduğunu ve görüntüleri "kesinlikle şoke edici" bulduğunu açıkladı.

İlgili Konular