Bahçeli'den İnce'ye 'apolet' yanıtı

Bahçeli Telif hakkı DHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 'Apolet tartışmasında hata yaptım' diyen CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye yanıt verdi.

Bahçeli açıklamasında, "Ülkücünün fiyatı yoktur, ülkücülüğün pazarı yoktur. Pişman olacak söz söylemeyiz. 'Apolet tartışmasını fazla uzattım' diyen zavallılar için pişmanlık olabilir ancak bizde asla pişmanlık yoktur" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce, Perşembe günü Habertürk kanalında katıldığı bir programda, "Hatalarımı biliyorum, apolet tartışmasını fazla uzattım'' demişti.

'Küllerimizden doğduk'

"Yeni sisteme geçerken pazarlık yapmadık" ifadelerini kullanan Bahçeli, partisinin 24 Haziran seçimlerinde "küllerinden yeniden doğduğunu" da söyledi.

Bahçeli açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"MHP tıpkı anka kuşu gibi küllerinden yeniden doğmuş, bir kez daha herkesin hayranlığını kazanmıştır. Türk milleti 3 hilalı ne mahsun bırakmış, ne de mağdur bırakmıştır. Bu açıdan 24 Haziran'da MHP büyük bir başarı elde etmiştir."

'Af konusunda yasa teklifi sunacağız'

Bir gazetecinin sorusu üzerine Bahçeli, MHP'nin 24 Haziran seçimleri öncesi yaptığı af çağrısının, yasa teklifi olarak TBMM'ye sunulacağını söyledi.

Bahçeli, "Af konusu gündemimizdedir, seçim beyannamemizdedir. Meclis'te yasama faaliyetleri başladığı zaman bir yasa teklifi sunacağız. Onun takipçisi olacağız. 49 milletvekiliyle ne kadarını başarırız, onu da zaman içinde göreceğiz" diye konuştu.

'Cumhurbaşkanı tektir, başkan çoktur'

Bahçeli'ye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Bana başkan diyebilirsiniz' sözleri hakkındaki düşünceleri de soruldu.

Bahçeli, "Sayın Cumhrubaşkanı kendisine nasıl hitap edilmesini istiyorsa, o şekilde yapmak isteyenler yapsın, biz kimseye 'Öyle de, böyle deme' diyemeyiz. Ama cumhurbaşkanı tektir, başkan çoktur. Şu salonda bile 50 tane var" dedi.

'ABD'deki hain ve FETÖ'cüler iade edilsin'

Devlet Bahçeli, konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimine de değindi.

"Aklımızı başımıza almazsak, şarlatanların, maskaraların oyuncağı olursak daha pek çok FETÖ ve türevleri gelecekte peydahlanacak, 15 Temmuz'da yapamadıklarını punduna getirdiklerinde hayata geçireceklerdir" diyen Bahçeli, Fethullah Gülen'in ABD'den Türkiye'ye iadesini de istedi.

Bahçeli şöyle konuştu:

"ABD'yle ilişkilerin normalleşmesi arzulanan derecede sağlanacaksa, NATO gerçekten de Türkiye'nin terörle mücadelesine samimi destek veriyorsa, ABD ve Avrupa'da ne kadar hain ve FETÖ'cü varsa Türkiye'ye iadeleri yapılmalıdır."