15 Temmuz darbe girişimi

Bazı ülkeler Gülen okullarını kapatmaya neden direniyor?

Hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye dışındaki Fethullah Gülen bağlantılı okulların kapatılması talebinde bulundu. Somali, Azerbaycan talebe olumlu yanıt verirken, Kırgızistan ise karşı çıktı. BBC Türkçe'ye konuşan uzmanlar yurtdışındaki Gülen okullarını anlattı.

Gülen hareketi nasıl yükseldi?

Hükümet darbe girişiminden Fethullah Gülen Hareketi'ni sorumlu tutuyor. BBC muhabiri Mark Lowen, hareketin yükselişini ve bu suçlamalara uzanan süreci irdeliyor.

İstanbul'un iki yakası: Coşkulu iktidar, kaygılı muhalefet

Yıllardır bütün seçimlerde CHP'nin ve muhalefet partilerinin desteğini kazanan Kadıköy'de kaygı, Taksim meydanında ise bir zafer coşkusu hâkim. BBC Türkçe'den Rengin Arslan'ın izlenimleri

Askerlerin CNN Türk baskını sırasında yaşananlar

CNN Türk televizyonu Genel Müdürü Erdoğan Aktaş ve editör Alişer Delek, darbe girişiminde bulunan askerlerin kanalı bastığı an yaşananları BBC Türkçe’ye anlattı.

Asker ailelerinin umudu Whatsapp

Gözaltındaki er ve erbaşların yakınları Çağlayan'da bekleyişlerini sürdürüyor. Umutlarıysa, darbe girişimi gecesi yazılan Whatsapp mesajlarının yakınlarının emirlere uyduğunu kantılaması.

Türkiye idam cezasını geri getirebilir mi?

Sokaklarda giderek yüksek sesle dile getirilen idam cezasının geri getirilmesi çağrıları için uzmanlar hem hukuki hem de siyasi kaygıların bulunduğunu söylüyor.

15 Temmuz gecesi neler yaşandı?

Darbe girişimi gecesi Genelkurmay Başkanlığı'nda, mecliste, sokakta ne yaşandı? Darbeci askerlerin planları nelerdi?

Ankara'da hava nasıl darbecilere karşı döndü?

Gazeteci Göksel Bozkurt Cuma gecesi yaşanan darbe girişimiyle ilgili Ankara'da tanık olduklarını BBC Türkçe için kaleme aldı.

Darbe girişiminin 24 saati

Cuma akşamı başlayan ve 200'den fazla kişinin ölümüne yol açan darbe girişimini ve sonrasında yaşananlara dair tüm detayları canlı anlatım sayfamızda bulabilirsiniz.