24 Haziran 2018 seçimleri

 • Supporters celebrate outside the AK party headquarters on June 24, 2018 in Istanbul, Turkey

  Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk lideri Erdoğan

  Türkiye Pazar günü 13'üncü cumhurbaşkanı ve 27'nci dönem milletvekillerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 52,5'ini alarak yeniden cumhurbaşkanı seçildi. AKP ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı ise milletvekili seçimlerinde oyların yüzde 53,6'sını alarak parlamentoda çoğunluğu kazandı.

 • 24 Haziran seçimlerine damga vuran parti: MHP

  Erken seçim çağrısı yaparak 24 Haziran'da sandıkların kurulmasıyla başlayan sürecin fişeğini atan Devlet Bahçeli'nin liderliğindeki Milliyetçi Hareket Partisi kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 11,2 oy aldı. Bahçeli, "Türk milleti, milliyetçi hareketi TBMM'nin hem kilit partisi yapmış hem de denge görevi vererek önemli bir sorumluluk yüklemiştir" dedi.

 • Video, Gaziantep'in 'tuzlu' tatlısı: Fıstıklı baklava, Duration 2,10

  Antep fıstığı fiyatları bir yılda yüzde 36; baklava fiyatları da yüzde 20 arttı. Ancak baklava üreticileri fiyat artışlarını yansıtmayınca zarar etti. BBC Türkçe’den Çağıl Kasapoğlu, fıstık ve baklavadaki son durumu Gaziantep Baklavacılar Derneği Başkanı Bahattin Sönmez ile görüştü.

 • Video, Karadeniz'in can damarı fındık sandığa ne kadar yansır?, Duration 4,26

  Türkiye'nin dünya üretiminin yüzde 70'ini karşıladığı fındık, Karadeniz'de 2,5 milyon kişinin doğrudan gelir kaynağı. Ancak özellikle son yıllarda artan maliyet ve düşen fiyatlar üreticiyi zorluyor. Fındıktaki son durum, 24 Haziran seçimlerinde sandığa ne kadar yansıyacak?

 • Video, Adana’daki çiftçiler: Perişan durumdayız, Duration 2,54

  Adana'nın Çiçekli köyünde bu yıl nohut eken çiftçiler, geçen yıla nazaran bu yıl fiyatların yarı yarıya azalmasından şikayetçi. Gübre, ilaç ve mazot gibi girdi fiyatlarının yüksek olması da çiftçiyi zora sokuyor.

 • Video, SP İstanbul İl Başkanı Sevim: Türkiye'nin vicdanıyız, Duration 7,15

  "Unutmayın kardeşlerim. Bu seçim 40 yıllık esnaf dükkanını kapatmak zorunda kalan Ali Amca ile paradan para kazanan rantiyeciler arasındadır". Bu sözlerle başlayan videosu ile sosyal medyada viral olan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı ve milletvekili adayı Abdullah Sevim, BBC Türkçe'den Mahmut Hamsici'nin sorularını yanıtladı.

 • Video, AKP Şırnak adayı Hatice Atan: Erdoğan için ölürüm, Duration 2,08

  "Erdoğan'ın manevi kızı" olarak bilinen AKP'nin Şırnak 2. sıra milletvekili adayı Hatice Atan, Cumhurbaşkanı sayesinde bölgede Kürtçe konuşulabildiğini ve kadınların daha aktif olduğunu söylüyor.

 • Video, Konya Ilgın’da şeker fabrikasının özelleştirilmesi sandığı etkiler mi?, Duration 4,06

  1982'de kurulan fabrika 637 milyon TL bedelle satıldı. BBC Türkçe'den Onur Erem, Ilgınlılara fabrikanın satışını nasıl değerlendirdiklerini sordu. Fabrikada çalışan işçiler özelleştirmeye karşı. Fabrikaya şeker pancarı satan çiftçiler ise özelleştirmeyi destekliyor.

 • Video, Demirtaş cezaevinden seçim mitingi düzenledi, Duration 5,11

  Edirne'de tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, sosyal medya üzerinden seçim mitingi konuşması yaptı. Konuşmasında "Türkiye'nin yarı açık cezaevine dönüştürüldüğünü" söyleyen Demirtaş, kimsenin ayrımcılığa uğramadığı, 81 milyonu kucaklayacak yepyeni bir politikayı hayata geçirme sözü verdi.

