Lampard 'ABD yolcusu'

Son güncelleme: 18 OCAK 2013 - TSİ 11:24

Adı Chelsea'yle özdeşleşen futbolculardan Frank Lampard'ın külüp yetkililerinin sözleşmesinin uzatılmayacağını söylemesinden sonra, ABD'nin LA Galaxy takımıyla prensip anlaşmasına vardığı belirtildi.

12 yıldır Chelsea'de top koşturan tecrübeli oyuncuya, haftalık 150 bin sterlini bulan sözleşmesinin uzatılmayacağı bildirildi.

Goal.com sitesinin haberine göre, Manchester United ve Arsenal de Lampard'ın durumunu yakından izliyordu. Everton'un üç yıllık sözleşme teklifi de reddedildi.

Siteye bilgi veren ABD'li bir kaynağın "Anlaşma tamam" dediği belirtildi.

LA Galaxy Sözcüsü ise haberi doğrulamaktan, ya da yalanlamaktan kaçındı.

Sözcü, Lampard'ın Teknik Direktör Bruce Arena'nın izlediği oyunculardan biri olduğunu söylemekle yetindi.

'Lampard seçeneği hep var'

Bruce Arena gazetecilere yaptığı açıklamada, "Belirli bir oyuncuyla ilgili birkaç hafta içinde bir karar alırsak şaşırmam. Lampard seçeneği de hep var" dedi.

Chelsea tarihinin en çok gol atan ikinci oyuncusu olan Frank Lampard, bu ayın başından itibaren ücretsiz serbest kalabilecek.

Lampard'ın hem profesyonel, hem de şahsi nedenlerle ABD'yi tercih edeceği belirtiliyor.

Lampard geçen yaz Chelsea'nin Kuzey Amerika seyahati sırasında, ABD Futbol Ligi MLS'te oynayabileceğini söylemiş, ama önce kulübünün kontratını uzatıp uzatmayacağını görmek istediğini vurgulamıştı.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.