Chelsea nereye gidiyor?

Son güncelleme: 18 OCAK 2013 - TSİ 13:59

Guardiola'nın Bayern Münih'i tercih etmesi ardından Chelsea geleceğe kaygıyla bakıyor.

Londra ekibi İspanyol hoca için iddialı bir takip yürütmüş, hatta yeni menajerleri Rafa Benitez'i peşinen 'geçici' ilan etmişti.

Benitez'i 'geçici' kılan Guardiola'nın önümüzdeki yaz Chelsea'nin başına geçeceği beklentisiydi.

Ancak Guardiola'nın Bayern'i tercih etmesiyle bu plan suya düştü.

Times gazetesinden Rory Smith, Chelsea yönetiminin geçmişte yaptıklarının cezasını çektiği kanısında.

Rus işadamı Roman Abramoviç'in kulubü satın almasından bu yana Chelsea'nin tarihinin en başarılı dönemini yaşadığını kaydeden Smith, şimdi yeni bir dönemin eşiğine gelindiğini belirtiyor.

Times yazarı, Abramoviç'in bu başarılı dönemde katkısı olan hocalara yönelik acımasız tutumunun bedelini ödeyeceği kanısında.

Smith'e göre Guardiola'nın tüm ısrarlara ve yüksek paralara rağmen Chelsea'yi tercih etmeyişi bunun bir göstergesi.

Times yazarı, yönetim tarafından etkisi iyice azaltılmış olan menajerlik koltuğunun bir çok hoca tarafından artık zehirli çanak olarak görüldüğünü belirtiyor.

Rory Smith Chelsea'nin başarısında kilit öneme sahip olan ve Mourinho tarafından oluşturulan takım belkemiğinin de, dağılma sürecinde olduğuna dikkat çekiyor.

Bunun yerini farklı zamanda farklı hocalar tarafından farklı nedenlerle transfer edilmiş oyuncuların aldığını kaydeden yazar, takımda uyum, kulüpte de vizyon sorunu olduğu kanısında.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.