 • Video, Bedelli askerlik isteyenler 24 Haziran'da kime oy verecek?, Duration 4,18

  #5MilyonBedelli bugün Twitter'da en çok paylaşılan etiketlerden. Bedelli askerlik bekleyenler, sosyal medyada "Bedelli yoksa oy da yok" diyerek cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri öncesi kampanya yürütüyor. Peki sandıkta tercihleri ne olacak? BBC Türkçe'den Berza Şimşek'in haberi.

 • Video, Abdüllatif Şener: Muhtemelen CHP'den milletvekili adayı olacağım, Duration 9,48

  AKP'nin kurucularından eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, ilk başladığı günden itibaren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile özellikle özelleştirme ihaleleri konusunda anlaşamadığını söyledi. Şener, BBC Türkçe ile mülakatında "muhtemelen" CHP'den milletvekili adayı olacağını belirtti.

 • Video, Cumhurbaşkanı Erdoğan BBC'ye konuştu: Kazanamazsak, kim kazanırsa saygı duyarız, Duration 7,19

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere'ye düzenlediği resmi ziyaret öncesinde BBC'nin HARDtalk programına katıldı. Erdoğan, Zeinab Badawi'nin İran anlaşmasına, Suriye'ye ve Türkiye'deki erken seçimlere ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, seçimlerde "Kim kazanırsa saygı duyarız" dedi.

 • Video, İYİ Parti Bağcılar standında saldırıya rağmen çalışmalar sürüyor, Duration 2,08

  Pazar günü seçim standında bıçaklı saldırıya uğrayan partililerden hayati tehlikesi olan kalmadı, bir kişi yüzde 30 görme kaybı yaşayabilir. Olayla ilgili gözaltına alınan 8 kişiden 2'si Salı günü tutuklandı, diğerleri serbest bırakıldı. İstanbul'un Bağcılar ilçesindeki güvenlik önlemleri artırıldı.

 • Saadet Partisi'nden küskünler listesi

  24 Haziran seçimlerinde Millet İttifakı’nda yer alan Saadet Partisi'nin milletvekili aday listesinde HDP ve AKP içindeki bazı küskünlere yer verilmesi dikkat çekti. HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, AKP kurucularından, MazlumDer'in eski başkanı Ahmet Faruk Ünsal ile Ergenekon operasyonları sırasında gözaltına alınan ve ardından da tutuklanarak cezaevine konan Tanju Güvendiren de listede

 • İYİ Parti'den MHP ve merkez sağ isimler listesi

  24 Haziran'daki milletvekilliği seçimlerinde ilk kez seçimlere girecek olan İYİ Parti'nin listelerinde gazeteci, akademisyen, diplomatlarla birlikte geçmişte MHP ile ANAP, DYP ve DSP'de siyaset yapan isimler yer aldı.

 • MHP'den sürpriz isimsiz liste

  MHP, 24 Haziran seçimleri için milletvekili listesini açıklayan ilk parti oldu. MHP'nin listesinde 70 kadın aday yer alırken, mevcut 35 milletvekilinin 13'ü liste dışı kaldı.

 • AKP'de beş bakan liste dışı

  24 Haziran'da yapılacak milletvekilliği seçimleri için partiler listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) tarafından sunulan listede adayların 126'sını kadınlar oluşturdu. Milletvekili adaylarının yaş ortalaması 44 olurken, 25 yaşın altında 57 adaya listelerde yer verildi.

 • CHP'de 'sancılı liste'

  CHP'nin 24 Haziran seçimleri için belirlediği milletvekili adayları kesinleşti. Listede pek çok yeni isim yer alırken, mevcut milletvekillerinin birçoğunun yeni dönemde parlamentoda olmayacağı dikkat çekiyor.

 • HDP'nin aday listesinde kimler var?

