Küçükçekmece: Cinsel istismara uğradığı bildirilen 5 yaşındaki kız çocuğu hastanede tedavi altına alındı

Küçükçekmece'de protesto gösterisi düzenleyenler

Kaynak, DHA

Fotoğraf altı yazısı,

Küçükçekmece'de protesto gösterisi düzenleyenler

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinin Kanarya Mahallesi'nde cinsel istismara uğradığı bildirilen 5 yaşındaki bir kız çocuğu hastanede tedavi altına alındı.

Demirören Haber Ajansı'na (DHA) konuşan çocuğun amcası Vasfi E., "Olay dün olmuş, benim bugün haberim oldu...Çocuk şu an yoğun bakımda. Çocuğun babası da hasta, yanında bekliyor" dedi.

DHA, ailesinin kanlar içinde kapının önünde bulduğu ve hemen hastaneye götürdüğü çocuğun ameliyata alındığını ve hayati tehlikesinin bulunduğunu bildirdi.

Aile Bakanlığı'ndan açıklama: Kendisine ve ailesine psikolojik destek sağlanacak, hukuki süreç de takip edilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Küçükçekmece'deki olayla ilgili yapılan açıklamada, "Çocuğumuzun maruz kaldığı fiziksel ve ruhsal travmayı atlatabilmesi için kendisine ve ailesine psikolojik destek sağlanacak, ilgili hukuki süreç de Bakanlığımızca takip edilecektir" denildi:

"İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki yavrumuzun yaşadığı elim hadise millet olarak hepimizi derinden sarsmış, yaralamış ve üzmüştür. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, şiddet ve istismar başta olmak üzere çocuklara yapılan her türlü insanlık dışı muamele ile mücadele etmeye ve bu yönde çalışmaya devam edeceğiz. Küçük çocuğumuzun istismara uğradığına ilişkin haberlerin hemen ardından, İstanbul İl Müdürlüğümüz nezdinde çocuğumuzun ve ailenin durumu yakinen takip edilmiş, İl Müdürlüğü ekipleri çocuğumuzun tedavi gördüğü hastaneye giderek aile ile görüşmüş ve aileye destek olmuştur.

Gerekli tıbbi ve adli işlemlerin başlatıldığı vakada, çocuğumuz hakkında Sağlık Tedbir Kararı talep edilmiştir. Çocuğumuzun maruz kaldığı fiziksel ve ruhsal travmayı atlatabilmesi için kendisine ve ailesine psikolojik destek sağlanacak, ilgili hukuki süreç de Bakanlığımızca takip edilecektir. Olayın faalinin yakalanması için başlatılan adlı sürecin de takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz."

İstanbul Valiliği: Olayı provokasyon amacıyla kullandığı tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır

İstanbul Valiliği de olayla ilgili bir açıklama yaparak olayı kınadı, "Bu menfur olayın öğrenilmesiyle birlikte yavrumuza ve ailemize hemen sağlık ve psiko-sosyal hizmet desteği sağlanmıştır" dedi.

" İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün Asayiş, Çocuk Şube, Terörle Mücadele, Siber Suçlar, İstihbarat, Güvenlik, Çevik Kuvvet ve diğer birimlerinden oluşan ekiplerimizle titizlikle ve kesintisiz devam eden bir çalışma başlatılmıştır" bilgisi de açıklamada yer aldı.

Valilik açıklamasında bazı sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili yasal işlem başlatıldığı da belirtiliyor:

"Sosyal medyada mağdur yavrumuzun ve ailesinin sağlık durumlarına ilişkin yapılan bazı paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır. Bu olayları kullanmak isteyen art niyetli paylaşımlara itibar edilmemesini, yoğun emek ve mesai içerisinde bu tür olayların önlenmesi ve aydınlatılması için görev yapan güvenlik güçlerimize yardımcı olunmasını bekliyoruz."

Salı akşamı Kanarya Polis Merkezi önünde toplanan kalabalık, suçlu ya da suçluların bir an önce yakalanmasını talep etti.

DHA, kalabalığın "Çocuğa uzanan eller kırılsın" diye bağırdığını aktarırken, Kanarya Mahallesi'nde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Kaynak, DHA

Fotoğraf altı yazısı,

Küçükçekmece'de protesto gösterisi düzenleyenlere hitap edilirken

Küçükçekmece Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bölgedeki güvenlik kameralarının görüntülerini inceleyen ekipler bazı mahalle sakinlerinin ifadelerini aldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü: 5 yaşındaki kız evladımız hastanede gözetim altındadır

Emniyet Genel Müdürlüğü de Twitter hesabından olayla ilgili bir açıklama yaptı.

Kaynak, TWITTER

Fotoğraf altı yazısı,

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabından yaptığı açıklama

DHA'ya göre, olay Salı günü öğlen saatlerinde meydana geldi.

Henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerin, evinin önünde oyun oynayan 5 yaşındaki bir kız çocuğunu, karşıda bulunan apartman boşluğuna götürdüğü ve ona cinsel istismarda bulunduğu iddia ediliyor.

Kaynak, DHA

Fotoğraf altı yazısı,

5 yaşındaki kız çocuğunun cinsel istismara uğradığı iddia edilen apartman boşluğu