Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu gözaltına alındı

doğan medya Telif hakkı Hürriyet Daily News
Image caption Ankara'daki Doğan Medya Center binası Söğütözü'nde bulunuyor.

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, "FETÖ/PDY soruşturması kapsamında" gözaltına alındı. Muratoğlu'nun İstanbul'a götürüleceği öğrenildi.

Anadolu Ajansı (AA), İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma çerçevesinde, "terör örgütünün medya unsuru olarak faaliyet yürüttüğü ve bu şekilde FETÖ/PDY üyesi olduğu" iddiasıyla Muratoğlu hakkında gözaltı kararı çıkartıldığını bildirdi.

Telif hakkı Twitter
Image caption Barbaros Muratoğlu

AA'nın haberine göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Barbaros Muratoğlu'nu Ankara Etimesgut'ta gözaltına aldı.

Gözaltı haberinin duyulmasının ardından Borsa İstanbul'da işlem gören Doğan Holding hisselerinde yüzde 8'i aşan kayıplar görüldü.

Uzun yıllardır Doğan Grubu bünyesinde görev yapan Muratoğlu, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın yakın çalışma arkadaşlarından biri olarak biliniyor.

Doğan Grubu'ndan açıklama

Doğan Grubu ise Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu imzasıyla bir açıklama yayınlandı.

Açıklamada, 28 yıldır grup bünyesinde olan Muratoğlu hakkında başlatılan soruşturmanın yakından edildiği belirtildi ve grubun söz konusu yapılanmayla hiçbir ilişkisi olmadığı yinelendi.

İlgili Konular