  Halkların Demokratik Partisi HDP de Yüksek Seçim Kurulu'na aday listesini sundu. Listede geçen dönemden Pervin Buldan, Sezai Temelli Ayhan Bilgen, Meral Daniş Beştaş ve Filiz Kerestecioğlu gibi isimlere, bu kez hak savunuculuğuyla öne çıkan Ahmet Şık, Veli Saçılık, Barış Atay gibi isimler eklendi.

 • AKP, 2015'teki vaatlerinin ne kadarını gerçekleştirdi?

  İktidar partisi 1 Kasım 2015'teki son genel seçim öncesi yayımladığı 290 sayfalık beyannamesinde ekonomiden yerel yönetimlere, yönetim sisteminden dış politikaya dair çok sayıda vaatte bulunmuştu. Peki AKP bu vaatlerin ne kadarını gerçekleştirebildi? BBC Türkçe'den Onur Erem, iktidarın gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmediği vaatlerini inceledi.

 • Oy pusulası nasıl geçerli ya da geçersiz sayılacak?

  Seçim Kanunu'nda yapılan değişikliklerle geçerli ve geçersiz olaylara ilişkin yeni düzenlemeler de yapıldı.Peki hangi durumlarda oy pusulası geçerli ya da geçersiz kabul edilecek? Geçerli oy, nasıl, kimin hanesine yazılacak?

 • Eğitimciler partilerin seçim beyannameleri için ne diyor?

  24 Haziran'daki genel seçimlerde yarışacak partiler, beyannamelerinde eğitimle ilgili hangi vaatlerde bulundu? 4+4+4 ve sınav sisteminde geniş çaplı değişiklikler öneren, yeni eğitim bakanlıkları ve yasalar vadeden partiler, eğitimcileri tatmin edebildi mi? BBC Türkçe'den Öykü Altuntaş uzmanlara sordu.

 • Cumhurbaşkanı adayları kampanyalarında Twitter'ı ne kadar etkin kullanıyor?

  Türkiye'de muhalefet partileri ve onların cumhurbaşkanı adayları kampanyalarını büyük oranda sosyal medya üzerinden yürütüyor. BBC İzleme Servisi'nin incelediği Twitter verilerine göre muhalif adaylar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan daha fazla paylaşım yapıyor ve paylaşımlarında Erdoğan'a kıyasla daha az resmi bir dil kullanıyor.

 • Muharrem İnce'den Kadıköy'de gece mitingi

  CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cuma gecesi geç saatlerde İstanbul Kadıköy'de bir miting düzenledi. İnce, miting alanına kendisini Şaşkınbakkal'da bekleyen binlerce kişiyle birlikte yürüyerek ulaştı. İnce mitingde "Türkiye'nin büyük sorunlarını yorgun adamlar çözemez. Türkiye'ye taze kan lazım" diye konuştu.

 • Siyasi partilerin beyanname ve manifestolarında neler var?

  24 Haziran seçimlerine katılacak siyasi partiler, seçim manifestolarını ve beyannamelerini açıkladı. AKP, CHP, MHP, HDP, Saadet Partisi ve İyi Parti'nin 8 konuda seçmene vaatlerini derledik.

 • Milletvekili adayları: Hangi partinin listesinde kimler var?

  Siyasi partilerin 24 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimleri için aday listeleri, YSK'ya sunuldu. Hangi partinin listesinde kimler var?

 • Sandık tutanaklarında bazı önemli bilgilerin çıkarıldığı iddiaları ne kadar doğru?

  WhatsApp ve sosyal medya üzerinden yayılan bir gönderide, seçim sonuç tutanaklarda "yasaya aykırı" bazı değişiklikler yapıldığı yönünde dört maddelik iddialar yer alıyor. Ancak, YSK'nın açıkladığı son genelgeye göre, bu iddialar gerçeklik taşımıyor.

 • Cumhurbaşkanlığı sistemini ve yeni seçim düzenlemelerini ne kadar biliyorsunuz?

  Türkiye, 24 Haziran'da cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için sandık başına gidiyor. Peki seçimle ilgili yapılan düzenlemeler ve yeni sistem hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Testimizi yapın, bilginizi ölçün.

