CHP: TBMM'deki 15 Temmuz törenlerine katılacağız

TBMM Telif hakkı EPA

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan parti olarak 15 Temmuz törenlerine katılacaklarını belirtti ve "Demokrasiyi savunan, ortadan kaldırmayacak, yok etmeyecek ifade edecek her türlü Meclis etkinliğinde yer alacağız. " dedi.

Tezcan "Bu çerçevedeki Meclis törenlerinin dışında olmamız mümkün değil. Bu nedenle 15 Temmuz anmaları çerçevesinde cumartesi günü gündüz Genel kurulda hazır bulunağız. Bugünkü Meclis'e yürüyeceğiz. Resmi tören içerisinde yer alacağız. Sabaha karşı yapılacak liderlerin konuşmasında da sayın genel başkanımız konuşma yapacak. Yani bu programa katılacağız" dedi.

Bülent Tezcan ayrıca "Dün itibariyle davetiye geldi Meclis Başkanlığının davetiyesi. Meclisin kuruluş iradesinin yeniden yaşandığı bir geceydi o gece" ifadelerini kullandı.

Daha önce CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba davet almadıklarını ve törenlere katılmayacaklarını söylemişti.

HDP Sözcüsü Osman Baydemir ise törene katılmayacaklarını ancak Meclis Genel Kurulu'nda yer alacaklarını açıkladı.

TBMM'nin darbe girişimi sırasında 16 Temmuz'da bombalandığı saat olan 02.32'de Meclis bahçesinde yapılacak törende sırasıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ve MHP lideri Devlet Bahçeli konuşacak.

İlgili Konular

İlgili haberler