İstanbul'da helikopter düştü: 7 kişi hayatını kaybetti

Cihazınızda ses/video gösterim programı bulunamadı
İstanbul Büyükçekmece'deki kaza bir benzin istasyonunun güvenlik kamerasına yansıdı.

İstanbul Büyükçekmece'de bir helikopter düştü. Helikopterin Eczacıbaşı Grubu'na ait olduğu belirlendi.

Bir toplu açılış töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Helikopter kazası yaşandı ve o kazada 7 kişi hayatını kaybetti. Ailelerine ve bağlı oldukları firmalara başsağlığı diliyorum" dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yerel saatle 11.16'da kalkan helikopterin havalandıktan beş dakika sonra Büyükçekmece sınırları içinde E-5 karayolu üzerine düştüğünü söyledi.

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı olay yerinde yaptığı açıklamada, "Helikopterde Rusya'daki tesislerimizin yöneticisi vardı, 4 Rus konuğumuz ve 2 pilotumuz vardı. Kaza nasıl vuku buldu, neden ortaya çıktı şu an bilmiyoruz" dedi.

Eczacıbaşı Holding internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada helikopterde Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Rusya Ülke Direktörü Salim Özen, şirketin Rusya'daki bölge satış yöneticilerinden Aleksandr Vanin, Rus vatandaşlar Igor Kochergin, Luidmila Chuprova ve Elena Badragan ile pilotlar Alaattin Nacar ve Ahmet Bulut'un bulunduğunu duyurdu.

CNN TÜRK'e konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, helikopterin paramparça olduğunu ve yolcuların kurtulma şansının olmadığını söyledi.

Telif hakkı DHA

DHA, helikopterin TC-HEZ tescilli Sikorsky S-76 tipi olduğunu belirtti.

CNN Türk televizyonuna konuşan bir görgü tanığı helikopterin bir kuleye çarparak yol kenarına düştüğünü anlattı.

Olayın nedeni henüz bilinmiyor, ancak bölgede yoğun sis olduğu belirtiliyor.

Telif hakkı DHA