 • Erdoğan'ın seçim manifestosunda neler var?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim manifestosunu bugün İstanbul'da açıkladı. Erdoğan, Türkiye'nin "kuruluş ve diriliş dönemini" tamamladığını ve 24 Haziran'la "şahlanış ve yeniden yükselişe" geçeceğini söyledi. 5 başlıkta manifestoda neler yer alıyor?

 • Erdoğan'ın 'baskın' seçim kararının arkasındaki nedenler

  Gazeteci Ayşe Sayın, 24 Haziran'da erken seçim kararının olası nedenlerini ve sürece ilişkin değerlendirmeleri derledi.

 • Demirtaş: Seçimlerin tek sol adayıyım, ezilenlerin haklarını savunacağız

  HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi'nden avukatları aracılığıyla BBC Türkçe'nin sorularını yanıtladı. HDP'nin Türkiye partisi olması konusunda geçmişten daha iddialı olduklarını söyleyen Demirtaş, seçimlerin tek sol adayının kendisi olduğunu belirtti. Mahmut Hamsici'nin haberi.

 • CHP adayı Muharrem İnce: Kürt meselesini samimiyetle, parlamentoda çözeceğiz

  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, BBC Türkçe'den Fundanur Öztürk'ün sorularını yanıtladı. İnce, Kürt meselesini dört aşamada çözeceklerini söyledi ve bunları "samimiyetle, parlamentoda, yalan söylemeden ve cesur adımlarla" olarak sıraladı.

 • Akşener'den Erdoğan'a 'münafık' tepkisi: Şirk koşuyorsun, sen kimsin be

  İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı aday adayı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi. Akşener, Erdoğan'ın "münafık" kelimesinin anlamını bilmemekle suçladı.

 • CANLI Seçim günü neler yaşandı?

  YSK Başkanı Sadi Güven, "Geçerli oyların salt çoğunluğunu Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı anlaşılmaktadır" dedi. Anadolu Ajansı'nın açıkladığı sonuçlara göre oyların yüzde 52'sini alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimiz şahsımıza cumhurbaşkanlığı vazifesini ve yürütme görevini tevdi etti" diye konuştu. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin FOX TV'den İsmail Küçükkaya'ya WhatsApp üzerinden açıklama yapması ise tepki çekti. İnce'nin yorumu, "Yarış adil değildi, kampanya şartları eşit değildi ama Erdoğan kazandı" oldu.

 • Piyasalar seçim sonuçlarını nasıl yorumluyor?

  Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesine ve Cumhur İttifakı'nın genel seçimi kazanmasına piyasaların verdiği ilk tepki pozitif oldu. Piyasaların ekonomi yönetimine odaklanmasıyla Türk Lirası seçim öncesi seviyelerine geri döndü. Çoğu piyasa analizinde ise siyasi belirsizliğin azalması olumlu bir adım olarak görüldü.

 • Türkiye'de gazeteler Erdoğan'ın zaferini nasıl gördü?

  Pazar günü düzenlenen cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri Türkiye'deki tüm gazetelerin manşetlerinde yer aldı. Sabah "Türkiye yeni dönemde Başkan'la devam dedi", Cumhuriyet "Saray'a kurt kapanı", Yeni Şafak "Yeniden Bismillah" ve Sözcü "Atı alan yine Üsküdar'ı geçti" başlıklarını kullandı.

 • 4 muhalefet partisi seçim ittifakında anlaştı

  Ana muhalefetteki CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin seçimlere ittifak halinde girme konusunda uzlaşma sağladığı ifade edildi. İttifak protokolünün parti liderleri tarafından Perşembe günü saat 15.00'te açıklanması bekleniyor.

 • Kılıçdaroğlu: İYİ Parti'ye geçen arkadaşlarımız isterse dönecek

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçimler öncesi İYİ Parti'ye 'ödünç verilen' 15 milletvekilinin "görevlerini yapıp, isterlerse CHP'ye geri döneceğini" söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise İYİ Parti'ye geçen vekilleri "iradelerini ucuza satmakla" suçladı.

 • Seçim takviminin netleşmesinin ardından, siyasi kulislerde neler konuşuluyor?

