BBC Arşivlerinde Türkiye: 2 çocuğun gözünden 1971'de İstanbul ve Bristol

BBC Arşivlerinde Türkiye: 2 çocuğun gözünden 1971'de İstanbul ve Bristol

Yayına hazırlayan: Mahmut Hamsici

BBC Arşivlerinde Türkiye'de bu hafta 1971 yılında çekilmiş, biri İngiliz biri Türk 2 çocuğun gözünden İstanbul ve Bristol kentlerinin anlatıldığı TV programı var.

BBC'nin 1970'li yıllarda yayımladığı "If You Were Me" (Sen Benim Yerimde Olsaydın) serisi kapsamında İngiltere'nin bir kenti ve dünyanın başka bir kentinden birer çocuk, birbirlerinin kentlerini ziyaret ediyor ve izlenimlerini anlatıyordu.

Dizinin 1971'deki programında ise İngiltere'nin batısındaki Bristol kentinden Nicholas Turpin İstanbul'u ziyaret ederken, İstanbul'dan Alptekin Oktayer de Bristol'ı ziyaret ediyordu.

Dizinin bu bölümü, BBC -TRT ortaklığıyla hazırlanmıştı.

BBC'nin 60 yıllık Türkiye arşivleri her hafta BBC Türkçe'de

BBC Arşivlerinde Türkiye, BBC'nin 60 yıllık arşivlerini ilk kez internet ortamında ve Türkçe alt yazılı olarak izleyicilerle paylaşıyor.

Program ile ilgili olarak sıkça sorulan sorular ve cevapları için tıklayın. Programla ilgili diğer videoları bu linkte bulabilirsiniz.

Yayınladığımız diğer arşiv programlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. BBC Arşivlerinde Türkiye'yi YouTube kanalımızdan da takip edebilirsiniz.