Scarface ikilisi yeni filmde buluşuyor

Son güncelleme: 18 OCAK 2013 - TSİ 17:58

Amerikalı film yıldızı Al Pacino ve yönetmen Brian de Palma, 20 yıl aradan sonra ilk defa bir filmde bir araya geliyor.

Birlikte çalıştıkları Scarface (Yaralı Yüz) ve Carlito's Way (Carlito'nun Yolu) filmleri dünya genelinde yüz binlerce izleyici bulan ikili bu defa, gözden düşen bir Amerikan futbolu koçunun hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

Filmin yapımcılığını, American Psycho (Amerikan Sapığı) filminin yapımcısı Edward R. Pressman üstleniyor.

Joe Paterno hakkındaki filmin adı Happy Valley (Mutlu Vadi).

Geçen yıl ölen Penn State takımı koçu, yardımcısı Jerry Sandusky'nin çocuklara cinsel tacizde bulunmasının üstünü örtmekle suçlanıyordu.

Filmin haklarını, "Paterno" adlı liste başı kitabın yazarı Joe Posnanski'den satın alan Pressman, "Kendi trajik kusuru nedeniyle yıkılan bu karmaşık, yoğun ölçüde adil adamın hikayesini anlatmak için daha iyi bir ikili düşünemiyorum" dedi.

Paterno 2011 başında akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Ölümünden altı ay sonra, yardımcısı Sandusky, 45 seks suçu işlediği gerekçesiyle 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ayrıca, Penn State takımının 1998-2011 arasında elde ettiği sonuçlar kayıtlardan çıkarıldı.

1983'te çekilen Scarface (Yaralı Yüz) filminde Al Pacino, ABD'de bir uyuşturucu karteli patronu haline gelen Kübalı bir göçmeni canlandırıyordu.

Pacino ve Brian de Palma, 10 yıl sonra, Carlito's Way (Carlito'nun Yolu) fimini çekerek, hapisten çıktıktan sonra düzgün bir yaşama yönelme çabası geri tepen Porto Riko'lu bir suçluyu ekrana taşımıştı.

Bağlantılar

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.