  Muhalefet ittifak arayışlarını sürdürürken, cumhurbaşkanlığı seçim yasası hızla TBMM'den geçirildi ve Yüksek Seçim Kurulu da (YSK) seçim takvimini belirledi. Baş döndürücü seçim trafiğinin yaşadığı Ankara'da gelinen nokta ve siyasi kulislerde son konuşulan senaryoları derledik.

 • 24 Haziran seçimleri sözlüğü

  Türkiye, 24 Haziran'da cumhurbaşkanını ve milletvekillerini seçmek için sandık başına gidiyor. Kampanya döneminde gündeme gelen tartışmalar ve yeni düzenlemelerde yer alan kavramların ne anlama geldiğini sizler için derledik.

 • Seçim 2018: 5 adımda bundan sonraki sürecin işleyişi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile erken seçim çağrısı yapan MHP lideri Bahçeli'nin görüşmesi sonrası karar çıktı. Türkiye, cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler için sandık başına gidiyor. Bundan sonra nasıl bir süreç izlenecek?

 • Seçim 2018: Millet İttifakı nasıl işleyecek?

  CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin genel seçimlerde ittifak konusunda uzlaşırken, 'ittifak protokolü'nün açıklanması ve imzası hafta sonuna bırakıldı. HDP'nin ittifak dışı bırakıldığı 'muhalefet ittifakı' ile ilgili merak edilenleri derledik.

 • Erdoğan: FETÖ'nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını reddetmem

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı televizyon programında OHAL'in seçimden sonra kalkabileceğini söyledi. Erdoğan, Gülen yapılanmasıyla ilgili bir soruya da "FETÖ'nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını reddetmem, ama bunlar ihanet şebekesi içindeymiş, aldatıldık" yanıtını verdi.

 • Bekir Bozdağ: Bu siyasi ahlaksızlığın en yeni ve en son örneğidir

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP'nin 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesine Twitter hesabından tepki gösterdi. Bozdağ, "Bu, siyasi ahlaksızlığın en yeni ve en son örneğidir" dedi.

 • CHP'den 15 milletvekili istifa edip İYİ Parti'ye katıldı

  CHP ile İYİ Parti heyetleri arasında yapılan görüşmeler sonunda 15 CHP'li milletvekilinin İYİ Parti'ye geçtiği açıklandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan basın toplantısında "Bu tarihi bir görev, tarihi bir sorumluluktur, demokrasi önüne kurulan tuzağı temizleme adımıdır" dedi.

 • Devlet Bahçeli'nin Türkiye’de son 16 yılda siyasete yön veren kararları

  Hükümet ortağı olduğu 2002'de, AKP'yi iktidara taşıyan genel seçimin yapılmasını isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün beklenmedik şekilde 26 Ağustos'ta erken seçim çağrısı yaptı ve ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran'da seçim kararı aldı. MHP liderinin son 16 yılda Türk siyasetine yön veren kararlarını derledik.

 • Mersin’de seçimin sonucunu 'Suriyeliler' faktörü ve milliyetçi taban belirleyecek

  Önceki iki seçimde partilerin oylarının fazla değişmediği Mersin'de 24 Haziran seçimlerinde en çok öne çıkan konu Suriyelililer. Kent, 208 binden fazla Suriyeliyi ağırlıyor. Esnaf onların kendileriyle aynı işi yapıp vergi vermemesinden şikayetçi.

 • Ankara'nın Keçiören ilçesinde 'dip dalga' İYİ Parti'ye oy getirecek mi?

  Ankara'da sağ partilerin yüksek oy aldığı Keçiören ilçesinde, İYİ Parti'yi destekleyenlerin "çok olduğu" ancak korkudan seslerinin çıkmadığı söyleniyor. Ancak İYİ Parti'nin bünyesindeki isimleri eleştiren seçmenler de var. Sinan Onuş'un haberi.

 • Gaziantep'te muhalefet AKP'nin meclis sandalyelerinin peşinde

  Gaziantep, CHP'nin kalesinden AKP'nin kalesine dönüşen bir sanayii şehri. Bu seçimde ise muhalefet milletvekili sayısını artırma beklentisinde Çağıl Kasapoğlu'nun haberi.

 • AKP ve CHP'nin kıyasıya rekabet ettiği Eskişehir'de seçmen ne istiyor?

  Eskişehir'de yıllardır sıkı bir rekabet halinde oaln AKP ve CHP, Kasım 2015 seçimlerinde şehirden üçer milletvekili çıkardı. Fundanur Öztürk, 24 Haziran seçimleri için seçmen eğilimlerini inceledi.

 • Sivas'ta Aleviler AKP'nin cemevi vaadi ve CHP-Saadet ittifakına nasıl bakıyor?

  Şehirde milletvekili dağılımının nasıl olacağı hassas dengelere bağlı. Beş milletvekili için, AKP listesindeki BBP dahil olmak üzere altı partinin yarıştığı kentte milletvekili dağılımını büyük ihtimalle küçük oy farkları belirleyecek. BBC Türkçe'den Onur Erem'in haberi...

 • Millet İttifakı, AKP'nin kalesi Çorum'da tabloyu değiştirebilecek mi?

  Karadeniz bölgesinin İç Anadolu'ya uzanan kapısı Çorum, "AKP'nin kalesi" olarak biliniyor. Gazeteci Sinan Onuş, 24 Haziran'da Çorum'da nasıl bir tablo oluşacağını anlamak için farklı kesimlerden seçmenlerle eğilimlerini konuştu.

 • Şırnak'ta seçime yoğun güvenlik önlemleri altında gidiliyor

  Şırnak, Türkiye'de Mart 2016'dan beri sokağa çıkma yasağı uygulanan kentler arasında. O dönemde ağır hasar gören şehir merkezinde bugün TOKİ binaları yükseliyor. HDP'nin yine yüzde 85 civarı oy almasının beklendiği kentte iktidara yönelik en büyük eleştiri güvenlik politikaları. BBC Türkçe'den Çağıl Kasapoğlu'nun haberi.

 • Adana'da sonucu CHP'den İYİ Parti ve HDP'ye kayacak oylar belirleyecek

  Partilerin oylarının birbirine dağıldığı Adana'da seçimlerin yaklaştığı her yerde kendini belli ediyor. CHP'liler Muharrem İnce etkisiyle kendilerine yönelik küskünlük kalmadığını söylerken, tabanda ise İYİ Parti ve HDP'ye kaymalar görülüyor. BBC Türkçe'den Özge Özdemir'in haberi.

 • Muharrem İnce'nin memleketi Yalova'da seçmen kime oy verecek?

  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin memleketi Yalova'da AKP son seçimde yüzde 49 oy aldı. Yalovalılar geçen yılki referandumda ise yüzde 50,3 oyla anayasa değişikliğine 'Hayır' demişlerdi. BBC Türkçe'den Selin Girit, Yalova'da ve İnce'nin doğduğu köyde seçmenlerin nabzını tuttu.

 • Sanayi kenti Kayseri’de ekonomi sandığı etkileyecek mi?

  Muhafazakar sağ seçmenin ağırlıkta olduğu Kayseri'de MHP, 1 Kasım 2015'te AKP'ye kaptırdığı seçmenleri geri alma niyetinde. Muhalefet ise CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin yarattığı heyecanın ve ekonomik sıkıntıların kendisine yarayacağını umuyor. BBC Türkçe'den Onur Erem'in haberi.

 • Kırıkkale'de 'sessiz çoğunluk' etkili olacak

  Muhafazakar sağ seçmenin ağırlıkta olduğu kentlerden Kırıkkale'de, AKP'nin 3 milletvekilinin tamamını elinde tutup tutamayacağı, birini CHP'ye kaptırabileceği konuşuluyor. Bunu belirleyecek olan ise "gizli ve sessiz çoğunluğun" sandıktaki tutumu. Sinan Onuş'un haberi.

 • AKP'nin kalesi Malatya’da seçmenler ne düşünüyor?

  AKP'nin hem son seçimlerde hem de referandumda gücünü koruduğu Malatya'da seçmenin gündeminde ekonomi var. AKP'nin milletvekili adaylarına partiyi destekleyenler arasından da tepki gelirken, HDP'liler siyasi duruşlarını açıkça dile getirememekten, İyi Partililer ise afiş ve bayraklarının sökülmesinden şikâyetçi. Selin Girit'in izlenimleri